Rapoarte vizibile intregului trib

DeletedUser

Asta e de pe Travian, am mai propus-o in trecut inainte sa existe topic-ul pt propuneri.


Ideea e ca rapoartele de atac si aparare ale membrilor tribului sa fie vizibile pentru orice jucator din tribul respectiv, sau doar celor cu un anumit drept sau conducere -> intemeietor .
 

DeletedUser

Sa primesti de la fiecare atac a membrilor tribului raport?:confused:
Si daca faci parte dintr-un trib cu 1000 membri:eek:
 

DeletedUser3644

s`ar creia haos si la un tirb de 300 de membrii... nu la 1000.. nu sustin ideea... shi apropo.. daca ai mai propus si inainte.. nu era de ajuns atunci?:rolleyes:
 

DeletedUser

Raportele nu iti vin tie in inbox ci se gasesc intro sectiune speciala la trib, ma indoiesc ca ar fi o incarcare semnificativa pt server.

Pe travian sunt salvate rapoartele si la pagina satelor care au fost atacate, dai click pe satul respectiv pe harta si iti apare o lista de momente in care au avut loc atacuri ale unui aliat sau ale tale asupra satului. Am uitat acest detaliu, dar cred ca poate contribui la propunere

Am precizat ca propunerea am facut-o inainte sa fie creata sectiune speciala de astfel de propuneri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sau la inbox sa fie adaugata optiunea "primeste de la:"
si introduci numele jucatorului de la care doresti sa primeste rapoarte
 

DeletedUser431

pai si eu daca introduc numele unui membru dintr-un trib dusman?
 

DeletedUser

haideti totusi sa lasam circularele la dusmani (iti tre premium pt asta, sau rabdare sa bagi cate 3 id-uri) Un indiciu bun, poate il folosesc, dar prefixul cred ca ma da de gol. :D

Altceva nu mai aveti de adaugat la propunerea mea? Legat de faza cu bagatul id-ului la care sa te abonezi cu rapoarte, poti sa grupezi rapoartele din trib, cum am zis eu, dupa un anumit user.
 

DeletedUser7072

ar fi o idee buna ca cei din conducerea tribului sa aiba acces la rapoartele membrilor tribului cumva. sa fie o sectiune speciala cum e cea de invitatii. la care sa nu aiba acces tot tribul
 

DeletedUser

faptu ca se discuta despre trimiterea rapoartelor intemeietorilor sau ai altor membrii arata ca nu e intelegere in trib:confused:
 

DeletedUser

poi dak s-ar permite asa ceva stiti ce as face?as trimite incontinuu materii prime de la un sat la altu ca sa li se umple lista:p
 

DeletedUser

Rapoartele pot fi grupate si acolo pe categorii.


Ti-am raspuns desi incerci doar sa te dai interesant, numai ca prin ce ai scris acolo mi-a venit o idee :D
 

DeletedUser7708

Sustin aceasta idee, voiam si eu sa postez de mult fiindca tocmai m-am lasat de travian pentru triburi si e foarte folositoare sa stii ce se mai ataca prin jur si ce ferme sunt de impartit sau nu(armata, intariri etc)
 

DeletedUser

Dap, ar fii foarte util... mai si descoperi pe careva ca da cu sprijinu' in dusmani :D
 

DeletedUser

da, e foarte buna ideea, dar eu propun ca intemeietori sa vada si mesajele celor din conducere :D
 
Sus