Propunere ... trupe

  • Autor subiect DeletedUser24788
  • Data de început

DeletedUser24788

Propun ca la un eventual 6.2 in cazul in care iei un sat din 3 atacuri sa zicem si mai vine unu care este tot al tau trupele sa nu se atace intre ele deoarece si in luptele din trecut cam tot asa era trupele nu se ataca intre ele daca sunt ale tale si sa se ataseze acelui sat ca un fel de ,, sprijin" pe care il poti retrage ... deci ce ziceti pro? contra?
 

DeletedUser

Contra !

Unde mai este farmecul jucului ?
Daca se aproba propunerea nu o sa mai poti darma nivelele unor cladiri din propiul sat rapid, trebuie sa astepti zile intregi ca sa darame un nivel 30 de la o cladire (la speed 1)
 

DeletedUser4833

Contra .
mi se pare mai interesant,cum este acum
iei satul din 3 atacuri.la al-4-lea lasi adez 1
si vine peste 1 zi respectivul de la care ai luat satul si ti-l ia dintr-un singur nobil[doar daca esti B 00 T]
 

DeletedUser24788

Contra !

Unde mai este farmecul jucului ?
Daca se aproba propunerea nu o sa mai poti darma nivelele unor cladiri din propiul sat rapid, trebuie sa astepti zile intregi ca sa darame un nivel 30 de la o cladire (la speed 1)

ce legatura au nivelele cladirilor cu propunerea mea?


propunerea mea este : daca iei satul din 3 atacuri si mai vine un atac , care iti apartine trupele sa NU SE OMOARE sa se transforme intr-un fel de sprijin pe care il poti retrage
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pai e tot una, deobicei jucatorii experimentati folosesc catapultele pentr u a dat ceva nivele jos la anumite cladiri pentru a face trupe, dar daca se face ce ai spus tu ,atunci nu mai poti fae asa ceva....


p.s. Asta-i riscul ''meseriei''
 

DeletedUser24788

stai cred ca nu vorbim acceeasi limba deci eu propun ca daca tu trimiti ex 4 nobili pe un sat si sa zicem ca iei satul din 3 atacuri al 4-lea normal te ataca pe tine cu trupe proprii DECI EU PROPUN CA INDIFERENT DE TRUPE cu care ataci sa devina un fel de ,, sprijin" pe care il poti retrage .... Iar tu imi vorbestid e catapulte si demolari
 

DeletedUser

Contra. Odata ce ai dat atac pe acel sat ... atac sa ramana :) Probabil daca nu ar permite jocul sa dai atac cu propriile trupe pe propriile sate atunci as mai zice, dar atita timp cat se permite asta sa se permita si sansa de a beneficia de friendly fire
 

DeletedUser

Pro.E ciudat ca trupele tale sa se omoare intre ele.Nu e realistic deloc.
 

DeletedUser

mi se pare mai ispititor, mai dificil, mai riscant, mai folositor modul in care e acum decat ceea ce propuneti :p
*ATENTIE - textul de mai sus este o parere personala si trebuie tratat ca atare
 

DeletedUser8140

contra, prefer sa se macine, sa-si rupa lumea trupe :) sa fie macel
 

DeletedUser

Pro :D da sa se bage aceasta optiune doar in cazul in care in trupe se afla un nobil...daca nu se afla sa se atace intre...
altfel Contra- pentru ca , multi oameni se ataca intre ei sa demoleze niste nivele la ceva cladiri... si daca nu se ataca intre ele nu mai este posibil sa se demoleze nivele ...
 

pirates406

member
Scor reacție
0
Pro :D da sa se bage aceasta optiune doar in cazul in care in trupe se afla un nobil...daca nu se afla sa se atace intre...
altfel Contra- pentru ca , multi oameni se ataca intre ei sa demoleze niste nivele la ceva cladiri... si daca nu se ataca intre ele nu mai este posibil sa se demoleze nivele ...

da, aici are mare dreptate!
 
Sus