Propunere pentru forumurile interne ale triburilor

  • Autor subiect DeletedUser15743
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser15743

Sunt de parere ca ar trebui data posibilitatea postarii de fisiere media pe forumurile interne ale triburilor. In felul acesta s-ar evita trimiterile catre site-uri externe.
 

DeletedUser

Se pot posta poze , dar nu are rost sa ingreunam server-ul cu filme si muzica .
 

DeletedUser15743

Știu ca se pot posta fotografii. Nu vorbeam de postat filme doar videoclipuri. Se poate limita cantitatea de date încărcată.
 

DeletedUser5809

Pai nu incarci unu pe youtube daca e facut de tine si pui linkul, sau pui linkul de pe youtube sau altundeva direct cu ceva si gata. Nu vad de ce ar trebui triburile sa se ingreuneze cu uploadatul de filmulete.
 

DeletedUser8140

ar fi tare sa pui filmulete de pe youtube, il pui "embed", cum e pe astea hi5 facebook sau cine mai stie, copiezi codul html si-l pui gen poza :) ar fi interesant, sunt PRO
 

DeletedUser

Asta inseamna ca ar trebui sa se introduca posibilitatea de a posta coduri format HTML ... contra !
 

DeletedUser15142

Si daca votati pro cine sta sa se uite :))

Nu imi place ideea ar merge servarul ca o pla.
 

DeletedUser

Jos este o varianta pentru You Tube
http://www.bleepingcomputer.com/forums/index.php?act=legends&CODE=bbcode&s
sau una pt media player
http://translate.google.com/transla...ttp://media-help.net/forum/misc.php?do=bbcode
Nu am cum timp sa le caut dar revin mai tarziu.
O alta varianta ar fi cea adoptata de cei de la Facebook. Se pposteaza link catre youtube, trilulilu, etc iar programul recupereaza functia embed automat.

Exista intr-adevar mai mult coduri BB-codes , dar sunt foarte putine active pe Joc.

Tot cred ca ar ingreuna aparitia paginii. Exista optiunea cu care poti pune link catre o poz...e.com/ de exemplu ) . Nu ar ajuta prea mult .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15743

Daca sw face embed in genul Facebook nu se incarca informatiile pe server se preia pur si simplu fisierele respective din serverele care gazduiesc fisierele respective. E drept ca este traficul dar nu memoria fizica a serverului.
 

DeletedUser

La ce ajuta ?

De ce crezi ca s-au activat asa putine BB-codes si nu este activ codul HTML ?
 

DeletedUser15743

OK! Multumesc mult pentru raspunsuri! Eu unul consider subiectul inchis! Multa bafta!:)
 

DeletedUser

La ce ajuta ?

De ce crezi ca s-au activat asa putine BB-codes si nu este activ codul HTML ?

mi se pare ca nu sa raspuns la toate intrebarile
sau in momentele cand nu se gasesc raspunsuri se prefera sa se inchida tema?
poate auzim si raspunsul la intrebarea de mai sus
 

DeletedUser

Cei de la InnoGames stiu de ce , noi putem doar presupune ca e vorba de ingreunarea vitezei jocului.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

puteam sa imi raspund si singura la intrebarea ta
ideea era sa raspunda cel caruia i.ai adresat intrebarea
nu sa iti raspunzi tu
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus