Rapoarte

DeletedUser

E posibil sa avem si la rapoarte opţiunea "Exportă" cum o avem si la mesaje?
 

DeletedUser3644

uite aici:
newbitmapimage2ow6.png

P.S scuze pt duble post.. :D
 

DeletedUser

E posibil sa avem si la rapoarte opţiunea "Exportă" cum o avem si la mesaje?

Mie mi se pare o idee excelenta, pt .de am gasit formatori de rapoarte (in BB-code pt forum) singurul inconvenient fiind faptul ca nu respecta spatiile si alinierea, dar asta se poate rezolva prin inserarea de tag-uri [.code][./code] cu spatii intre ele.

si dacă nu vreau să arat ce trupe am eu?

Sa existe optiunea bifabila ("nu arata trupele aparatorului/agresorului" - dupa caz, daca sunt ale tale cele din atac, respectiv din aparare)

chiar sper ca se va implementa asa ceva
 

DeletedUser

de ce teai mai obosit sa tai peste satul si numele aparatorului ca oricum scrie sus
 

DeletedUser13450

As adauga ceva cu privire la rapartele cu spionaj: ma deranjeaza ca trebuie sa dai scroll la raport in timp ce partea din dreapta a raportului e goala. Nu s-ar putea muta acolo raportul de spionaj?
 

DeletedUser

Nu o sa mai deschid un nou topic pentru ca mi se pare ca e cam aceeasi idee: sa se exporte catre forumul public rapoartele ca pe tw stats ca sa nu mai trebuiasca sa fie deschis linkul intr'o noua fereastra. Merge? :)
 

DeletedUser

cand deschizi un raport ai jos in stanga un link numit "Trece acest raport public"
in pasul urmator o sa ai urmatoarele optiuni

* Arată trupele proprii
* Arată pierderile proprii
* Arată prada

sunt de genu "bifeaza/debifeaza"..

la pasul urmator deja ai stocat raportul respectiv si iti da un "url" care il poti pune pe forum in bb-codes.. totodata ai si un link "vezi toate rapoartele publice" poate gasesti ceva de folos..

cat despre raportul in sine, sa arate ca o imagine dar sa fie bb-code, foloseam cand jucam pe .net, poate dave stie de ea.. era o adresa unde copiai raportul pur si simplu si apasai butonu magic dupa care, aveai raportul in format bb-codes cu imaginile alea mici, cu "tamponul" ala de la moral cu tot.. singura problema ii ca era in L engleza si nu cred ca se sinchiseste cineva de la noi sa il traduca

*url-ul ce il obtii dupa ce ai stocat un raport se poate folosi si in mesaje private, deci este mai simplu sa dai o circulara cu url-ul decat cu raportul; langa url explici ce-i cu raportu respectiv.. si ca sa fiu si un pic rau, chestia asta ii de vreo 3 saptamani daca nu mai bine..
 
Ultima editare de un moderator:
Sus