Propuneri setari !

ultra

member
Scor reacție
0
Start 26pct
- Viteza serverului: 2
- Viteza trupelor: 1
- Moral activ - Nu
- Cu relocare
- Numărul de membri în trib va fi limitat la 10(parasire trib in primele 21 de zile)
- Biserică - DA
- Turn - Nu
- Steaguri - Nu
- Cercetare simplă
- Realizări active
- Paladin: Activ, abilitățile pot fi învățate.
- Arcași - Da
- Fara limita de fake
- Sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000p (sansa de 300% per cont inregistrat si 50% sate bonus)
- Bonus de noapte dinamic
- Perioada protecţie iniţială - 3 zile
- Gap comenzi - 50 ms
- Nobilul poate străbate o distanţă de 40 de câmpuri ( taleri cost redus ).

Facilitati premium:
Cont premium - DA
Asistent de farmare - DA
Manager de cont - Nu
Alte facilitati premium dezactivate
+1 la setările astea forta de campion
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
In mare vad ca exista o unanimitate relativa pe membrii putini in trib si "lock tribes" dupa 1 luna sa zicem.

Viteza mare nu ( maxim 2 )
Moral Da/Nu
Nobili taleri/pachete
Cercetare simpla sau 15tech

Si din ce vad FA se doreste ( asistentul de farmare ), atunci vom interzice orice alt script, indiferent daca este legal sau nu.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Orice script interzis ( din cele ce se introduc in quickbar ), pe scurt, fara scripturi.
 
Scor reacție
1
Varianta 1.
Start 26pct
- Viteza serverului: 1
- Viteza trupelor: 1
- Moral activ - Nu
- Numărul de membri în trib va fi limitat la 25 (parasire trib in primele 5 de zile)
- Biserică - Nu
- Turn - Nu
- Steaguri - Nu
- Cercetare simplă
- Realizări active
- Paladin: Activ, ( sistem vechi )
- Arcași - Da
- Fara limita de fake
- Sate de barbari/bonus crescătoare, până la 3000pct 350% barb 100% bonus
- Bonus de noapte 12-8.
- Perioada protecţie iniţială - 4 zile
- Gap comenzi - 100 ms
- Nobilul poate străbate o distanţă de 50 de câmpuri ( taleri cost normal ).

Facilitati premium:
Cont premium - Da
Asistent de farmare - Nu
Manager de cont - Nu

Alte facilitati premium dezactivate


Varianta 2

Start 26pct
- Viteza serverului: 2
- Viteza trupelor: 1
- Moral activ - Nu
- Cu relocare
- Numărul de membri în trib aleatoriu in cele 4 triburi !

- Biserică - Da
- Turn - Nu
- Steaguri - Nu
- Cercetare simplă
- Realizări active
- Paladin: Activ, abilitățile pot fi învățate.
- Arcași - Da
- Limita de fake 100%
- Sate de barbari/bonus crescătoare, până la 2000 pct 250% barbar 50% bonus
- Bonus de noapte dinamic
- Perioada protecţie iniţială - 3 zile
- Gap comenzi - 50 ms
- Nobilul poate străbate o distanţă de 40 de câmpuri ( taleri cost redus ).

Facilitati premium:
Cont premium - Da
Asistent de farmare - Da
Manager de cont - Nu

Alte facilitati premium dezactivate
 

Dilau

member
Scor reacție
0
Orice script interzis ( din cele ce se introduc in quickbar ), pe scurt, fara scripturi.
setarea asta ar fi forta, dar inseamna automat si fara scripturi de tamper/bookmarks? ca daca nu e inutila, ca nu scripturile de quickbar sunt problema in momentul de fata.
 

ironically

member
Scor reacție
0
Nu cred ca ar putea interzice scripturile de tamper/bookmarks, si daca ar face-o majoritatea dintre cei de pe lume, nu ar mai fi asa forta
 
Scor reacție
98
Da cred ca este greu, degeaba nu mai poti folosi scripturi din quickbar daca poti din tamper si bookmarks, poti bana doar pe "intuitie"..
 
Scor reacție
0
Personal propun sa fie o lume fara asistent, m am saturat de boti de farm si de verisori ce ii ajuta pe anumiti jucatori sa farmeze 20 din 24. Sunt suficiente conturile suport pe care oricum le baga:d

Si mi as dori sa fie o lume mai riguroasa din partea adminilor, sa nu se mai permita la start ca primele 2 3 sate ale unui jucator, sa fie egale cu nr lui de puncte dar fara inamici. Vedem si noi ca sunt conturi cedate, asa ca va rugam sa banati jucatorii in cauza, macar pe lumile speciale unde ne dorim un joc ca sa zic asa diferit.

@Rakanishu daca din partea ta vom vedea corectitudine si taiat in carne vie atunci cand sunt gasite nereguli, vei avea o surpriza placuta in ceea ce priveste nr de jucatori ce se vor alatura specialelor, dar cand intram si vedem cs juc x are 45 k sate farmate intr o zi, si 10 sate cu 12 k inamici la agresor, toate de 2-3-4 k puncte, iti vine o scarba profunda.

O seara placuta va doresc tuturor.
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
Personal propun sa fie o lume fara asistent, m am saturat de boti de farm si de verisori ce ii ajuta pe anumiti jucatori sa farmeze 20 din 24. Sunt suficiente conturile suport pe care oricum le baga:d

Si mi as dori sa fie o lume mai riguroasa din partea adminilor, sa nu se mai permita la start ca primele 2 3 sate ale unui jucator, sa fie egale cu nr lui de puncte dar fara inamici. Vedem si noi ca sunt conturi cedate, asa ca va rugam sa banati jucatorii in cauza, macar pe lumile speciale unde ne dorim un joc ca sa zic asa diferit.

@Rakanishu daca din partea ta vom vedea corectitudine si taiat in carne vie atunci cand sunt gasite nereguli, vei avea o surpriza placuta in ceea ce priveste nr de jucatori ce se vor alatura specialelor, dar cand intram si vedem cs juc x are 45 k sate farmate intr o zi, si 10 sate cu 12 k inamici la agresor, toate de 2-3-4 k puncte, iti vine o scarba profunda.

O seara placuta va doresc tuturor.

Problema asta e pe orice lume, nu doar pe speciale. Ideal ar fi sa nu mai existe suporti si jucatori care farmeaza mai multe sate decat sunt secunde intr-o zi, dar nu stiu daca au ce face adminii in privinta asta.

Important e sa fie toate cazurile judecate in acelasi fel, lucru care nu prea se intampla.
 
Scor reacție
0
Daca se scoate asiatentul, nu au cum sa mai farmeze cu boti. Ar fi ideal sa ne intoarcem la jocul frumos unde jucatorii care "muncesc" sunt in top si nu cei cu jucariile cele mai performante.


Lipsa asistentului, ne va facilita un joc corect din punctul de vedere al farmului. Daca si regulile privind inobilarile la start sunt riguroase:)) as plati si abonament pentru accesul pe speciale ( 10 euro -20 sau cat vor ei speciala, numai sa stiu ca am parte de ceva frumos) . Fara asistent/ scripturi, nu ai cum ca sa farmezi ilegal, ca daca folosesti vechile scripturi cu 3 butoane, nu te crede nimeni ca ai memorat coord satelor si introduci totul atat de repede ca la o sec lansezi un atac.

Alta regula frumoasa ar fi pe speciale sa fie maxim 10 zile de siter pe un cont la fiecare 2 luni, sa nu mai existe triburi sustinute de 2 jucatori, joaca doar cine are timp si atat.
 

dugtrio

member
Scor reacție
0
Singura varianta pe care o vad sa se reduca major ilegalitatile esta sa ai acces pe lume doar de pe Steam
 
Ultima editare:

gardaneagra

member
Scor reacție
0
Ultima speciala a fost ok la setari. Cineva care intre timp a si trecut pe lumea ailalta avea o vorba: "Invata din istorie sau repeto!"

Deci nu va mai bateti capul frate cu atatea setari, da-tii restart la SP28. Eventual puteti pune o viteza mai mare, in loc de 4, 8 sau 12; si viteza mai mare la unitati. Si un timp limita, maxim o luna se termina(ar fi tare, dar nu se va intampla, sa fie cate o speciala pe luna si sa nu poti juca in doua speciale consecutive; in felul asta am pregati cel putin doua triburi pentru turneul mondial[mondial...? ce mondial ca nu e nici un trib care sa se refere la o tara anume, sa fie nationalist]de anu viitor). Si sa nu uit, cu mod de dormit, dar mai puternic, gen 500% sau 1000% bonus protectie ca sa descurajam si coplayering-ul si sa dormim si noi listiniti noaptea...

Aaa gen si fara tribelock, cea mai mare tampenie posibila.
 
Scor reacție
98
Ultima speciala a fost ok la setari. Cineva care intre timp a si trecut pe lumea ailalta avea o vorba: "Invata din istorie sau repeto!"

Deci nu va mai bateti capul frate cu atatea setari, da-tii restart la SP28. Eventual puteti pune o viteza mai mare, in loc de 4, 8 sau 12; si viteza mai mare la unitati. Si un timp limita, maxim o luna se termina(ar fi tare, dar nu se va intampla, sa fie cate o speciala pe luna si sa nu poti juca in doua speciale consecutive; in felul asta am pregati cel putin doua triburi pentru turneul mondial[mondial...? ce mondial ca nu e nici un trib care sa se refere la o tara anume, sa fie nationalist]de anu viitor). Si sa nu uit, cu mod de dormit, dar mai puternic, gen 500% sau 1000% bonus protectie ca sa descurajam si coplayering-ul si sa dormim si noi listiniti noaptea...

Aaa gen si fara tribelock, cea mai mare tampenie posibila.
Exista casual pentru tine
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
In mare mergem pe productie x2 si fara asistent de farmare.
Incercam si asa sa vedem ce iese...

Legat de scripturi care se baga in afara jocului e delicat, se pot detecta unele, altele nu...etc. Practic am relua iar discutiile interminabile cu banatii "nevinovati".

Steam da, interesant daca s-ar putea face asta...


Varianta pe care o propunem noi de setari este :

Start 26 - productie x2
Viteza 2/1
Moral - NU
Limita membrii trib - 10 ( se poate parasi in primele 30 de zile )
Biserica - activ
Bonus de noapte dinamic - setarea per jucator ( x3 protectie)
Fara Asistent de Farm
Fara Manager de Cont
Sate de barbari 3/jucator
Sate bonus 0.5/jucator
Taleri cost redus ( 0.7 ) - distanta 40 campuri

Cu paladin fara arme - aici ramane de vazut daca bagam varianta cu skills


Conditie de victorie - dominanta dupa 90 de zile ( 70% ) de pastrat minim 3 zile.


Setarile bolduite nu le mai schimbam, e parerea mea.
Nu am gasit o unanimitate legata de restrictiile din trib, probabil odata cu blocarea sa bagam si partea cu sprijinul doar in trib/setarea sosiri.
 
Ultima editare:
Sus