Razboi Mondial !

  • Autor subiect Ak-Orochimaru-Ak
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

algernon

member
Scor reacție
0
Nu ma mai obosesc demult sa fac rapoarte. Oricum jocul asta e gaurit de nereguli, asa ca nu are nici un rost
:)
Si oricum, ai dovedit ca stii sa trisezi, doar ai dus de nas un intreg RS , care ti-au mai dat si conducere. Ba mai mult, cand li se spunea ca esti omul MAG-ului, ei insistau ca nu e asa si se straduiau sa te aduca inapoi
Pacat ca te-a dibuit un amic, ca altfel faceai radacini acolo.Poate ajungeai si intemeietor
:)
 

DeletedUser

nu am avut conducere;)...si presupun ca amicu ala al tau e la margine acum... ;)
 

DeletedUser28941

mariukpary tare invidios esti pe tren ca are mai multe clase

Din dragoste pentru LIMBA ROMANA...

i-mi cer scuze ca ma bag! dar culmea ironiei e ca la jocul acesta i-ti trebuie mai multa matematica si psihologie de cat limba romana!...

toate cele bune si spor la joc
 

DeletedUser41545

i-mi cer scuze ca ma bag! dar culmea ironiei e ca la jocul acesta i-ti trebuie mai multa matematica si psihologie de cat limba romana!...

toate cele bune si spor la joc

intelegem , mai ales dupa "romana" scrisa de tine..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser32745

i-mi cer scuze ca ma bag! dar culmea ironiei e ca la jocul acesta i-ti trebuie mai multa matematica si psihologie de cat limba romana!...

toate cele bune si spor la joc



Ceea ce a vrut sa spuna domnul Nietzsche, in psihanaliza sa asupra mentalitatii jucatorului mediu, este ca nu conteste daca te semnezi cu X sau pui pur si simplu deshtu, ci ca trebuie sa stii cunoscand ca milion plus milion fac mai multe milioane, dupa cum bine a zis mult prea cunoscutul si adolatul nostru doctoris honoris causa in matematica, cunoscut si de muritorii de rand si sub denumirea numelui de Guta.
Acestea fiind spuse, va multumim ca ascultati cu fidelitate Radio Gaura, singurul sponsor oficial al Razboiului Mondial.
 

DeletedUser

O dati in penibil... iar faptul ca bufonul forumului Adrian1947 e pe aceeasi lungime de unda cu voi spune multe. Sigur, e preferabil ca un om sa stapaneasca minunata limba romana dar asta e o cu totul alta discutie, una care nu-si are locul aici decat in contextul unor atacuri personale incarcate de frustrari. Daca v-ati afla la o reuniune a facultatii de litere sunt sigur ca ati fi apreciati. Insa, din pacate, sunteti pe forumul unui joc si felul in care scrieti conteaza mai putin iar felul in care jucati conteaza mai mult. Asa ca ceea ce conteaza aici e ca jucatori precum mariukpary v-au dat clasa in materie de joc cu toate ca voi incercati sa mutati atentia asupra felului in care ei scriu. E ca si cum dupa ce pierzi o partida de sah te apuci sa-i spui adversarului: m-oi fi batut tu la sah dar eu pot sa-mi tin respiratia mai mult! Chiar e penibil... Avusesem impresia ca stiti sa pierdeti...
 

DeletedUser32745

Ca de obicei, ma simt profund apreciat si tin sa-ti reamintesc ca esti singurul care reuseste sa m-afecteze cu replicile sale, in acelasi loc unde ma atinge cu buzele.
Acum du-te si spune-i stapanului tau ca ti-ai facut treaba si ti-ai laudat haita... poate-ti da un os... sau doua... cine stie, daca te si guduri destul, s-ar putea sa te lase fara lesa:)
P.S.: Daca tu de fel nu scrii corect, nu e o scuza ca esti pe forum de joc... tot agramat esti... e ca si cum ai fi fost membru AKA, te-ai fi mutat in MAG si ai uita ce parere aveai de actualii colegi.
 

DeletedUser

Parerea despre tribul MAG mi-am exprimat-o inca de cand eram in AKA, intr-un post pe forumul asta. Spuneam ca nu am absolut nimic cu tribul MAG ci doar cu Silent Smoke. Mai departe nu ma obosesc sa iti raspund pentru ca ar avea tot atata legatura cu forumul asta pe cat ai tu cu jocul. Si eu unul m-am plictisit de spamul tau ;)
 

PRADA

member
Scor reacție
6
:)) f'ule tot mai esti suparat pe mine ca n-ai apucat sa-mi spui adresa ta ? :D Vezi ca te-am deblocat, simte-te liber ..
Ori ai alte j'demii de motive (mai mult sau mai.. plictisitor spamante) sa ai ceva cu mine ? :confused:

Ontopic (desi.. nu înseamna nimic acest razboi mondial verbal avortat de Oro' în betia sarbatorilor de Craciun)


Parte 1:
Triburi: ~MAG~, ~M-A~, ~NMZa
Parte 2:
Triburi: Omerta, R.S, R.S.A

Timeframe: Săptămâna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 3,201
Tabăra 2: 1,957
Diferență: 1,244

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 539
Tabăra 2: 268
Diferență: 271

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 15,245,203
Tabăra 2: 5,427,219
Diferență: 9,817,984

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 4,181,040
Tabăra 2: 2,090,103
Diferență: 2,090,937

chart


Dublu + cireasa deasupra :eek:

Parte 1:
Triburi: ~MAG~, ~M-A~, ~NMZa
Parte 2:
Triburi: Omerta, R.S, R.S.A

Timeframe: Luna trecută

Cuceriri totale:

Tabăra 1: 8,576
Tabăra 2: 7,810
Diferență: 766

chart


Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 1,232
Tabăra 2: 751
Diferență: 481

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor:

Tabăra 1: 30,449,919
Tabăra 2: 22,505,229
Diferență: 7,944,690

chart


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 9,114,492
Tabăra 2: 5,307,154
Diferență: 3,807,338

chart

P.S: Se ocupa vreun moderator de noua lume clasica ? Parca n-am vazut nici un mesaj, nici o tragere de ureche nimic nimic.. Propun pe Adex daca se mai ocupa de moderat, tin minte ca se ocupa frumos de sectiunea lumii 15 pe timpul când jucau oameni pe ea..

LE: am vazut ca si-a întins aripile p'aici plesuv28, a închis un topic aseara..
 
Ultima editare:

DeletedUser

Ca de obicei, ma simt profund apreciat si tin sa-ti reamintesc ca esti singurul care reuseste sa m-afecteze cu replicile sale, in acelasi loc unde ma atinge cu buzele.
Acum du-te si spune-i stapanului tau ca ti-ai facut treaba si ti-ai laudat haita... poate-ti da un os... sau doua... cine stie, daca te si guduri destul, s-ar putea sa te lase fara lesa:)
P.S.: Daca tu de fel nu scrii corect, nu e o scuza ca esti pe forum de joc... tot agramat esti... e ca si cum ai fi fost membru AKA, te-ai fi mutat in MAG si ai uita ce parere aveai de actualii colegi.

tu crezi ca faqeru il lasa pe ursu pentru aka ? nu isi permite sa tradeze un urs pentru un trib ca si aka ... totul a fost calculat , aranjat si bine pus la punct si ce surprize mai vor venii stati flex ca vi se va ridica parul din nas cand vedeti cine o sa mai intoarca spatele r.s-ului si va trece alaturi de fratele urs
 

DeletedUser523

Ce ar trebui postat aici? Spamul celor din Gaura?
Bineanteles;):cool:
Gaura felicita Omerta pentru curaj-ul, onoarea, verticalitatea, spirit-ul de lupta si mod-ul in care posteaza pe extern!Sunt un exemplu de urmat!Gaura a zis!
 

DeletedUser12991

un singur lucru nu au inteles cei din RS si Mason

Omerta este un ghimpe in coasta celor din Mag,un ghimpe mic, adevarat:)

unii au propus ceva,din pacate pentru ei nu au avut cojones


Bogdan3L în data de 15.01. la ora 23:00
1. Am incercat la Sorin dar sitter-ul m-a trimis la tine :)
2. si voi la noi tot neutrii sunteti
3. nu a fost organizat nimic pe omerta, doar un jucator de la noi a trimis circulara si a rugat sa se dea fake pe Sorin.

Colaborarea noastra, avand in vedere ca am cerut alianta si nu pna, diferenta fiind mare, avem asa:a) planificator comun cu tribul mason cat si cu academiile.
b) din cate mi-au zis informatorii de la voi din trib :) aveti razboi cu tribul ~MAG~, iar noi dorim sa intram in acest conflict in zilele care urmeaza.
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Bineanteles;):cool:
Gaura felicita Omerta pentru curaj-ul, onoarea, verticalitatea, spirit-ul de lupta si mod-ul in care posteaza pe extern!Sunt un exemplu de urmat!Gaura a zis!

De urmat direct în Gaura! în afara de Lady albertus nimic laudabil despre modul în care posteaza pe extern, desi si ea si-a cam dat câteva pareri în plus si nu prea cizelate. Cât despre curaj.. mmnah, stiau de mult ca erau pozitionati aiurea si ca era fara viitor brandu' pe lumea asta.. Deliric e de vina, si viteza prea mare a serverului , se întelege de la sine!


un singur lucru nu au inteles cei din RS si Mason

Omerta este un ghimpe in coasta celor din Mag,un ghimpe mic, adevarat:)

unii au propus ceva,din pacate pentru ei nu au avut cojones


Bogdan3L în data de 15.01. la ora 23:00
1. Am incercat la Sorin dar sitter-ul m-a trimis la tine :)
2. si voi la noi tot neutrii sunteti
3. nu a fost organizat nimic pe omerta, doar un jucator de la noi a trimis circulara si a rugat sa se dea fake pe Sorin.

Colaborarea noastra, avand in vedere ca am cerut alianta si nu pna, diferenta fiind mare, avem asa:a) planificator comun cu tribul mason cat si cu academiile.
b) din cate mi-au zis informatorii de la voi din trib :) aveti razboi cu tribul ~MAG~, iar noi dorim sa intram in acest conflict in zilele care urmeaza.

Tu cui te adresezi ghimpe wannabe ? (: Ca pe lânga faptul ca pari confuz destul, esti si prost informat :eek:
 
Ultima editare:

DeletedUser523

De urmat direct în Gaura! în afara de Lady albertus nimic laudabil despre modul în care posteaza pe extern, desi si ea si-a cam dat câteva pareri în plus si nu prea cizelate. Cât despre curaj.. mmnah, stiau de mult ca erau pozitionati aiurea si ca era fara viitor brandu' pe lumea asta.. Deliric e de vina, si viteza prea mare a serverului , se întelege de la sine!
Gaura oricum absoarbe tot;)
Voi nu intelegeti ca acest joc iti poate produce placere si satisfactie si altfel decat prin cuceriri multe si o cat mai buna pozitionare in clasament, individual si ca trib!
Pana nu intelegeti asta nu are rost sa mai discutam decat asa ca s-a ne aflam in treaba:cool:
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Gaura oricum absoarbe tot;)
Voi nu intelegeti ca acest joc iti poate produce placere si satisfactie si altfel decat prin cuceriri multe si o cat mai buna pozitionare in clasament, individual si ca trib!
Pana nu intelegeti asta nu are rost sa mai discutam decat asa ca s-a ne aflam in treaba:cool:

Gaura a cam început sa absoarba de la sub centura de un timp .. de fapt mereu a cam fost în genunchi tentativa aia de trib 'troll'. Cât despre 'voi', sau 'noi' .. chiar nu conteaza modul/modurile prin care acest joc produce placere unui individ, atât timp cât.. placerea este. Eu înteleg ca pe tine te excita spamu, Marcel Pavel, sa mângâi mafioti în sensul parului si alte 'bagari în seama', dar poate ti-ar fi placut altfel si sa fii în vreun top, ori tribul tau, ori sa ai colegi de top (fie el 'topul rusinica al noii lumi clasice'). Cât despre rostul în vreo discutie cu tine.. am impresia ca e prima chestie absorbita de Gaura de la înfiintarea sa.
 
Ultima editare:

DeletedUser523

Vai si iar vai cum ai interpretat si rastalmacit si macelarit postarea mea :D:cool::rolleyes:Nu ai facut decat sa demonstrezi inca o data ca inca nu ai inteles nimic si inca nu avem, concret, ce discuta!Pe langa subiect insa putem continua discutia cat vrei, pentru ca Gaura are un infinit de vorbe la dispozitie si le foloseste mereu impreuna cu oricine...;)
 

PRADA

member
Scor reacție
6
Tot creditu' din lume pentru cele 3 smiley-uri care le-ai ales în loc de punct. Stai linistit, ca nu i-am facut nimic postarii tale, era macelarita înainte sa-i dau un raspuns. Ce n-am înteles fratica ? (întrebare retorica, ma las la mâna ta) Suntem la alt nivel; fii tu cel care a înteles tot, eu mai am timp sa învat.. chestii concrete. În rest, te invit spre topicul de SPAM pentru discutii pe lânga subiecte si cu vorbe scoase din Gaura, cauta-ma acolo pe mine si alti interlocutori fani de spam.


Discutia am deschis-o eu cu intentia declarata de a felicita echipa adversa, dar pana nu va dati in stamba nu va lasati.
Nu e cazul sa va bateti prea tare cu pumnul in piept fiindca nu David l-a invins pe Goliath, ci invers.
Nu va ridicati acum statui ca 90 de jucatori au rupt trei conturi dintr-un tribulet. (urmeaza al patrulea, adica al meu) :) Si cu asta gata Omerta.
A fost o actiune frumoasa si unii jucatori de la voi au recunoscut cu onestitate ca ne-am batut frumos.
In fine, cum de obicei discutiile degenereaza, eu ma opresc aici.

Multumesc personal pentru felicitarile declarate magnificilor, dragut din partea ta Lady. Cât despre piept si statui, n-ai tu treaba (spus pe ton prietenesc) cât si în ce stil ne bucuram ca am îndoit 'ghimpele' declarat de Godzila Firefox asta. :eek:

Salutari de la Soare, as vrea sa-ti spun ca mi-ar face placere sa jucam pe alte lumi dar mi-e ultima aici, too bad ca în curând n-o sa mai fim vecini atât de apropiati.
 
Ultima editare:

DeletedUser523

apropo care mai sunt taberele in acest razboi mondial, ca eu am uitat:confused:mai stie cineva?
 

DeletedUser34110

Iar era sa sparg displayu cu piatra de la rinichi din cauza masonilor!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus