Razboaiele L30

DeletedUser

TWL vs -A- se bat in sate si afirmatii, dar adevaratii castigatori sunt cei cu cele mai multe secrete.


La cum e conceputa lumea asta ,sa incaseze cat mai mult, o cat mai mare perioada de timp, o sa vezi ca cel putin doi ani niciun trib, nici de top ,nici de ne-top nu va reusi sa adune toate secretele,si pana la urma tot acel trib care va castiga normal lumea va lua secrtele ,pentru ca va cuceri satele,asculta-ma ce-ti spun,la un moment dat secretele nu vor mai aparea pe barbari ci pe playeri in diverse triburi,adminii vor spune ca le da serverul aleatoriu,dar vor fi date atat de aleatoriu incat vor aparea in cele mai ciudate si inaccesibile locuri si pe triburi obscure ,la distante enorme, pe playeri pe care nu vei avea moral.Ei atunci sa vezi chin.Vei intoarce cu susul in jos strategia unui intreg trib puternic doar ca sa alergi dupa secrete?Sau te vei bate mestesugareste,ca la carte ca sa ajungi sa iei secretul? Daca te duci din salt in salt,risti sa nu mai ajungi ,si ,de fapt, sa intarzii tribul.Jocul e tot acelasi pana la urma,doar ca aceste secrete constituie o micuta capcana pentru noi,ca sa ne agate mai bine,ca si cu steagurile,calculati beneficiile si o sa vedeti.
 

DeletedUser

Cica noi avem pile, dar heroes pierde doar 16 sate din peste 200, pentru multicont. Ar trebui sa va fie rusine...si voua si adminilor.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cica noi avem pile, dar heroes pierde doar 16 sate din peste 200, pentru multicont. Ar trebui sa va fie rusine...si voua si adminilor.

Am si eu o intrebare, de unde sti ca a fost vorba de multicont, si de unde sti ca au fost 16 ?
Ce ne place sa vorbim aiurea ( a se citi in necunostiinta de cauza ).
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare, de unde sti ca a fost vorba de multicont, si de unde sti ca au fost 16 ?
Ce ne place sa vorbim aiurea ( a se citi in necunostiinta de cauza ).

Ma scuzi, au fost 20 pentru ca avea 212 in momentul blocarii iar acum are 192. Diferenta este oricum nesemnificativa iar procentul ramane aproape acelasi. Si chiar daca nu a fost pentru multicont, desi i s-a facut ticketul pentru multicont (presupun ca daca ticketul este pentru ceva, atunci pentru acel ceva este verificat respectivul), ma intreb oare care a fost motivul pentru care nu s-au luat nici macar 10% din sate. Eu pentru folosirea unui script ilegal, de care intrebasem dar nu mi se raspunsese, am fost penalizat mai drastic de atat.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Fiecare sanctiune are baremul ei, nici un caz nu este identic.
Daca a fost reclamat pentru ceva nu inseamna ca a si fost inchis pentru acel ceva, cand se reclama un cont nu se verifica doar strict pentru ce a fost reclamat, se verifica mult mai multe asptecte.

Deobicei pentru scripturi ilegale se da restart sau jumate din cont, dupa caz/punctaj, etc, deci in cazul tau particular, daca ai luat mai putin de jumate inseamna ca ai scapat ieftin.

Stai calm ca am verificat personal cazul la care faci referire, si sanctiunea este conform baremelor interne si discutia se incheie aici.
 

DeletedUser

Am cerut o adresa de contact pentru Carmi. De ce nu mi s-a dat?
Si inca ceva, ce stiu sigur ca nu are importanta: un coleg de-al lui heroes. a fost admin. Dar bineinteles ca este doar o pura coincidenta.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Am cerut o adresa de contact pentru Carmi. De ce nu mi s-a dat?
Si inca ceva, ce stiu sigur ca nu are importanta: un coleg de-al lui heroes. a fost admin. Dar bineinteles ca este doar o pura coincidenta.

Tu ai impresia ca trebuie sa stam drepti sa iti raspundem in 2 minute dupa ce ai pus intrebarea, e asa greu sa cauti in site sau esti atat de orbit de aceasta "imensa nedreptate" incat nu mai poti gasi ceva public ? ( ca o paranteza, eu nu vad nici o intrebare de acest gen ).
Daca vrei sa o intrebi pe carmi legat de cazul asta, il cunoaste foarte bine. Si ca sa fi perfect lamurit odata pentru totdeauna, eu personal am redus pedeapsa ( in limita permisa de norme ), avand in vedere antecedentele, felul de a se comporta la suport si gravitatea faptei.
 

DeletedUser

Ti-am cerut adresa de contact in ticketul facut. Dar probabil erai prea ocupat sa il inchizi cat mai repede, ca sa mai si raspunzi. Cat despre "Si ca sa fi perfect lamurit odata pentru totdeauna, eu personal am redus pedeapsa ( in limita permisa de norme ), avand in vedere antecedentele, felul de a se comporta la suport si gravitatea faptei.", mai mult nici nu trebuia sa spui. Ai ilustrat perfect cum se dau pedepsele.
O zi buna iti doresc,
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Boggy, cu atitudinea pe care o ai, stau si ma intreb cum de nu ai starans un numar considerabil de warn-uri incat sa ai ban pe forum.
 

DeletedUser

Deja bunul simt a fost incalcat prin raspunsurile pe care le-ai dat.
Si acum imi pun si eu o intrebare la care nu vreau nici un raspuns. Cum naiba la 3-4 ore de la deblocare, satele respective sunt blindate cu trupe mult peste ce ar fi trebuit sa aiba (lanci si spade egale cu numarul punctelor satului), cand tribul respectivului nici nu are sate la 3-4 ore distanta. Dar na, sunt eu nebun si de la sesiunea asta am inceput sa vad numai SF-uri.


Boggy, cu atitudinea pe care o ai, stau si ma intreb cum de nu ai starans un numar considerabil de warn-uri incat sa ai ban pe forum.

Un motiv in plus sa cred ca e ceva necurat, este interventia ta. Nu cred ca rakanishu avea nevoie de interventia unui alt admin, pe forum, daca eu eram nebun fara nici un motiv.
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Nu, esti necunoscator, atat. Nu ne permitem sa spunem ca esti nebun.
Dragul meu, in momentul in care un sat ii este retras unui jucato acel sat, este "blindat" de sistem automat cu lancii si spade in numar egal cu punctele satului.
 

DeletedUser

Letzu, asta am zis si eu. dar cel putin unul din satele respective are lanci si spade si arcasi peste numarul care ar fi trebuit sa il aibe, desi ei nu aveu timp sa trimita sprijin din momentul in care satele au fost retrase, pana cand a ajuns spionajul respectiv.
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Un motiv in plus sa cred ca e ceva necurat, este interventia ta. Nu cred ca rakanishu avea nevoie de interventia unui alt admin, pe forum, daca eu eram nebun fara nici un motiv.


Cumva nu am dreptul la o parere personala? Sau iti place, pur si simplu sa refulezi pe forum?

Letzu, asta am zis si eu. dar cel putin unul din satele respective are lanci si spade si arcasi peste numarul care ar fi trebuit sa il aibe, desi ei nu aveu timp sa trimita sprijin din momentul in care satele au fost retrase, pana cand a ajuns spionajul respectiv.

Sunteti doar voi doi pe harta? Poate satul l-a blindat altcineva...sau este blindat dinainte. Gandeste, scumpul meu inainte sa spui ceva pe forum.

Si inca o chestie...Letzu nu este pe aici.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Arcasi nu are cum sa aiba, trupele initiale personale se sterg si se introduc automat L/S = nr de pct.
Daca ne arati si un raport am putea verifica.
 
Sus