protest fata de administratorii si moderatorii triburile.ro

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

"*Nota. Este permisa numirea unui jucator ca fiind newbie/noob.
Aviz amatorilor de flaming. Termenul se refera la un jucator ca fiind incepator. Nu-l utilizati cu tenta de jignire!
Pentru lamuriri asupra termenilor vizitati linkurile Urban Dictionary si Wikipedia."


:D
scrie undeva in reguli...mi-e lene sa dau link mai cautati si voi...:D
Eu am introdus regula asta cu un scop. Si mai ales partea marcata cu rosu pentru ca stiam c-or sa apara situatii de genul asta.
hades, nu cred ca e cazul sa intram intr-o discutie fara rost de 20 pagini daca ai avut vreo intentie sau nu. Incearca sa porti o discutie normala cu ceilalti fara sa arati de fiecare data ca tu ai nu stiu cate sate pe .net iar toti in afara de tine sunt noobi. Asta este (deocamdata) o rugaminte.

Tema threadului este "protest fata de administratorii si moderatorii triburile.ro". Daca nu aveti nimic de spus la obiect abtineti-va.
 

DeletedUser

Vokiel esti moderator cumva?...:D
nu de alta dar nu scrie nimic la tine sub nume "Moderator" sau chestii

intentia mea nu era sa ma laud,si nu o sa incep conversatia aia de 20 pagini stai linistit..oricum nu am avut tente de jignire si nu poti dovedi asta
:)
 

DeletedUser

Vokiel esti moderator cumva?...:D
nu de alta dar nu scrie nimic la tine sub nume "Moderator" sau chestii

intentia mea nu era sa ma laud,si nu o sa incep conversatia aia de 20 pagini stai linistit..oricum nu am avut tente de jignire si nu poti dovedi asta
:)

Nu conteaza ce sunt. Poate la fel de bine sa-mi scrie noob in loc de Senior Member. Nu m-ar deranja.
Nu contest intentia, eu doar am atras atentia.
Nu pot dovedi? Sa stii ca posturile pot fi analizate si se poate ajunge la concluzia ca noob e folosit tot mai des cu sens peiorativ. Iar atunci probabil se va inlatura regula mai sus amintita.
 

DeletedUser611

Nici Pruteanu de era bine asa nu o zicea ...

Incep deja sa simt miros de tamaie si parca parca ma cuprinde asa o liniste ...

Exista biserici ... acolo nu exista sensuri mai sus amintite si mai este si program zilnic .
 

DeletedUser611

:)
Presimt ca acest forum se va transforma in

- Catedrala Mantuirii Virtuale...
 

DeletedUser

Vokiel deci ai atras atentia am inteles asta......dar:
.


"Incearca sa porti o discutie normala cu ceilalti fara sa arati de fiecare data ca tu ai nu stiu cate sate pe .net iar toti in afara de tine sunt noobi. Asta este (deocamdata) o rugaminte."

daca nu bagai asta nu dadeam reply...:)
era necesar?..mi s-a parut mai mult decat o simpla "atragere de atentie":D

atat timp cat nu esti moderator nu ai dreptul sa-mi modifici mie posturile,Vokiel,ok?...;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

"Posturi
Nu faceti off topic. Daca nu puteti oferi un raspuns clar mai bine va abtineti. Acest lucru este in special valabil asupra posturilor de genul "lol", "rofl", s.a.m.d.
Pentru a evita repetarea argumentelor va rugam sa recititi tot topicul inainte de a posta.
"


Totusi hades1234 isi ia warning sau ban candva secolul asta sau nu?

On-topic:
Un raspuns la tichete ar fi ceva.
In loc de: "Vom verifica, etc." si inchis tema, ar fi mult mai ok sa se dea un raspuns clar:
1. "Am verificat, intr-adevar mai avea 3 conturi i-am aplicat urmatoarea pedeapasa, etc" si inchis tema
2. "Joaca corect, etc." si inchis tema.
Daca s-ar fi comunicat cat de cat nu cred ca mai erau atatia oameni frustrati. Ok, nu sunt de acord cu "dezvaluirea" adminilor in joc, care pe unde joaca, dar sustin transpareanta totala in privinta rezoluriilor luate in urma tichetelor.

Aplicarea regulementului. Cel mai bun exemplu hades1234. Vorbeste mult, marea majoritate a posturilor off-topic sau flame inca nimeni nu il obliga sa respecte regulementul.
 

DeletedUser

deci daca e moderator sa scrie sub numele lui sa stim toti
sau e moderator "under cover"?.:D

[ignore][player]Th0t[/player][/ignore]
 

DeletedUser

deci daca e moderator sa scrie sub numele lui sa stim toti
sau e moderator "under cover"?.:D

Din moment ce am drept de moderare probabil ca sunt moderator. Te-ai fi simtit mai bine daca iti edita altcineva posturile?
Iti mai spun odata. Nu conteaza ce scrie sub numele meu. Conteaza? Nu cred. Asa ca te rog sa te abtii de la comentarii de prisos. Nu cred ca cer prea mult. Iti multumesc anticipat.

PS. Macar de-mi lasai comentariile ca raspuns la intrebarea ta. Asa mi se parea fair. Dar ce sa faci acuma..

Deci are dreptul sa faca ce vrea cu postarile tale hades.
Nu orice.
 

DeletedUser

sunt de acord

am suferit un abuz din patea adminilor. care fara o dovada clara mi-a incis contul si ma penalizat cu un sat pt. ca un vecin de bloc care joaca triburile a venit la mine cand nu ia mers netul si a intrat in contul lui admini. a zis ca am 2 conturi desi nu sa intrat regulat de pe acelasi calculator plus ca nu e primul abuz de genul asta care se face asupra mea de cand a inceput lumea 4 sa mai facut abuzuri asupra mea pt. ca deranjam anumiti jucatori din anumite triburi si sa nu va mai spun ca nici nu mi sa raspuns la intrebarile pe care le-am pus si acum sunt in lucru ...pana acum ma-u penalizat cu ultimul sau ultimele sate parasite dar acum au schimbat macazul mau penalizat cu un sat vechi plin fuul cu armata intr-o zona care e strategica pt. razboiul cu tribul rival nu sa mai procedat ca pana acu oare de ce? si acum faza tare ca arcasii mei au disparut din satul dat parasit ca tribul rival sa ia satul usor plus ca o cireasa deasupra tortului contul a fost incuiat exact in momentul cand dadeam comenzi intr-o rafuiala cu un jucator care crescuse cam dubios de repede inca de la inceputul lumii 4 de ce admini nu mi-au raspuns nici acum la unele intrebari ca au trecut 2 zile
6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus