Razboi pierdut?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

ieri am declarat razboi unui trib deoarece acesta ne plagiase numele (pe lumea clasica). Cum protectia inca nu a expirat bineintees ca statisticile erau de 0. Astazi, tribul respectiv s-a dizolvat. Curios, am intrat la razboaiele tribului si: surpriza! Razboiul cu ei a fost pierdut!? Cum e posibil din moment ce nu exista statistici sa pierzi un razboi pe care teoretic dat fiind ca tribul respectiv s-a dizolvat, l-ai castigat?
 

DeletedUser

astept parerea unui mod/ alte pareri. Daca e bug as vrea sa se remedieze prin schimbarea din 0 1 la razboaie in 1-0 :D si asta cat mai rapid
 

DeletedUser

ieri am declarat razboi unui trib deoarece acesta ne plagiase numele (pe lumea clasica). Cum protectia inca nu a expirat bineintees ca statisticile erau de 0. Astazi, tribul respectiv s-a dizolvat. Curios, am intrat la razboaiele tribului si: surpriza! Razboiul cu ei a fost pierdut!? Cum e posibil din moment ce nu exista statistici sa pierzi un razboi pe care teoretic dat fiind ca tribul respectiv s-a dizolvat, l-ai castigat?

Da' care-i faza?
Ca scrie acolo 0-1? Ce-i cu asta?
 

DeletedUser

faza e ca teoretic trebuia sa scrie ca am castigat razboiul. Si nu scrie. Scrie in schimb ca l-am pierdut. Ceea ce nu e logic. Asta e problema. Si e putin demoralizant sa vezi ca nici nu ai terminat protectia si ai pierdut deja un razboi pentru cei din trib :) de asta doresc sa se rezolve. Am facut si tichet dar deocamdata nici un raspuns. Si de obicei primeam raspuns la tichete in cateva minute. Au trecut 5 ore.
 

DeletedUser

faza e ca teoretic trebuia sa scrie ca am castigat razboiul. Si nu scrie. Scrie in schimb ca l-am pierdut. Ceea ce nu e logic. Asta e problema. Si e putin demoralizant sa vezi ca nici nu ai terminat protectia si ai pierdut deja un razboi pentru cei din trib :) de asta doresc sa se rezolve. Am facut si tichet dar deocamdata nici un raspuns. Si de obicei primeam raspuns la tichete in cateva minute. Au trecut 5 ore.

Ma rog... Oricum nu se poate scrie nici ca l-ati castigat, din moment ce statisticile erau 0.
Pentru cazurile in care tribul cu care aveti razboi se dizolva, cred ca ar trebui facut un caz separat, nu sa se treaca la razboi castigat/pierdut... De ce?
De exemplu:tribul X declara razboi tribului Y, X domina statisticile clar, dar Y are un spion in tribul X. Daca, sa zicem, intr-o noapte, intemeietorul tribului X lasa sitter la spion si ala da "dizolvare trib", atunci nu mi se pare corect sa scrie ca tribul Y a invins... Da' oricum nu conteaza prea mult. Ca dizolvi tribul nu inseamna ca pleci sau castigi.
 

DeletedUser

sunt de acord cu propunerea ta, dar nu inteleg de ce as accepta eu sa am un razboi pierdut cand in realitate nu l-am pierdut? Adica cu ce au fost ei mai buni ca noi dand dizolvare? pana la implementarea propunerii tale (daca se va face) cer macar ca acest razboi sa nu se ia in considerare. Desi in cazul descris de tine, daca intemeietorul lasa sitter unui spion... Adica chiar in acel hal de .... e atunci merita sa se spuna ca a pierdut razboiul. Si in general cand un trib se dizolva mi se pare firesc sa castige celalalt, fiindca a reusit sa distruga primul trib nu? Nu conteaza prin ce mijloace. Asa cum in razboiul dintre doua tari in momentul in care una dispare ca stat bineinteles ca cealalta este castigatoare. Indiferent daca a pus o bomba nucleara si asa a castigat
 

DeletedUser

si pe l24 aceeasi situatie..statistica e 0-0, razboiul durand cateva zile(a fost asa numai aiurea declaratia de razboi), tribul respectiv s-a dizolvat dar a castigat razboiul :)))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus