Protectie

DeletedUser

am vazut pe clasic ca acest jucator de vreo 500k pct pe care il cheama nasu dyro , sa aibe protectie de incepator, :eek: , am ramas masca cand am vazut asa ceva , ma poate lamuri si pe mine cineva ? :)
 

DeletedUser

si am mai auzit ca acest jucator a dat inceput nou dar a rams cu aceleasi sate, apropo ati vazut ca 3 dintre cele mai mari triburi de pe clasic au intrat in greva ? :(
 

DeletedUser13067

De greva nu am auzit ca nu mai joc pe clasic:) Dar de nasu am mai auzit eu cam acum un an... la un update si-a pierdut trupele si s-a trezit dupa cateva zile cu numar dublu de armata:D Daca nu ma insel l-am avut si in trib pe lumea 1, pe vremea cand exista OTPD
 

DeletedUser13067

a... si vezi k nu ai postat bine... du-te la sectiunea INTREBARI .... aici e de alte cele...:p
 

DeletedUser

nup , eu zic ca am postat bine ,k ala este un bug si trebuie rezolvat :rolleyes:
 

DeletedUser

..........

Nu, asta nu este BUg, asta este corectarea Bug-ului..

In urma Updateului au disparut citiva jucatori..
si normal satele lor au devenit sate de barbari.
Cind "bravii nostri admini" :D au observat gafa..
i-au restabilit pe jucatori..
Ei si normal ca cei care atacau satele alea de barbari care aparuse, au pierdut toate unitatile si toate satele care reusise deja sa le innobileze... :D

A da si ca recompensa la jucatorii care au poierdut satele care le-au innobilat cheltuind o gramada de timp si trupe stiti ce li sa oferit lor

2 zile cont premium...:confused: eu unul consider asta ridicol dar asa activeaza "bravii admini de pe clasica...."

Chiar daca am citit, aici pe forum, ca adminii lucreaza binevol si nu tre sa ii ponegrim, dar aberatiile care si le permit acesti oameni deja intrec orice limite!!! Pina la urma acesta este un proiect COMERCIAL si traieste el datorita banilor investiti in CONT PREMIUM, ei in cazul in care noi suntem cumparatorii cred ca ar fi cazul sa le amintim ADMINILOR regula de aur si anume : FIECARE CUMPARATOR TREBUIE TRATAT CU RESPECT!!!.

Si pentru final asa ca sa va mai ginditi: NOI JUCATORII SUNTEM ACEST PROIECT SI NU VOI ADMINII! FARA NOI ATI FI NIMIC SI NU UITATI ASTA!!!


A da asta e si motivul grevei....
 

DeletedUser

Nu mai bine va dati toti (astia cu greva) stergere cont ?
Asa ,ca forma de protest ... dispareti toti de pe lumea clasica, promit sa ridic cate o statuie in fiecare sat al meu in amintirea voastra.
 

DeletedUser13067

RegeMinion nu cred ca e asa cum crezi tu ;) Crede-ma ca o fac binevol:)
 

DeletedUser13067

Nu mai bine va dati toti (astia cu greva) stergere cont ?
Asa ,ca forma de protest ... dispareti toti de pe lumea clasica, promit sa ridic cate o statuie in fiecare sat al meu in amintirea voastra.

gabi 23 are intotdeauna drepatate:D
 

DeletedUser

:)

Nu mai bine va dati toti (astia cu greva) stergere cont ?
Asa ,ca forma de protest ... dispareti toti de pe lumea clasica, promit sa ridic cate o statuie in fiecare sat al meu in amintirea voastra.

Daca imi intorci toti banii bagati pe cont premium pai dau stergere :)
 

DeletedUser

Daca imi intorci toti banii bagati pe cont premium pai dau stergere :)

Nu cred ca te-a obligat nimeni sa cumperi puncte premium.
Tu cu mana ta ai trimis acele sms-uri.
Ai facut acest lucru pentru placerea ta personala.Cand ti-ai cumparat puncte nu te-ai gandit ca o faci pentru binele jocului, ca ajuti la dezvoltarea lui, te-ai gandit ca iti va fi tie mai usor.Nu va mai place, e simplu .... stergere cont ... Exista travian si multe alte jocuri de acelasi gen.



Si as vrea sa stiu si eu de cand a inceput aceasta asa-zisa greva, pentru ca am fost atacat de curand de catre cineva din War .
 

DeletedUser

dap, dati la cuceriri live din ultima ora , ca sa va lamuriti , si au mai intrat in greva happy, 300 si tua :(
 

DeletedUser

.

Nu cred ca te-a obligat nimeni sa cumperi puncte premium.
Tu cu mana ta ai trimis acele sms-uri.
Ai facut acest lucru pentru placerea ta personala.Cand ti-ai cumparat puncte nu te-ai gandit ca o faci pentru binele jocului, ca ajuti la dezvoltarea lui, te-ai gandit ca iti va fi tie mai usor.Nu va mai place, e simplu .... stergere cont ... Exista travian si multe alte jocuri de acelasi gen.



Si as vrea sa stiu si eu de cand a inceput aceasta asa-zisa greva, pentru ca am fost atacat de curand de catre cineva din War .

Cind am investit bani in cont premium, am investit bani!!! Foarte corect spus ... Atita timp cit eu investesc bani pai nu vreau ca careva din umbra sa faca ce vrea el, sa faca aberatii la adresa colegilor mei de joc sau fata de mine!
Si inca ceva atita timp cit investesc am drepturi si rog, ba nu, CER ca ele sa fie respectate!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1195

nu sunt infomatician de profesie,sunt doar un consumator,ca majoritatea celor care joaca triburile.
Ceea ce ma surprinde este vehementa cu care este acuzata echipa de admini de tot ceea ce se intampla in joc si mai mult de tot ceea ce se intampla cu serverul.Sigur ca bugul aparut in urma cu cateva zile a afectat o serie de jucatori ,absolut la intamplare,dar sa faci vinovata echipa de admini de asta dovedeste doar rea credinta fiindca un utilizator cu ceva experienta intelege ca partea tehnica a jocului nu are nici o legatura cu echipa de admini.Tehnicienii care se ocupa de intretinerea serverului,de upgrade-uri,etc se afla in Germania si sunt angajatii firmei care detine licenta jocului.Nici ei nu sunt niste supereroi,pana si baza de date de la NASA a reusit a fi atacata.
Corectarea bug-ului aparut a determinat alte buguri care se vor repara: protectia de incepator a celor ce si-au recapatat conturile ca urmare ca jucatorii apareau ca dand inceput nou,trupe care depasesc capacitatea fermei;toate acestea se vor remedia ,dar trebuie putin timp.
Echipa de admini nu are nici o legatura cu aparitia bug-urilor ,ele nu pot fi prevenite in totalitate.Noi suntem aici pentru a fi legatura dintre jucatori si echipa tehnica si mai ales pentru a veghea ca toti jucatorii sa aiba sanse egale in joc,prin stoparea celor care incalca regulamentul.
Sunt sute de tichete zilnic care contin intrebari despre joc,sesizari despre incalcarea regulamentului.Multicontul,transportul ilegal de resurse si atacurile comune de pe contul propriu si cel de sitting creeaza celor care practica asta avantaje pe care tot voi le reclamati.
Contul Premium iti aduce o usurinta in managementul contului ,nu da avantaje in joc,(jocul poate fi jucat gratuit)iar noi nu primim nici un cent din sumele stranse.Nici nu ne dorim,singura noastra dorinta este ca acest joc pe care l-am indragit si care ne ocupa mare parte din timpul liber sa fie mentinut intr-o limita rezonabila de corectitudine.

Ma gandesc serios la o greva a echipei de admini ca protest fata de acuzatiile nefondate si nemeritate si nici nu vreau sa imi inchipui cum ar arata jocul dupa numai o saptamana.
 

DeletedUser

ce spune omul si ce intelege altul,k eu personal nu am acuzat admini mai deloc ,poate cand mau inchis mai demult,k :) , dar am anuntat ca unu de 500k are protectie de incepator,k
 

DeletedUser

nu asta este problema, inteleg ca trebuia de returnat satele celor care le-au pierdut.. Dar sa oferi celor care au pierdut timp si armata, 2 zile de cont premium gratis e ridicol..

Se putea reface aramta celor care au pierdut satele, sa le dea alte saca.. deoarece au investit si ei timp in a cuceri aceste sate..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

dap, eu personal ultimul sat lam luat pe K63 ca mam trezit ca era sat de barbari si avea niste trupe cam asa

Apărător: necunoscut
Sat: 209.[Phobia] (385|604) K63

Număr: 16213 1911 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 0 0 0



Introdu trupele în simulator

Introdu trupele supravietuitoare în simulator


Atacă din nou cu aceleaşi trupe.

Atacă din nou cu toate trupele Trece acest raport public
Trimite mai departe mutare în altă grupă Şterge << >>

lam luat, am pierdut multe trupe ,si sper sa nu ma trezec la mi lau luat admini :rolleyes:
 

DeletedUser3986

In ziua cand au aparut problemele pe servere practic sistemul supor a fost blocat de nenumaratele plangeri ale acelor jucatori si pe buna dreptate.
La 24 de ore de la acel incident au inceput sa se repuna conturile pe server, dar cum era de asteptat au aparut si alte bug-uri (enumerate de colega mea mai sus).
Nu am regasit decat maxim 5 sesizari pe aceasta tema , ca au satele full si inca mai pot recruta trupe, ca ferma are capacitatea de 22700 locuri si ei au trupe de 28000. Stau eu asa si va intreb dragi jucatori. De ce nu ati raportat si aceasta problema? Va inteleg era in avantajul vostru.

Cat despre satele de barbari care au fost cucerite si ulterior redate acelor jucator.
Din momentul in care a fost anuntata problema se stia foarte clar (chiar daca nu vreti acum sa recunoasteti) ca satele vor fi restituite celor de drept. Nu avem nici o vina ca voi ca niste ulii (cum spunea o colega ) ati sarit pe acele sate.

Pe aceasta cale va rog sa incetati prin a mai deschide tikete, cum ca ati avut sate si adminii vi le-au luat pe nedrept. Acele tikete vor fi inchise fara raspuns.
 
Sus