Protectie contra Bot- programe

DeletedUser

world - Lumea Clasica

Cand folosesc scriptul pentru redenumirea satelor dupa 4-5 pagini de sate se opreste in mijlocul paginii si cand dau pe orice buton imi apare Protectie contra Bot- programe - platesc premium pentru ca sa am posibilitatea sa folosesc scripturi !!!

Daca incerc sa deschid pe harta mai multe sate cu CTRL+click (in mai multe taburi) se intampla acelasi lucru. (fara "Foloseşte context meniul" ca aia pt mine e o inutilitate mare) Deci daca vreau/trebuie sa trimit trupe dintr-o zona de sate alese pe harta le trimit dupa ce de la al 3-4-le sat deschis incolo scap pe fiecare pagina de Protectie contra Bot - ceea ce este tampenie majora


Recunosc ca am contul repsectabil de mare, de aia nici nu stau fara premium de ani de zile dar asta deja intrece orice masura.

screen201102211205002.jpg


Cireasa de pe tort e faptul ca pagina respectiva retine cifra de verificare care se repeta pentru 2-3-4 pagini deschise consecutiv !!!!

Ori se schimba "parametrii de activare" la care apare pacostea asta ori il scot de tot (ca au mai ajuns de cateva ori l solutia asta foarte eleganta) dar asa se pierde tot farmecul jocului.
 

DeletedUser25287

Programul asta de protectie e pus cu un scop acolo, si desi uneori poate creea inconveniente destul de neplacute totusi este bun, sunt destule mizerii pe jocul asta si protectia asta ne scapa de una din ele.
 

DeletedUser

Vezi cat farmeaza unii pe L23 si sa-mi zici ca ne "scapa" de ceva :( asta dupa ce te-ai scapat pe tine vazand 1 mil resurse farmat pe zi !!!

In alta ordine de idei daca nu dai atacuri la milisecunde-zecimi de pe acelasi sat pe secunda inseamna ca esti om(probabil) deci sa le filtreze pe aia care fac asa ceva nu pe tampitii care dau bani pe CP ca sa aiba buton inserare trupe si urmatorul sat din tastatura ca sa scape mai repede.

Azi a fost chiar mirific, ma oprit din stergerea de rapoarte, dupa noaptea trecuta trebuia sa parcurg vreo 2-300 rapoarte, normal dai fundul paginii din taste si click pe sterge raport, nici aia nu i-a convenit...
 

DeletedUser

stai va vezi cati vor renunta pe l24 cand va aparea acest anti boot cand vor rata un backtime, iti pregatesti un tab cu o ora inainte cu atacul care vrei sa-l dai si sigur va aparea acest antiboot intr-o ora sa-ti strice ceea ce vrei sa faci.
 

DeletedUser8140

degeaba, e enervant, nu pot sa dau atacuri linistit ca apare rahatul asta de verificat...sa ma lase in pace, nu vreau sa ratez atacuri din cauza acestei prostii, s-o bage pe lumile noi in primele luni, nu pe lumi vechi de 2 ani ca l9 sau altele
 

DeletedUser

In acest secol in afara de mancarea de la fast food nu cred ca a existat de un mod de a detecta boti mai enervant, iritant si inutil ca acesta... mie greu sa cred ca un neamt ar fi atat de inapt sau lenes incat sa nu poata crea un mod de a proteja serverul de acesti jucatori virtuali... daca la 50 de sate (din 300) imi apare protectia antibot si ma exaspereaza nici nu vreau sami imaginez ce patesc jucatorii de pe clasica care au 10000 de sate.... transmiteti acest mesaj mai departe (ma adresez catre lamine sau carmi ca ei sunt in masura) pentru ca daca nu vedem imbunatatiri in ce priveste acest aspect vom lansa un protest oficial si vom discuta noi cu domnii din germania (in legatura cu mai multe nu doar asa zisa protectie antibot a.k.a. cultivator de nervi)
 

DeletedUser

o alta problema, la care am avea nevoie de un raspuns.

newpicture1te.png


acum...cine imi spune si mie ce cifra era ascunsa? eu am pariat pe 1, nu a fost 1 ca am incercat cu aceasta cifra si mi-a dat urmatoarea pagina:

newpicturea.png



daca imi da 2-3 la rand ca in prima imagine? avem vreo garantie ca nu patim nimic? e ciudat sa auzi pe urma ca esti banat/sanctionat pentru o greseala de-a server-ului, nu? eu asa cred...


rog sa raspunda un admin la aceste intrebari, am vrut sa fac ticket dar nu cred ca se pot pune imagini in ticket, daca nu raspunde nimeni voi face un ticket mai pe dupamiaza sa dau acest link.

Multumesc!


Edit: trebuia sa bag doar 5 cifre? la asta acum m-am gandit, dar nu cred sa fie asta deoarece mereu din 6 cifre am intalnit.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

world - Lumea Clasica


Cireasa de pe tort e faptul ca pagina respectiva retine cifra de verificare care se repeta pentru 2-3-4 pagini deschise consecutiv !!!!

Ori se schimba "parametrii de activare" la care apare pacostea asta ori il scot de tot (ca au mai ajuns de cateva ori l solutia asta foarte eleganta) dar asa se pierde tot farmecul jocului.


ce reclami tu aici nu este bug ci tine de setarile browserului , vad ca folosesti mozilla . unelte - optiuni - securitate sau intimitate , pe undeva pe acolo
 

DeletedUser8140

Setari -> mod de vacanta -> aleg un sitter si dau Login...Supriza...protectie botule, baga codul ca nu cred ca esti om!

Superrrr tare protectia asta, ca prezervativele, mai mult te incurca...

Mi-a zis cineva din tt sau nu stiu pe unde ca s-a bagat protectia aceea cu cod ca sa inlocuiasca introducerea din nou a parolei (Sesiune depasita, introduceti va rog parola bla bla bla), surpriza din nou, mi-a cerut si parola de cateva ori Super tare, astept o protectie contra furtunilor solare ca-s din ce in ce mai puternice
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
o alta problema, la care am avea nevoie de un raspuns.

newpicture1te.png


acum...cine imi spune si mie ce cifra era ascunsa? eu am pariat pe 1, nu a fost 1 ca am incercat cu aceasta cifra si mi-a dat urmatoarea pagina:


Prima cifra este 7 ( sapte ) si nu 1 ( unu )
 

DeletedUser

si ultima? ca despre aia discutam, aia era buba( nu se vede nici un sfert din cifra:( )...cat despre 7-le ala nici acum nu-s convins ca e 7...cel putin eu vad 1 acolo nu 7...sa puna cifrele mai corect un pic.


Raka cate incercari avem voie sa ratam? sau nu exista limita?
 
Sus