Razboaiele L30

DeletedUser26839

Letzu, asta am zis si eu. dar cel putin unul din satele respective are lanci si spade si arcasi peste numarul care ar fi trebuit sa il aibe, desi ei nu aveu timp sa trimita sprijin din momentul in care satele au fost retrase, pana cand a ajuns spionajul respectiv.

raport?. dovezi ceva?... ( cum zicea un mare clasic in viata : de vorbe suntem satui )
 

DeletedUser37982

ce de admini ne onoreaza cu prezenta. cand ai zis ceva de twl. au sarit ca arsi in sus.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
O chestie ce mi-a scapat...sprijinul putea fi in sat de mult timp, astea nu se sterg la retragere. Doar trupele satului se sterg, nu si cele venite din afara ( sprijin personal sau de la altii ).
De fapt nici nu ar avea logica sa punem n jucatori sa isi refaca fermele ca unu a pierdut niste sate ca pedeapsa.

ce de admini ne onoreaza cu prezenta. cand ai zis ceva de twl. au sarit ca arsi in sus.

Nu are nici o legatura cu twl, nici nu stiu ce e aia...eu am pus linkul de forum pe conferinta ca fapt divers.
 

DeletedUser26839

beute ma? :D

raport verificat personal de raka, leutzu si subsemantul. satul avea trupe din afara. ( doar nu vrei sa-ti spunem si originea acum )
 

DeletedUser

Eu nu am mai vazut niciodata sa intervina atatia admini pe o discutie pe forum, despre o pedeapsa aplicata unui jucator. Din cate stiu eu, chiar regulamentul intern al adminilor interzice acest lucru. Care e pedeapsa daca un admin a incalcat regulile?
 

DeletedUser26839

care reguli? :)))))

am iesit la beute :p

daca esti curios de unde-i sprijinul, da atacuri, innobileaza satul, si afli ;)
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Cine a dat detalii despre pedeapsa ? :eek:
Am spus doar ce se intampla in cazul retragerii de sate ca pedeapsa, asta nu e nici un secret.

Da, le-am dat eu adunarea sa mai spamam putin, daca tot se lasa cu batut campii :D
 

DeletedUser15249

Leutzu, si ma rog de cand un administrator de joc are dreptul ca pe forum sa faca considerente de valoare ala adresa unui jucator?
De cand e posibil ca administratorii acestui joc sa se implice pe forum in a face declaratii sententioase?

1- nu vad de ce dvs. ati intervenit in discutii
2- discutiile se purtau intre jucatori si ati intervenit dvs. administratori de joc
3- consideratiile asupra caracterului persoanei unui jucator sau speculatiile de genul acesta nu au de ce iesi din tastatura unui administrator de joc
4- afirmatia dvs de mai sus este cu atat mai neprofesionala
5- Substratul "aveti mintea odihnita" e usor de inteles pana si de persoanele cu deficiente, nu e greu de ghicit ca jucatorii ce isi exprima parerea pe forum sunt numiti "prosti" pe fata de catre un administrator de joc.
6- In conditiile prezentate mai sus, o persoana cu mintea odihnita ca mine poate spune ca toate comentariile dvs, administratori de joc, incalca limitele bunului simt.
 

DeletedUser26839

2- discutiile se purtau intre jucatori si ati intervenit dvs. administratori de joc

era o intrebare pe pagina anterioara care chiar cerea parerea adminilor..dvs unde erati?

ps: pe forum, in afara de titlul distinctiv, orice admin are aceleasi drepturi si implicit isi poate lua aceleasi pedepse ca un simplu user.
 

Leutzu

Game Suport
Scor reacție
0
Leutzu, si ma rog de cand un administrator de joc are dreptul ca pe forum sa faca considerente de valoare ala adresa unui jucator?
De cand e posibil ca administratorii acestui joc sa se implice pe forum in a face declaratii sententioase?

1- nu vad de ce dvs. ati intervenit in discutii
2- discutiile se purtau intre jucatori si ati intervenit dvs. administratori de joc
3- consideratiile asupra caracterului persoanei unui jucator sau speculatiile de genul acesta nu au de ce iesi din tastatura unui administrator de joc
4- afirmatia dvs de mai sus este cu atat mai neprofesionala
5- Substratul "aveti mintea odihnita" e usor de inteles pana si de persoanele cu deficiente, nu e greu de ghicit ca jucatorii ce isi exprima parerea pe forum sunt numiti "prosti" pe fata de catre un administrator de joc.
6- In conditiile prezentate mai sus, o persoana cu mintea odihnita ca mine poate spune ca toate comentariile dvs, administratori de joc, incalca limitele bunului simt.

Stimate coleg de forum, asa cum i-am spus si lui raka pe conferinta sunt constient ca imi pot lua vacanta, totusi: tonul folosit este in perfecta concordanta cu tonul acuzator al unora. Ma scuzati daca nu cred in Vechiul Testament si nu intorc si celalalt obraz.
Acum incerc sa raspuns punctual:
1. si 2. vezi postul #905l; #912 si #913 - noi am fost implicati direct in discutie.
3. si 4. 5. nu am avut intentia sa jignesc absolut pe nimeni. Am considerat necesar un ton putin ironic in acest caz.
6. Incercati sa nu bagati toti adminii in aceeasi oala. Parca eu eram subiectul acestui post.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Eu vad putin altfel toata istoria asta...adica noi putem fi facuti partinitori ( eventual hoti, bine...mai voalat ) si trebuie sa stam drepti si eventual sa aruncam un raspuns predefinit, eventual direct o banare pe regula 6.3 + 4 ( din joc ) pentru cel care a deschis subiectul si punct nu ? S-a incercat sa se lamureasca niste aspecte neintelese si interpretate gresit, total gresit, daca nu s-a inteles, deja nu mai este problema noastra.

Discutia se inchide aici, orice continuare pe aceeasi directie va duce la aplicarea regulamentului in litera lui, pana acum am discutat cat se poate de liber, dar observ ca obtuzitatea unora nu ne da alta solutie, din pacate.


Topic inchis pentru curatenie !
 

DeletedUser43077

Rakanishu acum stiu de unde te cunosc...de pe lumea 21,ai jucat in tribul 88 si eu in urss,am fost dusmani...
Vad ca Twl se cam umfla in pene si se cred 'Buricul Pamantului',va asigur eu ca ei nu vor mai juca mult pe lumea asta,chiar daca ei cred ca deja au castigat lumea,poate ati catigat o lupta,dar sa stiti ca razboiul noi il vom castiga...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ma bucur ca ma cunosti, eu habar nu am, nici cine esti acum nici cine ai fost pe 21 ( unde am jucat vreo 3 luni cred, maxim )
 

DeletedUser

Arcasi nu are cum sa aiba, trupele initiale personale se sterg si se introduc automat L/S = nr de pct.
Daca ne arati si un raport am putea verifica.
Fie-mi iertata interventia iubiti parteneri de joc si dicutii,dar,un sat banat inafara de trupele proprii poate fii intial,inainte de ban, blindat si cu alte trupe decat trupele proprii,in cazul banului ,da, pe sat se pun lanci si sabii egale ca valoare cu numarul de puncte detinut de sat,dar blindajul initial nu se sterge, se sterg doar trupele proprii satului respectiv.Asa ca dragul meu domn simpatic si taaaaaaaaaaaare vorbaret pe aici ,blindajul de care spui tu este si de la alti jucatori,vrei rapoarte de sprijin atacat:)))??????Deasemnea ma vad obligat sa iti aduc la cunostinta un fapt pe care ar trebui sa-l cunosti din regulament,acuzatiile nefondate aduse unui admin aduc dupa sine sanctiuni grave,te rog citeste regulamentul,deasemenea adresa de contact a adminului Carmi este si trebuie sa fie publica,personal am verificat,ia si te informeaza,vei gasi toate datele de contact inclusiv cele ale firmei,dar deasemenea ma vad nevoit sa te informez ca in cazul in care ajungi cu ancheta atat de departe si NU AI DREPTATE,te poti astepta la consecinte.Multumesc.O zi buna va doresc tuturor.


In alta ordine de idei,nu cred ca TWL a demonstrat pana acum ca s-ar crede buricul pamantului,nu TWLa facut tot posibilul sa obtina un K,recurgand la mijloace mai putin ortodoxe,aveti de-a face aici cu un TWL intarit de prorpia voastra infatuare,si de propria voastra "Strategie",iar cu stersul de pe harta:)))) dragilor,pana la finalul lumii mai este asa de mult,multe triburi vor disparea poate si al vostru,poate si TWL ,poate castigatorul lumii ca trib inca nu s-a nascut ,si nu a aparut aici,stiti cu totii ,cei mai vechi in joc ca pe la vara vom incepe sa ne confruntam cu "vacantiadele noobilor",ei bine stati sa treaca primul val de vara si mai vedem care ,cum,ce si de ce,ok?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15249

Parca vorbeam despre razboiaele lumii 30?

Estimez ca in maxim 2 saptamani TWL o sa iasa din top - dupa cate scandaluri apar pe extern.
Si mai ales ca 2 jucatori mari de la ei au fost cercetati si sanctionati - sigur nu or sa aiba viata lunga pe L30.

Apropo, ce se mai intampla pe frontul de Vest?
Cucereste sau recruteaza SR la greu?
 
Sus