Ranguri triburile

  • Autor subiect DeletedUser6300
  • Data de început

DeletedUser6300

Daca ajung la admin pe forum am admin si pe triburile.ro(pe joc ma refer).
Si daca poate sa imi supana si mie cineva cate postru trebuie pt fiecare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser4349

=)) mi-ai facut ziua mai frumoasa...auzi la tine...cate posturi iti trebuie pt admin? =))

In primu' rand iti trebuie varsta minima de 18 ani...apoi cand sunt cautati oameni noi pt Team vom fi cu toti anuntati...
 

DeletedUser

mdea si eu as fi interesata de asa ceva..
dar, cate posturi iti trebuie ca sa poti fi proprietarul jocului????:D:D
 

DeletedUser

Eu sunt interesat la cate posturi primesti o lada de bere gratis :confused:
 

DeletedUser

poti sa trimiti multe mesaje la diferite reviste si vezi, poate primesti o lada de bere gratis...peste fatza:))
 

DeletedUser1195

:) tare rai mai sunteti!Nu stie si vrea sa afle.Destul de stimabil sa vrei sa stii cat mai multe.

"Rangul"(asa cum l-ai denumit) admin,care apare sub nick-ul lui carmi,Dave si lamine arata ca ei trei sunt administratorii forumului cu puteri absolute pe acest forum.Nu are nici o legatura cu numarul de postari.Ei vegheaza ca sa fie respectat regulamentul forumului,pot sterge topicuri,posturi,pot pedepsi jucatorii care depasesc limitele impuse de regulament.Raspund la contestatii si pot chiar hotari sa reduca din pedepsele primite pe forum.
In afara de ei mai sunt cativa jucatori care sunt moderatori de forum si sub nick-ul lor apare inscriptia moderator.
Pentru a fi admin sau moderator de forum trebuie sa ai peste 18 ani,sa cunosti foarte bine regulamentele,atat al forumului,cat si al jocului,sa folosesti corect limba romana,sa ai abilitati de comunicare si sa fii o persoana echilibrata.

Adminii de joc nu au pe forum nici un drept;adminii din joc verifica respectarea regulamentului de joc,stabilesc pedepsele si o parte dintre ei le si aplica.Lista adminilor si lumile unde au drept de administrare se gaseste pe forum la Anunturi.Conditiile care se cer sunt aceleasi.Am uitat sa spun si asta pentru adminii de joc e cerinta obligatorie nu trebuie sa fii avut vreo sanctiune pentru incalcarea regulamentului de joc.

Numarul de postari stabileste un anumit "rang" pe forum.Pana la 50 de postari esti junior,dupa 50 de postari esti member,iar dupa 100 esti senior member.Aceste titluri nu dau nici un drept suplimentar fata de dreptul egal al fiecaruia de a participa la discutiile de pe forum.
 

DeletedUser

da tero,asa e,de ce crezi ca noi tot fregventam forumul?crezi ca doar de distractie,obiectivul nostru e sa facem mult posturi sa devenim admini,dar trebuie sa ai doar 10 000 de posturi nu 2 milioane...!!!
 

DeletedUser7556

da tero,asa e,de ce crezi ca noi tot fregventam forumul?crezi ca doar de distractie,obiectivul nostru e sa facem mult posturi sa devenim admini,dar trebuie sa ai doar 10 000 de posturi nu 2 milioane...!!!

Pai la cate intrebari ciudate sa pun pe acest forum la ce vrei sa ma astept?:D
 

DeletedUser

Am uitat sa spun si asta pentru adminii de joc e cerinta obligatorie nu trebuie sa fii avut vreo sanctiune pentru incalcarea regulamentului de joc.
Asta se aplica numai celor care vor sa devina in viitor admini sau e valabil si pentru cei vechi ?
Pentru ca imediat sare exemplul din joben .
Dar sa nu uitam ca triburile.ro sunt mai ceva ca dosarele x si dispar lucruri ,mai ales cele care atenteaza la statutul anumitor.
Din pacate TT nu beneficiaza de tehnologia celor de la MiB si nu ne pot sterge memoria, iar "astia" mai vechi pastreaza unele lucruri acolo in memorie :)


Numarul de postari stabileste un anumit "rang" pe forum.Pana la 50 de postari esti junior,dupa 50 de postari esti member,iar dupa 100 esti senior member.
La 120 devii senior member, daca nu ma insel.
 

DeletedUser

deci..sa inteleg ca nu am nici o sansa sa devin adimistrator:((((
 

DeletedUser

aunci nu ma mai joc.imi iau jucariile si plec acasa...:)):)))
[tie cate posturi iti mai trebuie ca sa devii admini?>:)
 

DeletedUser7556

Credca mai imi trebuie 9.880 :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Edit: oare daca 10 membri fac 10.000 de posturi toti is admini?:-?
 
Ultima editare de un moderator:
Sus