Propunere triburile l10

  • Autor subiect vali regele din mordor 2
  • Data de început

DeletedUser

Aici Sar putea adauga o reduta/garizoana in care sa o poata face numai soldatii cu 300 lemn 200 fier si 140 argila...aceasta ar putea fi atacata de celelale trupe inamice si poate fi ca un micut sat in care sa stea numai 300 de trupe care se odihnesc la drumurile mai lungi de 3 ore(la viteza 1)...
 

DeletedUser

targul trebuie facut 1/1

pe lumea 5 targul permitea schimburi chiar si de 1/1000 parca si pentru ca se faceau schimburi clar contrar bunului simt, de pe lumea 6 s-a limitat la proportia 2.
in continuare acest targ, sa recunoastem, este un mod de a trisa folosit de cei cu muticont.
sunt de parere ca daca s-ar face targul numai 1/1 foarte multi dintre cei cu multicont - se stiu ei - se vor lasa de joc.
poate nu va fi o pierdere asa mare din moment ce altii, cu miile, se lasa tocmai din cauza ca sunt unii care ajung sa nobileze in 2 saptamani de la startul jocului.
e descurajant!
 

DeletedUser

pe lumea 5 targul permitea schimburi chiar si de 1/1000 parca si pentru ca se faceau schimburi clar contrar bunului simt, de pe lumea 6 s-a limitat la proportia 2.
in continuare acest targ, sa recunoastem, este un mod de a trisa folosit de cei cu muticont.
sunt de parere ca daca s-ar face targul numai 1/1 foarte multi dintre cei cu multicont - se stiu ei - se vor lasa de joc.
poate nu va fi o pierdere asa mare din moment ce altii, cu miile, se lasa tocmai din cauza ca sunt unii care ajung sa nobileze in 2 saptamani de la startul jocului.
e descurajant!
dar nu uita ca multi nu vor mai avea cum sa-si castige "venitul" din resursele schimbate cu jucatori mai mari.....la inceput n-ai nevoie de fier,iar mai apoi este fff pretios....daca ai targul mare,poti sa primasti(ca si mine)3/2 din ress pe care dai.
vei castiga 1/2 din ress date,ress ce-ti sunt fff importante in dezvoltarea satului....
 

DeletedUser4349

sunt de parere ca daca s-ar face targul numai 1/1 foarte multi dintre cei cu multicont - se stiu ei - se vor lasa de joc.

Documenteaza-te inainte sa faci o "propunere"...nu se pot accepta oferte la targ daca cei cu multi-account impart legatura de net sau au fost sitteri in ultimele 24 de ore...cum de obicei asa se face multi-account :)
 

DeletedUser

Documenteaza-te inainte sa faci o "propunere"...nu se pot accepta oferte la targ daca cei cu multi-account impart legatura de net sau au fost sitteri in ultimele 24 de ore...cum de obicei asa se face multi-account :)

iar tu documenteazate ca daca ai ip dinamic poti avea ff usor multiacount......rareori detectabil....si daca tit trimite ress si te avertizeaza un admin poti sa spui ca tot iti trimite ress pt ca vrea sa iei ban.......si ca este un prieten al unuia pe care l-ai farmat la greu,iar apoi l-ai cucerit.....scapi usor....:D
 

DeletedUser

sunt de acord ca la inceputul lumii pe piata fierul se gaseste ieftin si apoi e cel mai scump iar argila cateodata inutila. tocmai din acest motiv este bine sa si gandesti in perspectiva cand iti ridici minele, ceea ce pentru unii e fosrte greu daca nu imposibil.
iar cand zic eu de multicont, stiu ce zic. dar se vede treaba ca mai sunt si unii care cred in mos craciun si ca nimeni nu e banat pt manevre. ...dar cum politia nu prinde toti talharii, mai sunt si unii care ajung la trei sate cu zero inamici invinsi...

si as mai avea o propunere legata de forma de organizare a tribului. dupa cum bine stiti regula nr. 5 din acest joc a fost incalcata cel putin o data de fiecare dintre cei care nu sunt atat de noobi incat nu intra pe forum niciodata. este si motivul pentru care as mai propune ca jocul sa nu permita atacul intre membri tribului. nu zic aici ca se vand sate pe bani, dar atat cat regula nr. 5 este ink un di regulile jocului, setarile jocului s-ar putea face in asa fel ca sa nu mai fie incalcata si asta este foarte usor de realizat

p.s. oricum cea mai tare faza din jocul asta e ca te poti ataca singur, chiar si cu nobil. nu am incercat niciodata sa ma innobilez, dar dupa ce am sa ajung la 1000 :) de sate, de plictiseala, asta am sa fac zilnic...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

macar la Lumea 10 s-ar putea seta viteza la 3 si viteza trupelor la 2 ;)
ar fi minunat
 

DeletedUser5151

nu exista nici pe .net o asemenea viteza ;))

asa ca nu vad de ce ar fi aici ;)
 

DeletedUser

daca insistam poate vom reusi sa obtinem mult dorita lume echivalenta travian speed :D
 

DeletedUser

io cred ca viteza 2 e suficient dar ar merge si la trupe tot o viteza 2 :X
si eventual un trib cu o limita mica de membrii... 50 poate.
Ah si ar fi marfa daca forumul intern al tribului ar semana cu cel extern. Adica moderatorii sa poata da warn si diverse pedepse ca sunt multi jucatori care intra pe forum doar ca sa faca off-topic.
Si eventual la fiecare jucator sa apara cand a accesat ultima oara forumul intern. Ceva asemanator cu bulina galbena/bulina rosie .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

viteza 3 ;) viteza trupelor 2 limita jucatori in trib 200 / 150 ..asa ar fi tare
 

DeletedUser

n00b SPaRT
Member




Adaugă data: 11.11.2008 #12 Astăzi, 15:28:40 Sus
viteza 3 viteza trupelor 2 limita jucatori in trib 200 / 150 ..asa ar fi tare

e buna ideia viteza 2 ar fii de ajuns restul imi place cum suna
 
Sus