protest fata de administratorii si moderatorii triburile.ro

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

salut,

datorita nemultumirilor din ultimul timp si numeroaselor acuze sau suspicuni de "lipsa obiectivitate si impartialitate" asupra adminilor in joc si moderatorilor pe forum un proces amplu de contestatie a echipei a fost lansat.

nemultumiri:
- admini sunt jucatori, toti facand parte din aceeasi familie de triburi sau triburi aliate. de aici au si aparut multe suspiciuni si acuze cum ca favorizeaza triburile respective si defavorizeaza jucatorii din alte triburi.
- pedepsirea cu strictete pe forum a celor care incalca regulile si totusi tolerarea unui astfel de comportament pt o parte din utilizitarori ... chiar indemnarea lor indirecta de a participa la "atacuri la persoana"

aici aveti o serie de contacte catre care se pot trimite mesaje si unde se pot contesta toate aceste lucruri care nu ne multumesc si ne strica placerea de a juca acest joc, gratuit, joc de pe urma caruia anumite persoane castiga bani.

acolo lucrurile nu o sa mai fie judecate ca in grupul moderatorilor si administratorilor si anume "in familie"

adrese pubilce de mail unde se pot trimite astfel de reclamatii:
info@innogames.de - direct la firam ce ofera acest produs
info@tribalwars.net
info@triburile.ro
carmi@triburile.ro
hoodoo@tribalwars.net

tel: 04141/776177 tot innogames
fax: 04141/776252

link contact.

e timpul sa ii facem sa inteleaga pe domnii administratori si moderatorti ca acest joc fara noi... cei care jucam si cumparam acele puncte premium nu isi are rostul si ca meritam sa fim tratati egali intre noi si cu respect!

o zi buna!
LizardKing care nu renunta!

ps: va rog sa nu mai setati ca si important acest topic si sa nu-l mai inchideti... poate sunt colegi care pot aduce alte sugestii de protest. va multumec!
pss: inca nu au fost luate masuri impotriva lui Hades... am fost facut prost si inca poate posta in voie!
 

DeletedUser

te-am facut eu "prost"?..lol?...:eek:
unde?..

dar vai,ma scuzati,ati avut un limbaj exemplar pe forum..:D
 

DeletedUser

revin cu, cateva ganduri comunitatii triburile.ro ... ma refer la noi jucatorii.

aces joc este pus la dispozitie, gratuit, de compania InnoGames.

ca in orice companie sunt scoase diferite rapoarte asupra produsului pe care il ofera... multe din ele in functie de feedback'ul primit.

daca nu exista acest feedback oamenii nu au de unde sa stie ca sunt probleme... nu au ceva concret prin care pot dovedi ca exista nemultumiri.

dar daca sa zicem 300 (numar minim... cred ca suntem lejer 3k+) dintre noi trimit mailuri in care sunt prezentate aceste nemultumiri atunci o sa apara si reactii.

am auzit la multi dintre voi: "dar ce putem face noi? nu avem putere sa schimbam nimic!"

dar avem... va garatez ca daca sunt trimise aceste mesaje o sa apara si primele masuri.

in urma feedback'ului se pot face schimbari. in urma mailurilor noastre se poate hotari ca in Romania adminii sa nu fie jucatori... eventual sa fie si platiti ca sa fie motivant pt ei acest job. se pot schimba moderatorii. se pot schimba adminii... se poate face jocul placut pt toti!

nu lasati ca lipsa de respect pt voi sa castige... nu lasati posturile in care suntem jigniti sa ne opreasca! este dreptul nostru sa venim cu feedback pt acest joc si sa incercam sa-l facem mai bun... mai placut.

va multumesc pentru rabdare,
imi cer scuze pentru posturile mele mai acide sau mai pripite. am fost foarte suparat zilele astea. am pierdut mult timp (si timpul e un lucru extrem de pretios care nu poate fi calcat in picoare prin niste posturi in care se face misto de mine).

acum sunt mai calm si altfel o sa pun problema.

LizardKing
 

DeletedUser

incalcare a dreptului! incercati sa ma provocati la o sectiune a forumului unde acest lucru este interzis!

chiar nu ii spune nimeni domnului hades ca a incalcat regulamentul? chiar nu sunt luate masuri?

care este rolul functiei de moderator si administrator daca nu sa ne ajute si sa vegheze asupra respectarii regulilor!

ce imi sugerati sa fac? cui sa ma adresez pt aceasta incalcare de regulament. in cazul quicksilver ati reusit sa fiti extrem de prompti... acum ce s-a intamplat?
 

DeletedUser

enumera regula pe care am incalcato te rog?...nu am voie sa folosesc sarcasm/ironie?....:eek:
 

DeletedUser

am postat si in alt topic dar il postez si aici... e posibil sa nu-l fi observati.

---
Comportament
Va rugam sa respectati ceilalti jucatori si sa ii tratati cu politete. Nu uitati ca sunt oameni de diferite varste si experienta diferita. De aceea va rugam sa va pastrati calmul daca anumite intrebari vi se par "prostesti" sau copilaresti.
Puteti folosi diferite tactici pentru a va provoca dusmanii in forumul "Politica si Propaganda" atata timp cat nu depasiti limita bunului simt si tacticile au la baza jocul. INSULTELE DE ORICE FEL NU SUNT TOLERATE!

aici va pun la dipozitie link'ul catre regulamentul de postare pe forumul triburile.ro: aici

1. politete din dex.

POLITÉÞE, (2) politeþi, s.f. 1. Atitudine, comportare conformã cu buna-cuviinþã, amabilã, politicoasã; amabilitate. ♢ Pronume personal (sau posesiv) de politeþe = pronume care se foloseºte în vorbirea cu sau despre o persoanã cãreia i se cuvine respect sau pentru a-i impune respect. ♢ Loc. adj. De politeþe = a) care exprimã politeþe; b) politicos, amabil; protocolar. ♢ Loc. adv. Din (sau de, rar, pentru) politeþe = fiind obligat de anumite cerinþe (formale) de conduitã, de etichetã. ♦ Ansamblu de reguli de comportament în spiritul bunei-cuviinþe, al amabilitãþii ºi al respectului reciproc. 2. (Fam.; la pl.) Cuvinte sau gesturi care exprimã politeþea (1) (exageratã a) cuiva faþã de cineva. [Pl. ºi: (2) politeþuri. – Var.: politéþã s.f.] – Din fr.


nu stiu ce intelegeti dumneavoastra prin politete. imi cer scuze daca v-am deranjat in trecut. nu se va mai repeta. eram suparat si am reactionat din impuls. acum sunt mai bine si o sa fiu mult mai rational si echilibrat in posturile mele.

2. regulamentul spune ca ma puteti sa ma provocati in sectiunea "Politica si Propaganda". aici nu suntem in acea sectiune... suntem pe Forumul principal.

din partea mea puteti sa postati ce doriti despre mine pe sectiunile respective... chiar nu o sa ma supar si nici nu o sa le accesez. dar aici incalcati regulamentul.

dupa cum observati dumneavoastra si sper ca o fac si domnii moderatori de forum, tocmai ati incalcat 2 (cele bolduite) sa zicem din regulament.

acestea se pedepsesc cu banarea pe forumul triburile.ro

vreau sa cred ca inca suntem supravegheati de moderatori si administratori impartiali... daca nu e asa, mai are rost sa jucam? o sa va rog sa trimiteti o circulara si plecam pe travian sau alt server de triburile.

va multumesc pentru intelegere si inca astept sa fie luate masuri. inca astept ca domnii moderatori sa modereze si domnii administratori sa administreze... obiectiv si impartial.

cu stima,
LizardKing mandru membru al tribulu MAGIC si =A=
---
 

DeletedUser

a mai fost postat intr-un topic
am consemnat akolo ce era de consemnat..nu ma deranjez sa fac asta de 2 ori degeaba..:D
 

DeletedUser

atunci dc postezi ? de dragu de a posta? cer stergerea postului lui hades , de asemenea si al meu .
 

DeletedUser

domnule hades,

nu trebuie sa aderati la acest topic daca nu impartasiti ideea de la care a plecat. nu am jignit pe nimeni si doar am venit cu o idee de feedback.

sa inteleg ca ne este ingradit cel mai fundament drept: dreptul la exprimare?

dumneavostra depasiti cu mult regulile acestui trib.

este trist ca nu sunt luate masuri! :(

nu pot sa cred ca suntem in anul 2007 intr-o comunitate virtuala unde se intampa astfel de actiuni.

intr-un post spuneati ca putem posta si 10.000 de utilizatori si tot nu avem ce face... o sa vedeti ca va inselati. sunt oameni care raspund de acest joc si care in alt mod o sa primeasca feedback'ul nostru.

zilele sunt numarate!

va doresc numai bine,
LizardKing
 

DeletedUser

adica vrei sa zici nu nu am voie sa postez daca nu sunt de acord cu ce zici tu??...HA?!?!:eek:

"dumneavostra depasiti cu mult regulile acestui trib."

-what the hell?.....:rolleyes:

auzi,uite ce e,controlez momentan vreo un milion si ceva de puncte pe w6 si am de corelat zeci de atacuri,scuza-ma nu am timp de stat la discutii cu toti nubii..so long !:D
 

DeletedUser

adica vrei sa zici nu nu am voie sa postez daca nu sunt de acord cu ce zici tu??...HA?!?!:eek:

"dumneavostra depasiti cu mult regulile acestui trib."

-what the hell?.....:rolleyes:

auzi,uite ce e,controlez momentan vreo un milion si ceva de puncte pe w6 si am de corelat zeci de atacuri,scuza-ma nu am timp de stat la discutii cu toti nubii..so long !:D



GATA e clar , atat trebuia sa zici , scrie clar in regulament fara jugniri , este dat exact acest exemplu , astept penalizarea
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

citat din reguli pentru toti nubii:

"*Nota. Este permisa numirea unui jucator ca fiind newbie/noob.
Aviz amatorilor de flaming. Termenul se refera la un jucator ca fiind incepator. Nu-l utilizati cu tenta de jignire!
Pentru lamuriri asupra termenilor vizitati linkurile Urban Dictionary si Wikipedia."


:D
scrie undeva in reguli...mi-e lene sa dau link mai cautati si voi...:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

am gresti. am zis trib in loc de forum :) sa facem armasar din tantar.

nu am spus ca e interz sa postati, dar macar sa aveti bunul simt si sa nu va bateti joc de munca noastra daca nu o intelegeti sau agreati.

punctele din lumea 6 sunt irelevande.
 

DeletedUser

auzi,uite ce e,controlez momentan vreo un milion si ceva de puncte pe w6 si am de corelat zeci de atacuri,scuza-ma nu am timp de stat la discutii cu toti nubii..so long !:D

Din pacate am impresia ca tu, si TLD o luati pe alaturi. In trib adevarat, de top, nu se lauda singur pe forum, si asa face si un jucator experimentat. Asa iti faci numai inamici. CHE!!! este urat de mai multi oameni, oameni cu experienta, care nu arunca vorbe in vant ca tine hades. TLD a ajuns la fel. Is oameni care au de 20 de ori mai multa experienta decat tine(chiar si pe .ro), si totusi nu se lauda pe forum asa de mult ca tine. Tot timpul compari TLD cu celalalte triburi, facandu-le pe acestea din urma sa se simte inferioare. Astfel iti faci doar inamici.
As spune ceva despre XXL/XL, dar nu ar fi conform traditiei acestui trib. Deci ma abtin.
* sir Gulos se pregateste pentru replica lui hades*
 

DeletedUser

nu m-am laudat,ci doar am zis adevarul: aveam prea multe de facut ca sa ma cert cu nubii astia pe forum..:)

cat despre experienta altora,TLD,CHE!!! nu o sa comentez caci nu este aici sectiunea respectiva,right?....;)
 

DeletedUser

acest thread este o incercare evidenta de a ii forta p admini sa nu aplice regulamentul in cazul celor ce l incalca si sper ca nu si va atinge scopul


BAN,BAN,BAN tuturor ce incalca regulile:mad:
 

DeletedUser611

Mai catolici decat Papa majoritatea pe aici !

Bai Fratilor chiar si Sanctitatea Sa a plecat in concediu , va sugerez sa faceti acelasi lucru ...

Exista 2 cuvinte care imi plac foarte tare si ma amuza peste masura - Reclamagiu, Procesoman

Cu respekt :) ...
 

DeletedUser

Sau si asta este o soltuie extrem de buna care nu mai lasa loc la nici o interpretare ... Ai gresit mult, putin, intentionat sau nu ... direct inchidereaq contului ...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus