Propunere Noua

  • Autor subiect DeletedUser24788
  • Data de început

DeletedUser24788

Salut am si eu o propunere pentru triburile... Stiti cu totiii ca exista prboleme de rezervari in fiecare trib ... cuceresti un sat si te ataca un aliat de la cateva ore si nu mai poate retrage atacurile ... Propunerea mea este ca sa se scoata limita de retragere a trupelor... ar fi un avantaj pentru atacator cat si pentru aparator... Astept sa se uite un moderator peste propunere... dar astept si parerile voastre
 

DeletedUser5151

Vin inspre mine 500 de atacuri intre 30-40 de ore pe 2-3 sate. Ajung mai intai niste spionaje. Vede ca am 250 de mii de trupe in sat. Retrage toate atacurile si nu pierde nimic.

Ti se pare corect? Nu toti jucam SimCity aici..
cuceresti un sat si te ataca un aliat de la cateva ore si nu mai poate retrage atacurile
Nu ne ataca pe toti cate un aliat.
 

DeletedUser24788

Tu citesti ce zici??????eu zic ca aliatii ca sunt de astia multi ataca un sat rezervat de tine si tu tocmai lai cucerit... vad si ei rezervarea si nu mai pot sa retrga atacurile nu crezi ca ar fi benefic asta?
cat despre dusmani... nu stiu ce sa zic... ai si tu partea ta de dreptate

Si eu nici nu joc simcyty ala ... dar eu zic ca ar fi buna propunerea si inca ceva daca ar ataca cu 250 full pe un sat tiar spulbera apararea la moral 100%
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30746

nu e bine ce zici asea trimit la **** cate ore si il retrag cu 5 sec sa ajunga ca sal bag pe ala in sperieti:)))
 

DeletedUser

rezervarile reprezinta ceva optional. se fac sau nu in functie de politica interna a fiecarui trib sau coalitie de triburi. se poate tine cont sau nu de ele. se pot sau nu reglementa astfel de situatii. risc exista in orice actiune, chiar si atunci cand mergi pe strada. concluzia: nu merita luata in discutie o astfel de propunere.
 

DeletedUser

Omu' Vestului...dute sa joci simcity,aici e Triburile...ai gresit adresa :)
 

DeletedUser24788

Dar voi nu intelegeti ca nici nu stiu ce e aia simcity akm am auzit prima data de ,,simcity"
 

DeletedUser5151

Tu citesti ce zici??????eu zic ca aliatii ca sunt de astia multi ataca un sat rezervat de tine si tu tocmai lai cucerit... vad si ei rezervarea si nu mai pot sa retrga atacurile nu crezi ca ar fi benefic asta?
cat despre dusmani... nu stiu ce sa zic... ai si tu partea ta de dreptate

Si eu nici nu joc simcyty ala ... dar eu zic ca ar fi buna propunerea si inca ceva daca ar ataca cu 250 full pe un sat tiar spulbera apararea la moral 100%


Exista si optiunea sa scoti alianta si atunci nu o sa mai fie aliati. M-au atacat si cu 500-600 de fulluri pe un sat, si nu, nu mi-au spulberat apararea. Dar daca opreau atacurile la 2 secunde inainte sa ajunga, atunci chiar ca ma enervam ;)
 

DeletedUser15142

Kaos , din cate stie cultura mea generala poti oprit un atack la maxim 20 de minute deci , pe viteza 1 ar fi cam imposibil ca opreasca la , sa zicem 30 min
 

DeletedUser8140

Naspa, ar fi lambada toata ziua, as lansa 1000 de atacuri in fiecare zi dupaia le-as retrage dupa cateva ore ce cere respectivul sprijin de la trib si altu ataca in alta parte de exemplu, nu-mi place
 

DeletedUser28514

Salut am si eu o propunere pentru triburile... Stiti cu totiii ca exista prboleme de rezervari in fiecare trib ... cuceresti un sat si te ataca un aliat de la cateva ore si nu mai poate retrage atacurile ... Propunerea mea este ca sa se scoata limita de retragere a trupelor... ar fi un avantaj pentru atacator cat si pentru aparator... Astept sa se uite un moderator peste propunere... dar astept si parerile voastre

Total contra :D
 

DeletedUser

Dar voi nu intelegeti ca nici nu stiu ce e aia simcity akm am auzit prima data de ,,simcity"

cand spionezi un sat si ai atacuri full dupa 50h si in raportul cu spionajul vezi ca satul atacat are 200k trupe clar iti intrerupi atacurile...deci ar fi o mare idiotenie ce ai zis tu...ii dau dreptate lui LordKaos
 

DeletedUser

Daca ar fi valabila obtiunea de a intrerupe doar pentru atacurile asuprea unui aliat ,adica celor care figureaza ca aliati in topivul "Diplomaţie" ar fi o chestie,dar nici asa nu cred ca ar fi corect (parerea mea).
 

DeletedUser24788

si asa ar fi bine .. sa retragi atacurile asupra unui aliat sau asupra ta daca cumva se va intampla sa te ataci singur .. lucru care sa intamplat la toti
 

DeletedUser

si asa ar fi bine .. sa retragi atacurile asupra unui aliat sau asupra ta daca cumva se va intampla sa te ataci singur .. lucru care sa intamplat la toti

Te rog sa nu generalizezi. Nu toti jucatorii sunt prosti sa se atace singuri fara sa vrea. Chiar daca te ataci singur si nu doresti acest lucru si nici nu poti intrerupe atacul poti face dodge. E drept ca iti poti ataca un sat proaspat cucerit de cateva milisecunde cu nobil, dar asta e o pierdere calculata si are un farmec aparte :D. Si acum poti retrage orice atac in primele minute de la lansare si e foarte bun sistemul asta.
Deci in concluzie aceasta propunere ar putea fi catalogata proasta sau foarte proasta.
 

DeletedUser

as propune si eu pentru admini daca pot realiza un sitter prin care doar conducerea sa poata intra si verifica jucatorii din subordine fara a putea da comenzi (atac,sprijin,resurse,retragere de trupe) fara ca jucatorul verifcat sau cel care verifica sa fie inchisi in caz ca au atacat/sprijinit fara sa stie acelasi jucator .Sunt curios daca se poate realiza asa ceva :)
 
Sus