Propunere privind identificarea conturilor multiple

DeletedUser

Propun ca la rapoartele de atac, in dreptul numelui jucatorului sa apara si adresa IP partial. In acest mod, cei care sunt atacati frecvent de doi-trei jucatori fara un motiv anume si sunt suspiciosi in ceea ce-i priveste pe atacatori, vor putea sa vada daca nu cumva sunt atacati de un singur jucator. Astfel si munca administratorilor jocului va fi usurata.
 

DeletedUser15142

da da sau COntrol de la distanta trei ii faci rsot de id ii dai un Servar si apoi lai hakarit si ii spui ca daka nu iti da satul nu te mai opresti il hakersti la misto pana te saturi sau pana iti da satul
 

DeletedUser2673

Propun ca la rapoartele de atac, in dreptul numelui jucatorului sa apara si adresa IP partial. In acest mod, cei care sunt atacati frecvent de doi-trei jucatori fara un motiv anume si sunt suspiciosi in ceea ce-i priveste pe atacatori, vor putea sa vada daca nu cumva sunt atacati de un singur jucator. Astfel si munca administratorilor jocului va fi usurata.

te-ai gandit ca ala ar avea doua calculatoare si fiecare calculator are un cunt dupa care te ataca ala
 

DeletedUser

te-ai gandit ca ip-urile se schimba singure ?
PLus ca daca stii ip-ul celui care te ataca sau altcuiva. E foarte usor sa il santajezi. Mai ales ca din linux se pot da o gramada de comenzi interesante !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

cum naiba s-a nimerit ca dintre toti astia dupa forum, tocmai aia cu probleme de vedere s-au gasit sa raspunda la post-ul meu. E intrebare retorica. Nu raspundeti! Am spus IP partial si nu am nevoie sa raspunda doar cei care au doua sau trei conturi facute de pe IP-uri diferite dar se logheaza pe toate acum de acasa (acelasi IP). IP-urile nu se schimba la toata lumea.

te-ai gandit ca ala ar avea doua calculatoare si fiecare calculator are un cunt dupa care te ataca ala

te-ai gandit ca nu stii despre ce vorbesti? Citeste intai regulamentele si apoi sa te pui sa raspunzi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

eu am un calculator si mama un laptop ..ce ar fi sa imi trimit ca nebunul resurse? ? ...propunerea ta este una "jenanta"
 

DeletedUser

eu am un calculator si mama un laptop ..ce ar fi sa imi trimit ca nebunul resurse? ? ...propunerea ta este una "jenanta"

Cui te adresai si de ce e propunere "jenanta"? Ca se elimina trisorii, nu-i asa?

Lasa bah... sa fiti voi sanatosi si sa trisati linistiti in continuare ca asa va faceti mari.
 

DeletedUser13799

1.1. Tratati-i pe ceilalti cu respect si mentineti discutiile in limitele bunului simt. Nu uitati ca pe forum sunt membri de varste diferite si a caror experienta de joc difera de la caz la caz, motiv pentru care va rugam sa fiti rabdatori daca uneori apar intrebari care pot parea "stupide" sau "infantile"
O seara placuta!
 

DeletedUser15142

Cui te adresai si de ce e propunere "jenanta"? Ca se elimina trisorii, nu-i asa?

ma adresam tie ...ce ar fi k imi iau laptopul mamei il pun pe birou si imi fac cont pe triburile si apoi trimit resurse pana cresc si fac 1 k si apoi tot asa pana ma fac f mare si cand o sa cresc destul de mare (din cauza moralului mic ) pe care il am pe primul cont ma voi folosi de contul 2 (care nu are moralul atat d mic) sa curat satele de care am nevoie

EDIT: cine isi va da seama ( si daca isi vor da seama ip-ul ii contrazice)
 

DeletedUser

ma adresam tie ...ce ar fi k imi iau laptopul mamei il pun pe birou si imi fac cont pe triburile si apoi trimit resurse pana cresc si fac 1 k si apoi tot asa pana ma fac f mare si cand o sa cresc destul de mare (din cauza moralului mic ) pe care il am pe primul cont ma voi folosi de contul 2 (care nu are moralul atat d mic) sa curat satele de care am nevoie

EDIT: cine isi va da seama ( si daca isi vor da seama ip-ul ii contrazice)

Bai baiatule... vad ca n-ai priceput o iota din propunerea mea si cu atat mai mult nu stii cu ce se mananca p'aici.

In primul rand, IP-ul difera numai daca maica-ta se conecteaza pe internet mobil. Daca se conecteaza la aceeasi retea nu e aceeasi treaba.

In al doilea rand eu nu sunt pro conturi multiple, ba din contra vreau sa se opreasca acest fenomen.
 

DeletedUser15142

niic eu nu sunt pro multiacont BAIETICA .... am priceput ce vroiai sa spui dar ideea numi place si punct.
 

DeletedUser

Aveti macar ideie ca o unealta google iti poate arata din ce loc provine un ip ???Imagineazati ca cinevade 16-17 ani spre exemplu merge la casa cuiva de 9-10 ani , va dati seama ce s-ar intampla ?

Si prin IP partial ce vrei sa zici ?se pot face mari confuzii daca pui doar cateva numere din IP , fara ID-ul complet nu poti acuza pe cineva.

Oare cine vrea ca toata lumea de pe triburile sa vada ce IP are si unde locuieste ?
 

DeletedUser

stiti ca din cauza conturilor multiple,si a cumpararii altor conturi,un trib intreg a dat stergere cont pe L7???
 

DeletedUser18996

mdea.....

Sa va explic in cateva cuvinete de ce vrea Zengar asta....Un membru de la mine din trib Wwizz a inceput sa l atace ....Acest ZENGAR ia trimis un mesaj sau mai multe(eu doar 1 am citit) cu fel si fel de .......(injuraturi)....Acest coleg al meu m-a rugat sa il atac sa l facem praf...si asa a inceput atacurile cu berbeci si catapulte.....l-am atacat de cateva ori dupa m-am plictisit de el(si mi e mi-a dat un msg deocheat facandu-ma taran si legandu-se de mine ca sunt in afara tari.....si altele)

Dar oricum nu mai are viatza multa langa noi.,........:)))):)
 

DeletedUser

stiti ca din cauza conturilor multiple,si a cumpararii altor conturi,un trib intreg a dat stergere cont pe L7???

stai sa vezi, s-ar putea sa se mai intample o cheste similara, dar de data asta din cauza ca unii admini isi fac de cap, pe o alta lume, cu un trib de 500.000.000 pct ;) sa vezi atunci distractie :D
 

DeletedUser

cat despre cei care folosesc conturi multimple, daca vor sa le foloseasca, le folosesc. mie mi se pare aiurea sa ai 2-3-10 conturi, deabia pot sa am grija de al meu :D nici sitter nu mai iau :)) da lasa-i, pana la urma, daca esti jucator bun, rezisti si in fata unora ca astia. daca nu, o iei frumos de la capat ;)
 

DeletedUser

Ip-ul este format din 4 octeti fiecare avand rolul lor. Oricum, ip-ul e in mare ca un CNP. Majoritatea gruparilor definesc clasa de ip, reteaua etc, nu vreau sa intru in detalii. Sa nu arati un ip intreg e egal cu 0 pentru ca multe din grupari se vor repeta.
Plus ca la majoritatea dintre noi ip-ul se schimba de fiecare data cand te conectezi la internet. Deci cu un efort in plus as putea avea cate conturi doresc fara sa le trec la impartirea leg. de net. si chiar sa interactionez intre ele.
 

DeletedUser

Bossuunikat

Deci...Mie mi se pare absurd :D.De ex eu nu am ce face toata ziua si din cand in cand mai folosesc "Shark ip geter" pe yahoo pentru a intra in calcul la altii.Si daca ip cum zici tu ar aparea partial ar fi tot aia.De ex cei de la click net au 192.168.1.6... sau alt caz,eu am in blocul meu 7 elevi care au de la click net.Toti avem acelasi ip:192.168.1.65 .Noroc ca nu joaca triburile ca de nu cred ca aveam din 5 in 5 min cont multiplu :)).Ideea este buna doar pentru hackerii care nu au ce face si intra in PC la altu.
Deci nu sunt de acord.(Sper sa nu fie spam :D)
 
Sus