Propunere

DeletedUser

Ar fi interesant daca ar fi un server unde numarul de atacuri pe care le poti primi in acelas timp sa fie nr.sate*4 sau orice numar mai mic sau mai mare.

De exemplu.. daca ai 5 sate poti primi maxim 5x4=20 atacuri in acelas timp, de la toti jucatorii de pe acelas server.

Cred ca ar intra in evidenta mai bine jucatorii care stiu sa atace, decat cei care dau cu fake-uri garla...
 

DeletedUser8715

Pai fake-urile conteaza foarte mult in economia unui atac. Cu cat numarul si eficienta lor este mai mare, cu atat pierderile tale sunt mai mici.
 

DeletedUser

Nu inteleg logica... stai si trimiti de nebun 200-300 fake si 10 atacuri full...
Asta denota o valoare mai mare asupra cantitatii de comenzi, decat calitatea lor ...

Este folositor celor care nu inteleg jocul si dau la nimereala.

Pe de alta parte, cel in defensiva nu mai are mare importanta ce face, cand vede 300-400 de atacuri ... de la 3-4 jucatori ... nu prea ti se pare interesant... si nici mare lucru nu ai ce sa faci decat sa stai ca nebunu la PC ca sa prinzi atacurile cu nobil...

Unde este logica?
Pur si simplu jocul pierde din farmec ... in opinia mea..
 

DeletedUser

Nu inteleg logica... stai si trimiti de nebun 200-300 fake si 10 atacuri full...
Asta denota o valoare mai mare asupra cantitatii de comenzi, decat calitatea lor ...

Este folositor celor care nu inteleg jocul si dau la nimereala.

Pe de alta parte, cel in defensiva nu mai are mare importanta ce face, cand vede 300-400 de atacuri ... de la 3-4 jucatori ... nu prea ti se pare interesant... si nici mare lucru nu ai ce sa faci decat sa stai ca nebunu la PC ca sa prinzi atacurile cu nobil...

Unde este logica?
Pur si simplu jocul pierde din farmec ... in opinia mea..

Logica?!?!Triburile cred ca este un joc realist fara extrateresti si caracatite zburatoare,cred ca in timpul razboaielor,cand se luptau 2 tari,puteau sa trimita la atac,pe langa ei cati osteni vroiau,asta e logic intr-un fel,nu am formulat eu cine stie ce,dar cred ca ai inteles ideea
 

DeletedUser

Nu inteleg logica... stai si trimiti de nebun 200-300 fake si 10 atacuri full...
Asta denota o valoare mai mare asupra cantitatii de comenzi, decat calitatea lor ...

Este folositor celor care nu inteleg jocul si dau la nimereala.

Pe de alta parte, cel in defensiva nu mai are mare importanta ce face, cand vede 300-400 de atacuri ... de la 3-4 jucatori ... nu prea ti se pare interesant... si nici mare lucru nu ai ce sa faci decat sa stai ca nebunu la PC ca sa prinzi atacurile cu nobil...

Unde este logica?
Pur si simplu jocul pierde din farmec ... in opinia mea..

Pai ar strica farmecul jocului daca s-ar pune propunerea ta in practica , pentru ca la multi useri le place sa trimita fake si atacuri de curatare asupra satului pe care vor sa il stapaneasca.
 

DeletedUser

Eu nu cred neaparat ca s-ar strica ... cred ca ar fi mai mare grija cum ai trimite comenzile..
Este clar si evident ca in acest moment, tactica de atac al unui trib este simpla... tot tribul ataca pe un jucator din tribul advers.. pana ala cedeaza .. dupa care trece la urmatorul..

Indiferent ce jucatoru lui peste este respectivu ... nu poate fata fata la 300-400 atacuri .. pe cont mare... chiar daca acolo sunt 10-20 reale ...

Pur si simplu nu are timp sa reactioneze ...

Este, cel putin pentru mine... fara pic de logica ... nu conteaza cat de "bun" esti in acest joc..

Tin sa me repet: parerea mea si incerc s-o argumentez cat de bine pot..
 

DeletedUser

pe multe servere exista limita la fake.1% din punctajul satului.eu cred ca este suficient.
 

DeletedUser

adica de exemplu daca am un sat de 10000 de pct pot trimite la atac cel putin 100 de locuri din ferma ca de exemplu 100 de toporisti sau 25 cav usoara.
 

DeletedUser

A, ok.. asta este prea putin ... in sensul ca se pot trimite 100 de fake de pe un singur sat ... ceea ce in practica nu te ajuta cu nimic...
 

DeletedUser

daca stii cum sa ataci cu fake-uri il obligi pe cel atacat sa imparta armata pe toate satele care este atacat ... daca trimiti fake-uri de pe acelasi sat e normal ca nu e prea bine ca isi da seama dar daca trimiti de pe fiecare sat cate un fake imparte armata pe toate satele atacate chiar daca tu trimiti atacuri reale pe un sat sau doua ....
 

DeletedUser

Cunosc acest aspect ... ideea initiala este limitarea numarului de atacuri pe care un jucator il poate primi, pentru ai permite acestuia o gestiune mai buna a defensivei ...

Fiecare jucator are limitele lui de gestionare a defensivei ... Daca ai mai mult de 200 atacuri in mai putin de 24 ... nu prea poti face multe lucruri inteligente ..
 
Sus