Quest-uri

  • Autor subiect DeletedUser7708
  • Data de început

DeletedUser7708

Bună seara.

După o pauză luuungă de triburi, am revenit puțin și văd că au apărut ceva misiuni-tutorial. Știe cineva unde aș putea găsi quest-tree-ul(o listă cu ele și când/cum apar) ?

Mulțumesc și scuze dacă s-a mai întrebat.
 

DeletedUser

Salut, si eu am patit chestia asta, si din ce am observat pana acum, quest-urile apar la rand in ordinea rezolvarilor. Initial ele decurc ca un "tutorial" de inceput iar pentru fiecare quest rezolvat primesti o anumita rasplata sau nu. Din cate stiu eu, nu poti vedea exact cand apar, ele apar in functie de celelalte quest-uri rezolvate, iar dupa ce iti va creste satul ele vor aparea din ce in ce mai rar
 

DeletedUser7708

Da, de asta m-am prins, însă tocmai asta mă interesa: pe care misiuni să mă axez ca să iau startul mai bun :)
 

DeletedUser35377

depinde de strategia fiecaruia.

parerea mea fa i cavalerie usoara cat mai repede
 

DeletedUser7708

depinde de strategia fiecaruia.

parerea mea fa i cavalerie usoara cat mai repede

Nu sunt un începător, știu cum se pleacă la început ... fără misiuni. Acum că au apărut misiunile, se schimbă treaba. Ca exemplu, am avut încă din prima zi 60 soldați, fierărie și minele pe la 5 pe viteza 1. Înainte de misiuni asta era imposibil, oricât ai fi farmat.

Am controlat puțin și .net-ul, nici ei nu par să aibă vreo listă cu misiunile sau o țin secretă.
 

DeletedUser7708

Merci, b3st.
Până la urmă a aflat cineva ceva despre misiunile astea?:confused:
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
146
Lista completa de questuri cu descrierea aferenta este mai jos, ele nu apar neaparat in ordinea respectiva, apar in functie de ce face fiecare in sat, recompensele si cerintele pentru fiecare quest va las sa le descoperiti singuri :)

1 Bun venit!
Bun venit la introducere. Urmează instrucţiunile ca să înveţi cum funcţionează jocul. Prima ta misiune este să accesezi clădirea principală.

2 Creşterea producţiei
Fiecare regat are nevoie de o economie sănătoasă. Ca să asiguri creşterea şi bunăstarea regatului tău este indicat să consolidezi cât mai repede temelia acestuia, construind o cabană pentru tăietorii de lemne şi o mină de argilă.

3 Un nume care îţi face cinste
A venit vremea să-i conferi satului tău mai multă personalitate. Chiar dacă acum te simţi onorat că satul îţi poartă numele, ar trebui să-i dai acum un nume nou, de care duşmanii să ajungă să se teamă în scurt timp!

4 Infrastructura militară

Pentru dezvoltarea pe termen lung, vom avea nevoie de trupe, atât pentru apărarea împotriva duşmanilor cât şi ca să suplimentăm producţia de resurse prin jefuirea altor sate. Avem nevoie de o cazarmă ca să putem recruta trupe.

5 Asigurarea producţiei
Am pus temelia unei economii solide, dar trebuie să ne dezvoltăm în continuare. Ca să avem suficiente materii prime pentru a putea începe formarea unei mici armate, ar fi bine să extindem clădirile pentru producţia de materii prime.

6 Extinderea capacităţii
Producţia merge din plin. Ca să ţinem pasul cu cantitatea sporită de materii prime, ar fi bine să creştem capacitatea de depozitare prin extinderea magaziei.
Goal:

7 Întărira graniţelor
O să avem nevoie de un zid care să ne ajute să ţinem piept potenţialilor duşmani. Acesta nu ţine locul trupelor, însă le conferă acestora un avantaj important în apărare.

8 Mobilizare
Odată făcute pregătirile necesare, putem purcede la una dintre cele mai importante misiuni ale unui conducător: instituirea unei armate. Trupele sunt foarte importante, deoarece numai cu ajutorul lor poţi jefui materii prime din satele din împrejurimi şi te poţi apăra de atacatori.


9 Venituri din alte surse
Din nefericire, producţia de materii prime din mine este limitată. Succesul pe termen lung va fi determinat în mare măsură de cantităţile de resurse obţinute din alte surse. Acum că dispunem de trupe, una dintre cele mai lucrative surse este jefuirea altor sate. Satele de barbari (abandonate) pe care le găseşti pe hartă sunt ţinte excelente pentru expediţiile de jefuire, pentru că nu deţin deloc trupe proprii care pot apăra satul.

10 Cunoaşterea înseamnă putere
Ca să supravieţuim în această lume, va trebui să ne dezvoltăm cunoştinţele. Construieşte o fierărie în care să putem face cercetări pentru noi tipuri de trupe.

11 Consolidare economică
Acum putem investi din nou puţin în dezvoltarea producţiei noastre. Deşi deocamdată jefuirea altor sate dă roade frumoase, ar fi bine să nu neglijăm economia noastră locală, pentru eventualitatea în care trupele de jefuire se întorc acasă cu mâna goală. Să ţii în permanenţă cont de clădirea de producţie şi să o dezvolţi în continuare.

12 Jaf şi cotropire
Ca să-ţi suplimentezi producţia proprie, trebuie să-ţi umpli magazia cu materii prime provenite din jefuire. Încearcă să jefuieşti cât mai repede 10 sate.

13 Activităţi de comerţ
Pe lângă producţia locală şi jafuri din alte sate, materiile prime pot fi obţinute şi prin comerţ paşnic cu alţi jucători. Pentru a putea face acest lucru, construieşte un târg.

14 Se apropie cavaleria
Trupele se deplasează nu numai pe propriile picioare, ci şi pe cai. Ca să beneficiezi de unităţi de cavalerie rapide şi puternice este necesar un grajd.

15 Paznicii oraşului
Trupele pot fi împărţite în unităţi de atac şi unităţi de apărare. Până acum ai lăncieri pentru apărarea împotriva cavaleriei, luptători cu sabia pentru apărarea împotriva infanteriei şi luptători cu toporul pentru atac.

16 Setea de cunoaştere
În sfârşit, putem face primele cercetări pentru noi tipuri de unităţi. Nu trebuie niciodată să ne avântăm în luptă fără suficiente informaţii despre capacitatea duşmanului, drept pentru care ar fi înţelept să cercetăm pentru spioni la fierărie.

17 Formarea de contacte
Pe hartă nu se găsesc numai sate barbare, ci şi sate ale altor jucători. Este indicat să păstrezi relaţii de prietenie cu vecinii, pentru a putea evalua mai bine acţiunile adversarilor şi ale posibililor aliaţi.

18 Aspectul exterior
Profilul tău de jucător este cartea ta de vizită pentru ceilalţi jucători. Un profil completat cum se cuvine poate fi foarte util atunci când vrei să închei relaţii de prietenie cu alţi jucători, aşa că e bine să te ocupi de el cu seriozitate.

19 Leagă prietenii
Un fulg de zăpadă este inofensiv, dar o avalanşă poate culca la pământ păduri întregi. Ca să ne extindem sfera de influenţă, vom avea nevoie de sprijin. Studiază harta, vezi ce triburi se află în zonă şi alătură-te celui pe care îl preferi.

20 Participă la viaţa comunităţii
Când urmăreşti să te integrezi într-o comunitate, metoda cea mai bună este forumul. În afară de forumul oficial, la care trimite linkul din colţul din stânga jos a fiecărei pagini, fiecare trib are propriul forum. În forumul tribului poţi comenta şi influenţa dezvoltarea tribului, războaiele şi diplomaţia.

21 Sarcini de conducător
Ai făcut primul pas pe calea renumelui: ai devenit conducător de trib. În această calitate, răspunzi nu numai de treburile interne, ci şi de imaginea tribului în exterior.

22 Primire cu braţele deschise
Membrii tribului te respectă în calitate de conducător, iar tu ai responsabilitatea să-i conduci cum se cuvine. Când intră în trib, jucătorii primesc un mesaj de întâmpinare, care trebuie să cuprindă informaţii importante despre modul în care este condus tribul şi scopurile urmărite conducere.

23 Consolidarea poziţiei
Un trib are nevoie de membri activi şi entuziaşti care să-l afirme înaintea duşmanilor şi adversarilor. Misiunea ta este să găseşti candidaţi care să merite să îngroaşe rândurile tribului.

24 Jefuire simplificată
Asistentul de farmare este o funcţie premium care uşurează considerabil jefuirea materiilor prime. Încearcă această funcţie, creând şi utilizând un şablon pentru atacarea unui sat. Acesta se găseşte în Meniu, între Trib şi Clasament.

25 Evaluarea situaţiei
De fiecare dată când trupele tale iau parte la o bătălie, sunt generate rapoarte care te informează cu privire la rezultatele luptei. Aceste rapoarte conţin informaţii vitale, cum ar fi puterea armatei inamice, care te ajută să decizi modul de abordare a următoarelor confruntări.

26 Factori decisivi
Când ai citit un raport, probabil ai observat că există anumiţi factori care pot influenţa rezultatele unei lupte. Printre aceştia se numără valoarea aleatorie pentru noroc, dar şi moralul, calculat pe baza unei formule în care intră diferenţa de punctaj dintre tine şi adversar. Ca să-ţi faci o idee despre ponderea acestor factori, poţi utiliza simulatorul, în care poţi să jonglezi cu diferite configuraţii.

27 Un monument binemeritat
Pentru recrutarea uneia dintre cele mai puternice unităţi din joc, avem nevoie de o statuie. Aceasta permite numirea unui paladin.

28 Cel mai tare războinic
Paladinul este o unitate deosebit de puternică şi poate îmbunătăţi puterea oricărei armate care îl însoţeşte atunci când este echipat cu obiecte speciale. Fiind atât de puternic, nu poţi avea decât unul singur, din păcate.

29 Scapă de surplus
Nu trebuie să scapi niciodată din vedere capacitatea magaziei. Dacă observi că o anumită materie primă se apropie de capacitatea maximă a magaziei, o poţi scoate la vânzare în târg pentru a obţine astfel o materie de care ai mai mare nevoie.

30 Cavaleria
După ce am recrutat spioni, e indicat să trimiţi câţiva în toate expediţiile de jefuire ca să creşti eficienţa atacurilor viitoare asupra satului respectiv, cu ajutorul informaţiilor pe care ţi le aduc spionii. Altă metodă de creştere a eficienţei atacurilor de farmare este să trimiţi unităţi mai rapide, care transportă mai mult.

32 La arme
Te poţi bizui pe populaţia civilă să contribuie la apărarea satului atunci când eşti atacat. Pentru a chema populaţia la arme, trebuie să intri la fermă şi să institui o gardă. Deoarece populaţia îşi abandonează sarcinile, producţia de resurse are de suferit o vreme.

33 La adăpost
Trebuie să extindem ascunzătoarea ca să nu-i lăsăm pe duşmani să jefuiască materiile prime adunate cu trudă.

34 Cucereşte noi teritorii
Pentru a-ţi lărgi sfera de influenţă trebuie să cucereşti un al doilea sat. Pentru aceasta ai nevoie de o curte nobilă. Deoarece această construcţie este un ţel destul de îndepărtat, nu trebuie să uiţi să-ţi măreşti armata şi să acumulezi surse de materii prime în permanenţă.

35 Cucerirea unui sat
Am îndeplinit cerinţele pentru curtea nobilă şi putem forma o generaţie de nobili. Trimite nobilul împreună cu trupele într-un atac asupra unui sat pentru a-i scădea adeziunea. Când adeziunea scade la 0 sau mai jos, satul îţi aparţine.
 
Sus