Propuneri ce ar ajuta

  • Autor subiect DeletedUser27056
  • Data de început

DeletedUser27056

Am 3 propuneri:
1.Prima este in legatura cu demolarile:Se pot stabili maximum 5 comenzi pentru dărâmare--propun ca "macar" utilizatorii de cont premium sa beneficieze de daramari ale cladirilor fara limita

2.A doua este in legatura cu targul: atunci cand dai la oferte straine ai optiunea Numai oferte de la membrii tribului: si propun sa apara si optiunea Oferte de la un anumit membru al unui trib

3.Am sa va pun o poza ca sa va explic:
prima poza cum e:
2h2o5jd.jpg


si a doua poza e cum propun:
k0m5gm.jpg


nu prea ma pricep la editat imagini, chestii din astea:d
daca nu ati inteles din poze ce propun va explic: propun ca la la trupe, si apoi cand dai sprijin sa vezi trupele din deplasare as dori pe langa satul pe care il sprijin sa fie in paranteze cumva, si numele jucatorului sprijinit!

Acestea sunt propunerile mele, nu sunt extraordinare ci cred utile jocului:d
 

DeletedUser

Am 3 propuneri:
1.Prima este in legatura cu demolarile:Se pot stabili maximum 5 comenzi pentru dărâmare--propun ca "macar" utilizatorii de cont premium sa beneficieze de daramari ale cladirilor fara limita

d


..ar fi ceva foarte benefic ca sa potzi sa-tzi adaptezi satele dupa interesul avut.

Nu este OK sa intrii sa dai cite 5 COMENZI la DEMOLARE..sa te saturi de intrat pe un sat...Intrii odata ai DEMOLAT satul cum ai nevoie si gata nu mai stai sa ZIDARESTI la sat in loc sa porti actiuni de lupta..
 

DeletedUser

Prima propunere, e interesantă... cum spune şi cdef, să stai mereu să intri pe un sat să demolezi câte 5 clădiri, nu e tocmai plăcut.
Păcat de pozele alea că nu se înţelege nimic din ele... schimbă şi tu size-ul :).
 

DeletedUser15142

da , si pe mine mar ajuta sa demolez 20 de cladiri de odata si apoi sa se faca satu :))

propuneri de 10 gj:)
 

DeletedUser5809

S-a mai pus probleme si iese din discutie.La nimeni nu cred ca ii convine ca atunci cand ataci un sat,pana sa il cuceresti satul sa ajunga iar la 100 de puncte.
 

DeletedUser

S-a mai pus probleme si iese din discutie.La nimeni nu cred ca ii convine ca atunci cand ataci un sat,pana sa il cuceresti satul sa ajunga iar la 100 de puncte.

din cate stiu eu odata ce are adeziunea scazuta nu se poate demola din el + ca de ex cladirea principala de la level 30 la viteza 2 dureaza 5h+ ... sustin ideea deoarece (cel putin mie) imi place sa am toate satele la fel (indiferent de lume) :)
 

DeletedUser5809

Da,dar cand ai mai multe sate,nu trimiti un nobil pe toate doar ca sa scazi adeziunea sa fii sigur ca nu incepe ala sa demoleze cladirile.Nu e corect si multi s-ar lasa de joc.Asa ca,desi s-a mai propus,iese din discutie.
 

DeletedUser

Da,dar cand ai mai multe sate,nu trimiti un nobil pe toate doar ca sa scazi adeziunea sa fii sigur ca nu incepe ala sa demoleze cladirile.Nu e corect si multi s-ar lasa de joc.Asa ca,desi s-a mai propus,iese din discutie.

hai sa zicem ca iese din discutie ... acum sunt posibile 5 comenzi si de ex de tu vrei sa imi iei satele inainte de executarea ultimii comenzi eu intru si mai dau 4 .. nu e tot una ...?
 

DeletedUser5809

Da,dar aici vine si disperarea in joc,daca tu ai timp sa faci asta,treaba ta,dar macar sa te chinui asa cum o sa ma chinui eu sa construiesc satul la loc:))
 

DeletedUser

Da,dar aici vine si disperarea in joc,daca tu ai timp sa faci asta,treaba ta,dar macar sa te chinui asa cum o sa ma chinui eu sa construiesc satul la loc:))

din contra ... tu fara cp dai doar 2 comenzi de construire pe cand eu si fara cp dau 5 ... oricum ai lua-o daca ar fi tot as putea sa te disper cu demolarile :D
 

DeletedUser27056

Da,dar cand ai mai multe sate,nu trimiti un nobil pe toate doar ca sa scazi adeziunea sa fii sigur ca nu incepe ala sa demoleze cladirile.Nu e corect si multi s-ar lasa de joc.Asa ca,desi s-a mai propus,iese din discutie.

tu esti in masura sa cataloghezi o propunere ca fiind iesita din discutie?
poti tu sa iei decizii?..
aici am pus o propunere pt a-si da altii cu parerea despre ceea ce cred ca este util..tu deocamdata esti un simplu moderator!
Aceste propuneri nu defavorizeaza pe nimeni...sunt f utile.
daca am 800 sate si le vreau pe toate la acelasi nr vreau sa le dau pe toate odata nu sa intru in fiecari zi in fiecare sat ca sa demolez!
este o propunere reala si usor de implementat
 

DeletedUser5809

A fost propusa pe .net acum cateva luni.Un administrator a zis ca clar nu,deci sunt in masura sa zic ca aceasta idee nu se va lua in considerare.
 

DeletedUser

S-a mai pus probleme si iese din discutie.La nimeni nu cred ca ii convine ca atunci cand ataci un sat,pana sa il cuceresti satul sa ajunga iar la 100 de puncte.


..DE cind este atacat un sat pina este cucerit nu trece prea mult timp..cel mult 2-3 zile..

Dar, de cite ori suntem nevoiti sa intram sa dam comenzi de DEMOLARE cind un sat dorim sa il fac de aparare 100%...si avem in sat TIRG 25...ATELIER 15..CLADIRE PRINCIPALA 30..ASCUNZATORAE 10...si tot felul de consatructtzii inutile de multe ori si suntem nevoitzi sa luam satul la mina de 5-6 ori sa DEMOLAm..:)--


Cit timp dureaza cind este atacat si cucerit un sat..??>.si cit timp dureaza sa DEMOLEZI un sat pina il faci sa potzi avcea o FERMA cit mai productiva in purtarea actiunilor de lupta...??

Nu ai timpul tehnic necesar sal potzi DEMOLA de teama celui care-l cucereste..

Eu ** de intratul de nu-stuiu cite ori pe un sat sa intrii sa-l DEMOLEZI numai cu cite 5 COMENZI maxim...MAcar de s-ar duce la ACCEPTAREA unor 12-15 COMENZI odata la DEMOLARE...:)
 

DeletedUser4360

Ar trebui sa fie facut un simulator pentru biserici ca sa vezi cam cat de mare ar fi acoperirea din fiecare sat pe diferite nivele ale bisericii ... e destul de greu sa stai si sa calculezi daca trebuie sa faci o biserica de nivel 3 sau 2 de nivel 2 pentru a acoperi un grup de sate.

De asemenea ar trebui la targ sa fie setata automat durata maxima de timp pentru oferte. Nu e prea placut sa faci oferte la targ pentru fiecare sat in parte si sa setezi durata de 96 de ore la fiecare oferta in parte
 
Sus