Razboi -T.Y- vs T-J

  • Autor subiect DeletedUser22863
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

dece am foarte mare dreptate cu ~1~ pe la spate a ti atacat aceia fiind slabiti de die ...
cu GMNY la fel ... aveau war cu die...
Titanii se luptau cu mongol/lgf( S-E ) si TJ

ce razboaie ??? enumera 2-3 mai importante si nu ma mai iau de marele trib TY

comentez si eu un pic pentru ca faci referire la un trecut din care am facut si eu parte si nu tot ce spui este conform cu realitatea dupa care ma voi abtine :

gresesti un pic . gmny a avut de la inceputul lumii razboi cu ty-ul si nu invers , ca ulterior granita ty cu gmny s-a micsorat foarte mult din cu totul alte motive e cu totul alta poveste , motive pe care poate nici eu nici ty-ul nu le-ar fi dorit sa apara dar asta este . razboi cu die a avut mult mai tarziu pentru ca nu respectau intelegerea facuta cu sorin ( gasesti data exacta aici pe forum http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=32606 ) iar pana la disparitia ~1~ erau sprijiniti de ~1~ contra ty deci 1 si-a meritat soarta prin sprijinirea catorva aliati contra altor aliati . iar razboiul cu ~1~ a inceput din cauza lor mult mai devreme decat trebuia sa inceapa si pentru ca nu stii motivul inceperii razboiului ti-l spun si pe ala : au bagat un cont renuntat ( fl@rin ori ceva de genul in ty ) si au atacat die de pe acel cont pentru a provoca ruperea alianteti die-ty

chevyx în data de 20.10. la ora 22:14
In urma miscarii voastre de astazi cu intrarea lui Fl0r1@n la noi in trib care prin atacurile lui asupra celor din [ally]DIE.[/ally] lansate cat timp a fost in [ally]-T.Y-[/ally] a-ti incercat ruperea aliantei dintre noi si ei am decis ca incepand de maine alianta intre noi si voi sa ia sfarsit . Nu va vom trece la dusmani ci va vom lasa la neutri .

mai departe in razboiul cu SE nu ma bag pentru ca nu am participat la el

inca ceva ce nu stii : razboiul cu titanii l-a inceput si ty-ul si tj-ul in aceeasi zi conform intelegerii dintre mine si artemis , nu l-a inceput nimeni mai devreme
http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=33250

mai departe nu ma priveste ce sa intamplat
 
Ultima editare de un moderator:

sebastos1

member
Scor reacție
0
emy,un razboi bine gandit cu un trib al carui conducator in loc sa ii ameninte pe cei care nu executa cu internele,ameninta ca da stergere cont:confused:
pana la urma se pare ca a avut dreptate cine v-a intrebat daca ati avut si voi un razboi serios:)
 

DeletedUser

da t-j ce razboaie serioase a avut????

se vede tribul la aparatori ca e pe locul 2 deci triburile alea erau cat de cat bune...la voi e problema ca sunteti mult mai jos

Ca agresor Ca apărător În total
Loc Numele tribului Cucerit
1 Gemeni 1.246,95 Mio.
2 Terror of Yakuza 704,51 Mio.
3 Imperiul de Sud 618,69 Mio.
4 Die. 547,09 Mio.
5 CALLATIS 499,26 Mio.
6 Tom and Jerry 458,24 Mio.
 

DeletedUser

=))))))))))))))) lasa ca i facem si pe astia vedete =))) nr 1 la aparatori =))))
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
va fi ceva de munca,dar pana la urma o sa te poti lauda si cu rang1 la aparatori pentru tribul tau:D

Chevyx
Senior Member

Adaugă data: 26.06.2010
Locaţie: Bucuresti
#86 07.11.2010, 12:23:33 Sus
real ce zici tu doar partial . nu mai jucati de 3 zile ( v-a luat cam mult sa va dati seama ca sunteti terminati ; de fapt asa ati fost de mult timp) . acum ati ajuns in stadiul in care cautati motive si dati vina pe altii pentru nereusita voastra aka adminii . mai multe multiconturi ati avut voi decat noi ( fl@rion , dma10 , georgeviorel , nailui , adycoco nichidarnico si altii )

cu multiconturile cum mai stati prin ty?:)
 

DeletedUser

foarte bine =))))) intreabati colegii cu mii de atacuri cum e =))))))
 

DeletedUser

@sebastos :):):) stii care e poanta cu adminii ? cei din ~1~ mi-au facut mie cateva tichete pentru multicont ori vazand ca nu mi se intampla nimic au tras concluzia ca sunt admin . chiar au afirmat asta pe undeva pe aici .

1 lucru bun cu razboiul asta , a adus useri noi pe forum ;)

Ps : sper ca nu sunt inteles gresit , nu ma implic decat cand consider ca sunt eu personal atins de vreo afirmatie ( e logic tinand cont de faptul ca unele actiuni trecute ale ty-ului imi apartin si nu au legatura cu razboiul actual ) . razboiul vostru nu este si razboiul meu nici pe harta nici pe forum . insa ma bucur ca astfel ati animat forumul si mai avem si noi ce citi
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser22479

da t-j ce razboaie serioase a avut????

se vede tribul la aparatori ca e pe locul 2 deci triburile alea erau cat de cat bune...la voi e problema ca sunteti mult mai jos

Ca agresor Ca apărător În total
Loc Numele tribului Cucerit
1 Gemeni 1.246,95 Mio.
2 Terror of Yakuza 704,51 Mio.
3 Imperiul de Sud 618,69 Mio.
4 Die. 547,09 Mio.
5 CALLATIS 499,26 Mio.
6 Tom and Jerry 458,24 Mio.

Emi nu este problema noastra daca nu apuca sa ne atace nimeni....Daca noi atacam primii ,ei cu ce ne mai ataca?:))
 

DeletedUser22479

Oricum bafta T-J,BAfta si Tribului TY,suntem dusmani dar nu inseamna ca nu ne putem respecta !!!
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
@chevyx,nu am facut nici un comentariu legat de admini,asta nu e problema mea
cat despre useri noi pe forum,nu cred ca e cazul meu;)
 

DeletedUser

sa zicem user nou printre noi pe forumul l19 atunci :)
ai citat acel mesaj cu adminii . iar multicont ... ce trib nu are ?
 

DeletedUser

dece am foarte mare dreptate cu ~1~ pe la spate a ti atacat aceia fiind slabiti de die ...
cu GMNY la fel ... aveau war cu die...
Titanii se luptau cu mongol/lgf( S-E ) si TJ

ce razboaie ??? enumera 2-3 mai importante si nu ma mai iau de marele trib TY

Cam asa ati facut si voi,pe la spate pe la spate=))
 

DeletedUser

Emi nu este problema noastra daca nu apuca sa ne atace nimeni....Daca noi atacam primii ,ei cu ce ne mai ataca?:))







chiar vrei sa intram in detalii ??? nu vrei asta , intradevar frumos lucrat pe la spate , dar sa nu mai aud pe nimeni de la voi sa spuna ca t-j e un trib plin de demnitate =)) marsavi da , dar repet asa e intrun razboi
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
@chevix am citat mesajul tau din linkul postat de emy,altfel nu aveam de unde sa stiu cat de bine a fost organizat ty impotriva dusmanilor de la acea vreme:)
cat despre multicont sau alte incalcari ale regulamentului,lucrurile sunt destul de simple,cei care gresesc trebuie sa plateasca

chiar vrei sa intram in detalii ??? nu vrei asta , intradevar frumos lucrat pe la spate , dar sa nu mai aud pe nimeni de la voi sa spuna ca t-j e un trib plin de demnitate =)) marsavi da , dar repet asa e intrun razboi

stiam si noi si voi ca razboiul e inevitabil.mai intai verifica modul in care voi ati respectat diplomatia cu t-j,cate atacuri ''accidentale'' am avut noi dinspre ty inca din urma cu o luna si pe urma vorbeste despre marsavii
daca te referi la atacurile trimise de 3-4 jucatori t-j cand inca exista un pact de neatacare intre triburi,aici ai dreptate,nu am fost niciodata de acord cu astfel de practici,dar sunt convins ca au fost actiuni individuale ale unora din colegii mei :)
 

DeletedUser

seba .... atacurile alea individuale au facut parte din plan , poate nai fost pus la curent , erau sate in mij vostru ;) dar fi atent aici

1 . poate sunt eu nebun , dar cand sa facut alianta antititan , sa hotarat de die , s-e , t=j , t-y ca inceperea oricarui razboi se anunta cu 48 de ore inainte , lucru nefacut de voi

2. mesaju lui te iubesc de incetare de alianta a fost la 2 noaptea =)) cine sa fie on la ora aia /???? o gluma buna a t-j ului =))

3. nici macar nati fost in stare , sa respectati mesaju lui te iubesc ca timp de 24 de ore sa nu atacati =)) dupa nici 17 ore voi innobilati sate de la noi .....

4. daca nu era planificat cum mama masii aveati nobili la 35 de min de satele noastre ???

5. daca asta pt voi inseamna un razboi org .... lasati de dorit . toate trupele de pe granita cu voi erau trimise pe granita c s-e , doar atac mai era acolo , si totusi , cu satele goale , abia ati reusit sa luati vreo 150 de sate intro saptamana ....... asta ar trebui sa va puna pe ganduri .


e ce crezi ??? trupele au inceput sa reajung in satele lor natale ;) cum am mai zis , abia dupa 10 zile putem sa vedem statisticile , sa vedem atunci cine ce si cum .
 

sebastos1

member
Scor reacție
0
seba .... atacurile alea individuale au facut parte din plan , poate nai fost pus la curent , erau sate in mij vostru ;) dar fi atent aici

ma indoiesc de asta,cel putin 50% din contul meu e granita.daca punem la socoteala si numarul de nobili de care dispun la ora asta:D(lucru cunoscut de conducere),probabil as fi fost primul anuntat despre un atac surpriza impotriva voastra:)

cat priveste statisticile,mai degraba peste o luna-doua putem discuta despre asta
 
Ultima editare:

DeletedUser

ba lasama =))) pai pana si eu am aflat , si avem un amarat de cont la voi =))) poate nai fost luat in calcul ;) no avea lumea incredere in tine . te iubesc nici macar nu ne spusese noua de incetarea aliantei si deja daduse cu o zi sau 2 inainte cirulare in trib in care intreba fiecare cati nobili si cat atac disponibil au .


in fine , cum am mai zis , felicitari , ati jucat bine , doar sa nu mai aud ce trib demn sunteti voi =))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus