Propunere lumea 5

  • Autor subiect Vezi numele pe L18
  • Data de început

DeletedUser

Ma gandesc la o modificare pentru lumea 5 , observ din ce in ce mai multe lumii pe net dupa care sincer "salivez", ma gandeam sa modificam si noi o lume ca una dupa .NET cu toate ca stiu ca Serverele romanesti nu vor ajunge niciodata la nivelul sau standardul TRIBALWARS - NET , ar fi foarte frumos daca lumea 5 ar fi putin "modificata" nu in viteza sau alea alea, dar observ pe toate lumile .NET de succes si nu numai sate de barbari mai multe ca jucatori , nu chiar mai multe, sunt sigur ca la noi la RO daca am baga asa ceva s-ar innobila 2000-3000 sate lunar, deci ma gandeam sa modificam si noi sa bagam sate de la 3000 in sus ca pe .NET . Cel mai bine este sa bagam pe lumea 5 cea mai stabila si mai preferata lume din toate cele 18.

ASTEPT PARERILE CELORLALTI PLAYERI TRIBURILE.

SI BINEINTELES PAREREA ADMINISTRATIVA.

Stima!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

deci vreau sa spun sa bage administratori sate mari ca pe tribalwars.net , adica sa fie sate de cate 3000 pana la 12.000 sa bage admini sate de barbari cate jucatori ! :)
 

DeletedUser

pai da corect de ce naiba sa va mai chinuiti sa cuceriti alti jucatori nu mai bine va dau admini sate de barbari gata crescute
 

DeletedUser

Ma frate e pe net asa si este foarte bine, deci luam sate si toti o sa fim mari atunci incepe adevarul razboi am cont pe net de 15 milioane si credema ca am zilnic 300 atacuri si e ceva normal .
 

DeletedUser

Dupa ce se vor lua satele va fi un razboi imens :D va fi palpitant si se merita
 

DeletedUser5809

Nu stiam ca pe .net se baga sate de 12 sau peste 4k pe lumile vechi. Esti sigur de asta, unde este anuntul unde ai vazut tu ca se baga sate mari pe lumile mai vechi?
 

DeletedUser5809

Acele sate apartin mai mult ca sigur jucatorilor care s-au lasat ori din cauza a diferite motive au devenit barbare, nu sunt puse de admini. :D
 

DeletedUser15142

Da..sa vezi , un sat in mijlocul lumii de 3001 langa 400 de 9000.
 

DeletedUser

au , scz , dar tot ramane propunerea!

:) sau cum zice nob spart crearea unei noi lumi cu sate barbare mai multe ca jucatori :D
 

DeletedUser5809

Pe w6 de exemplu un trib intreg si-a dat delete, in k55 si k-urile din imprejur erau toate barbare. Deci nu vad ce este anormal in multe sate barbare.

au , scz , dar tot ramane propunerea!

:) sau cum zice nob spart crearea unei noi lumi cu sate barbare mai multe ca jucatori :D

Ce lume de noobi ar fi aia, toata lumea farmeaza barbare in loc sa se atace intre ei:D
 

DeletedUser15142

Jack..daca mai sunt 500 de barbare..pe w6

In schimb pe w20 e dif mare.
 

DeletedUser5809

Eu m-am uitat si pe forumul lor, pe w20, nu am vazut nici un topic despre asta, ca au pus adminii sate barbare mari si mie greu sa cred ca s-au gandit ei sa faca toate barbarele peste 5k.
 

DeletedUser

deci oricum daca baga barbare se ia toate in maxim 1 luna :)) suntem fomisti rau noi romanii

ps : pai sa-ti vina :D
 

DeletedUser

Vezi numele pe L18 chiar daca s-a pus pe .net aceasta chestie (desi este destul de improbabil si in caz ca gresesc poti sa ma contrazici postand un link care sa ma contrazica) este foarte penibila.Jocul acesta se bazeaza pe atacuri intre jucatori nu luarea de sate de barbari in prostie si astfel nu incurajeaza lenesii si fricosii
 

DeletedUser20252

Aceasta propunere nu va fi luata niciodata in considerare de catre admini,mai ales de catre InnoGames.Motivul este foarte simplu si anume: durata de joc a acelui server va scadea considerabil.daca scade durata de joc a serverului respectiv automat va scadea si numarul de puncte premium cumparate de jucatori per total de-a lungul lumii respective,daca scade vanzarea automat scade si profitul,lucru care nu le convine baitanilor care au infiintat Inno.


Deci ma baieti,luati-va gandul de la o astfel de lume.
 

DeletedUser

deci vreau sa spun sa bage administratori sate mari ca pe tribalwars.net , adica sa fie sate de cate 3000 pana la 12.000 sa bage admini sate de barbari cate jucatori ! :)

ce prostie...
pe care lume de pe .net ai vazut sate barbare mari puse de admini ????

satele barbare de pe .net au ramas barbare pt ca jucatorii au devenit inactivi sau au dat stergere de cont.
si pe o lume "veche" cand da un om stergere de cont raman sate barbare cu sutele sau mia :D :D



W20 setari


Game speed 1
Unit speed 1
Demolish buildings active
Morale active (not time based)
farm rule not active
Basic defense 20
Fake limit not active
Research system Simple research system

Church not active
Automatically growing barbarian villages active (up to 3000 Points)
Bonus villages simple bonus villages
cancellation period for attacks 10 minutes
cancellation period for trade 5 minutes
night bonus not active
beginner protection 5 days
maximum relation Attacker : Defender 20 : 1 for the first 60 days
Units
Archers active
Scouting system The scout can see troops, buildings and resources.
Paladin activated, can find items
Nobleman
increasing noble prices Gold coins
Rebuild lost noblemen cheap active
maximum noble distance 1000 Fields (adds up to about 583 hours duration)
Loyalty decrease for noble attacks 20-35
Loyalty increase per hour 1
Configuration
opponents defeated ranking active, depending on points
account sitting active
restriction for permanent account sitting active, starting at 60 days active sitting during the last 120 days
free trade active, limited by the time of the start of the first player on this world
Map system 1000x1000 - Continent
New map graphics Yes
Orientation not active
Start date 8 May 2008
Version 6203 5.7
 
Ultima editare de un moderator:
Sus