Propunere Trofee

  • Autor subiect DeletedUser43971
  • Data de început

DeletedUser43971

Propun crearea unor trofee ceva mai greu de obtinut .

Si anume trofeele de platina.

Ma gandesc ca trofeele de platina sa fie ceva mai greu de atins si sa trebuiasca sa jucam luni de zile pentru un astfel de trofeu , pentru ca trofeele de aur nu mai sunt asa greu de obtinut la anumite categorii.

Precum scrie si la ajutor trofeele momentan sunt cam asa:
http://help.triburile.ro/wiki/Trofee


Regele Punctelor: Pentru un anumit număr de puncte se acordă această medalie.
(Gradații: 100 Puncte, 5.000 Puncte, 100.000 Puncte, 10.000.000 Puncte)


Platina sa fie undeva la 50.000.000P


Jefuitor: Pentru un anumit număr de resurse acaparate se acordă această medalie.

(Gradații: 500 Resurse, 10.000 Resurse, 1.000.000 Resurse, 100.000.000 Resurse)
Jefuitor Jefuitor: Se alocă această medalie pentru numărul de sate jefuite.

Platina sa fie undeva la 500.000.000 resurse sau chiar un miliard.


(Gradații: 10 Sate, 100 Sate, 1.000 Sate, 10.000 Sate)


Platina sa fie undeva la 100.000 sate sau chiar 500.000.(pentru ca eu pe L35 am jefuit 102.000 de sate si sincer nici nu imi amintesc sa fi muncita prea mult la asta , mai ales in ultimul timp .. la 500.000 de sate as putea ajunge destul de lejer daca ma pun pe treaba.


Cucerire: Se alocă această medalie pentru numărul de sate cucerite
(Gradații: 5 Sate, 50 Sate, 500 Sate, 1.000 Sate)

Platina sa fie la 5.000 de sate cucerite


Conducător:
(Gradații: 10.000 de unitati, 100.000 de unitati, 1.000.000 unităţi de 20 milioane de unităţi)

Platina sa fie undeva la 100milioane de inamici invinsi.


Erou: Se alocă această medalie pentru un anumit număr de unităţi de pierdut ca sprijin.
(Gradații: 1.000 de unitati, 7.500 unitati, 20.000 de unităţi, 100.000 de unităţi)


Platina sa fie la 500.000 .


Top scor: Se alocă această medalie pentru poziția ocupată în clasamentul general.

(Gradații: Locul 1.000, Locul 100, Locul 20, Locul 1.)


Platina sa fie optiunuta de locul 1 pentru perioada lui de mentinere pe locul 1.
Platina ma gandeam sa se obtina in momentul in care locul 1 e pe locul 1 timp de 3 luni de zile.


Scor continent Scor continent: Se alocă această medalie pentru poziția ocupată pe respectivul continent.

(Gradații: Locul 100, Locul 30, Locul 5, Locul 1.)

La fel ca la locul 1 pe lume , dupa 3 luni de zile pe locul 1 sa primeasca platina.


"Jefuitorul zilei Jefuitorul zilei: Se alocă această medalie jucătorului care pe parcursul unei zile jefuiește cele mai multe resurse.

Agresorul zilei Agresorul zilei: Se alocă această medalie jucătorului care pe parcursul unei zile omoară cele mai multe unități ca agresor.

Apărătorul zilei Apărătorul zilei: Se alocă această medalie jucătorului care pe parcursul unei zile omoară cele mai multe unități ca apărător.

Cuceritorul Zilei Cuceritorul Zilei: Se alocă această medalie jucătorului care pe parcursul unei zile cucerește cele mai multe sate.

Puterea Paladinului Puterea Paladinului: Se alocă această medalie în momentul în care au fost găsite toate armele Paladinului."

Aici nimic de comentat.


Norocos: Se alocă această medalie în momentul în care adeziunea unui sat rămâne la 0 după ce l-ați cucerit.

Ghinionist: Se alocă această medalie în momentul în care adeziunea unui sat rămâne la +1!

Victimă: Se alocă această medalie în momentul în care la mai puțin de o săptămâna de la expirarea protecției ați fost cucerit.!

Reîncarnare: Se alocă această medalie în momentul în care sunteți cucerit de 5 ori pe o lume.
Te ataci pe tine: Se alocă această medalie în momentul în care vă omorâți singur un anumit număr de trupe

(Gradații: 10 unităţi, 100 de unităţi, 1.000 de unitati, 10.000 de unitati)

50.000 - Platina


Cucereşte-te pe tine însuţi: Se alocă această medalie în momentul în care vă cuceriți singur.

Rezervări de succes: Se alocă această medalie în momentul în care se cueresc satele rezervate în timpul alocat.!
(Gradații: 5 rezervări, 25 rezervări, 50 rezervări, 100 rezervări)

500 de rezervi = Platina

Prieten de nădejde: Se alocă această medalie în momentul în care se adaugă un numar de prieteni
(Gradații: 5 prieteni, 15 prieteni, 50 prieteni, 100 de prieteni)

La prieteni nu stiu ce sa zic , un 200 platina cum ar fi ?
La restul am facut x5 , insa la trofeul cu prieteni e destul de mult 500 , sa zicem ca cer 500 aici.


Fraţi de arme: Se alocă această medalie în functie de numărul de zile petrecut alaturi de trib.

(Gradații: 30 zile, 60 zile, 180 de zile, 360 de zile)

2 ani de zile egal platina .
Zic 2 ani pentru ca ma gandesc la intervalul mare , demn de platina si totusi realizabil pentru a putea optine trofeul asta , asta inseamna sa fi de la bun inceput in tribul in care esti si probabil cam pe cand se incheie lumea sa-l primesti.

Demolator: Se alocă această medalie în funcție de numărul de clădir distruse.
(Gradații: 25 Clădiri, 250 Clădiri, 2.500 Clădiri, 10.000 Clădiri)

La demolator 10.000 iti ia destul de mult timp sa le faci , mergand pe acelasi principiu de x5 si intrebarea urmatoare , "este realizabil?" , 50.000 ar fi prea mult , insa 20.000 cred ca ar fi indeajuns.


Lider de piaţă: Se alocă această medalie în funcție de numarul de oferte acceptate la târg.
(Gradații: 10 oferte, 100 oferte, 500 oferte, 1000 oferte)

Aici 5.000 de oferte = platina

Măcelar: Se alocă această medalie în funcție de numărul de armate distruse complet.
(Gradații: 25 armate, 250 armate, 1500 armate, 2500 armate)

10.000 de armate omorate = platina

Asasin de nobili: Se alocă această medalie în funcție de numărul de generații de nobili ucise.
(Gradații: 15 GN, 100 GN, 350 GN, 700 GN)

3.000 de nobili omorati = platina


Întăriri: Se alocă această medalie în functie de numărul de bătălii în care ați sprijinit alți jucători
(Gradații: 50 bătălii 100 bătălii 500 bătălii, 3.000 de bătălii)

10.000 de intariri = platina

Contraspionaj: Se alocă această medalie în functie de numărul de atacuri cu spioni pe care l-ați blocat.
(Gradații: 25 atacuri, 50 de atacuri, 250 atacuri, 500 atacuri)

2500 pentru platina .

Maestru războinic: Se alocă această medalie în funcție de numărul de jucători pe care l-ați atacat.
(Gradații: 10 atacuri, 25 de atacuri, 100 de atacuri, 250 atacuri)

Asta la un moment dat e destul de greu de facut , majoritatea jucatorilor ca sa ne facem trofeul asta dam fake-uri pe intreg clasamentul , insa pe finalul lumii e cam mult 1.250 de jucatori sa stangi cat sa faci platina , daca e sa pun x5 aici.
Insa consider ca undeva la 500 de jucatori pentru platina e ok .

Bogăţia se măsoară în aur Bogăţia se măsoară în aur: Se alocă această medalie în funcție de numărul de taleri bătuți.
(Gradații: 50 de taleri, 500 de taleri, 5.000 de taleri, 50.000 de taleri)


Taleri se poate si aici mai mult de 50k , 250.000 taleri batuti = platina.





Astept parerile adminilor , jucatorilor pentru aceasta propunere , poate unele gradatii pentru platina pe care le-am specificat pot parea destul de imposibile , insa am incercat si acolo sa nu par imposibil .
Iar la jefuitor de sate , resurse si taleri cele de platina , da , sunt greu de atins , insa nu imposibile .
Aceste trofee de platina ma gandesc sa fie posibile de atins dupa 2-3 ani de joc pe aceiasi lume .
Iar daca ideia probabil cu mici modificari va fi aplicata si vom vedea jucatori cu platina pe profil vreau sa ne gandim cu toti ca stai , jucatoru' asta a chiar muncit la trofeul asta , aurul deja nu mi se mai pare ceva greu de atins , deja prea multi jucatori avem trofeele de jefuitor de aur .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44123

Hmm, interesanta chestie (asta daca stai sa te gandesti,ce anume te aduce in situatia in care unu sau mai multi jucatori doresc o departajare vizibila a muncii depuse) . Desi stii bine ca imi esti antipatic, sunt de acord cu cele spuse de tine == > adaugarea gradelor de dificultate/complexe (asta daca se pot realiza la cererea/tara) In cazul in care asta va trebui sa treaca prin comitetul celor de sus. Caz contrar: ne saturam de tw2 si nu vom vedea implementari din dorinta jucatorilor. (si aci nu ma refer doar la trofee)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ideea este buna, ar fi indicat sa existe si un nivel mai greu de atins.
Acum sa vedem daca mai exista si altii care sa impartaseasca propunerea.
 

DeletedUser44123

rakanishu, se pot implementa si alte trofee decat cele existente ?
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Teoretic da, practic nu e domeniul meu....dar se pot propune, depinde acum la ce te-ai gandit.
 

DeletedUser44123

Teoretic da, practic nu e domeniul meu....dar se pot propune, depinde acum la ce te-ai gandit.

Pai, avem trofee care ne arata valoarea (fals - dar ajung si acolo),dar de ce sa nu avem si trofee cere ne arata (in mica masura) si partile alea mai putin valorice? (aici incerc sa fiu cat mai diplomat cu putinta)
Am inteles: cuceritor aru/platina = ok , taleri = ok, atacator/aparator = ok, jefuitor = ok ,s.a.m.d.... ==> trofee de merit usor de obtinut.
Majoritatea sunt usor de obtinut dar multe sunt luate pe un fals merit.
Eu, de ex: am intrat pe o lume si spre norocul meu ,pozitonarea s-a facut pe un K nou...Surpriza! Am primit 4 steaguri (destul de mari) si trofee de continent. (si culmea,aveam doar 100p) Sau alt ex: fac 500 de spioni si arunc cate 5 pe unde vad ==> Spionator..ce sa zic! Asta ce inseamna? Ca sunt pe merit? Dar nu asta este ideea,(sunt de acord cu ridicarea pragurilor).
Sa revin la idee: De ce sa nu avem si trofee care sa ne arate nu cat buni suntem (ca pe triburi,fiecare e bun si restul sunt noobi)..toti se bat un piept ca "eu nu iau barbare,eu nu iau interne,eu joc corect,eu sunt integru ,eu am onoare) Suntem satui de asta!
Implementati steaguri invers decat cele de merit pe munca:

- daca innobilezi barbare (peste un anumit nr) - trofeu care sa arate ,nu intr-un fel umilitor,dar sa arate "bossu" din tine
- daca ataci un PNA -(peste un anumit nr sau gradat) - trofeu!
- la fel si cu alianta - la un anumit nr de aliati atacati (in crestere) trofeu sa arate cat de "corect esti tu" sa se vada la profil.
- scimbari de trib - trofeu!
- interne -trofeu! ( aici sigur o sa spuna careva " pai nu se poate fara interne)a! corect, "Ce faci daca un jucator nu mai poate juca si satele lui trebuiesc luate de catre trib.?" Faci in asa fel incat sa te descurci. (aici intra si caacitatea ta strategica)
- parasire trib - ( la un nr anume de parasiri,nu concedieri) - trofeu

Asta asa pe scurt, ca de aici se pot ramifica multe si marunte!
Ar fi interesant sa vedem o astfel de schimbare apoi comentarii de gen " eu sunt bosuu"
Ce zici prietene? Cu trofeele alea de schimbarea triburilor ca pe sosete,,cu aliatii aia atacati,cu nr ala de barbare si cu internele alea? "


mi-e somn, nb.:)
 

DeletedUser43329

De acord cu trofeele de platina, despre cele noi.. nu stiu ce sa zic..

Daca tot suntem la capitolul trofee..
La norocos si ghinionist (cu adeziunea) sa fie mai multe nivele, primul cu un sat, apoi cu 5, 50, ...
 

DeletedUser42321

Deacord cu Dumnezo!
Dar mai am și eu ceva de adăugat,ce ar fii să fie trofee zilnice și ca trib. Gen: cele mai multe resurse jefuite;cele mai multe trupe distruse;cele mai multe ziduri sparte;cele mai multe clădiri distruse;etc.
 

DeletedUser45166

Ca in orice lucru pe lumea asta si jocul asta ne motiveaza pe fiecare in parte diferit si uneori trofeele au rolul lor binemeritat. Un jucator poate reusi si etalandu-si trofeele si ascunzandu-le...Cat despre atingerea lor sau mai bine zis accesibilitatea lor sustin introducerea unora noi decat modificarea target-ului la cele deja existente.
 

DeletedUser43170

Pro dar cu o mica obiectie . Nu ai cum sa ucizi 50.000 de unitati intrun atac . Gandestete ca populatia maxima e de 24k pe oras sau cu bonus si mai si . Dar punem si populatia ocupata de cladiri + ca nimeni nu lasa un sat la 26 puncte . Eu zic propunerea schimbata la 25k unitati perdute intrun atac . Asta ar insemna sa ataci cu apararea atacul .Abea atunci ar exista sante .
 
Sus