"Razboiul Asilor (Drept-NG-miau-huns-dark vs. R.S.-HDC-Titani)"

  • Autor subiect DeletedUser15860
  • Data de început

DeletedUser

vladmihai2010 intelege un aspect lumea este inca ... repet inca la inceput triburi se vor reface si se vor destrama.
Cel mai important e momentan e ca un trib sa aiba marginea sa fie cat de cat asigurat iar toate triburile mari bune alearga dupa ea odata ce ai marginea te extinzi extrem de mult plus ca ai spatele asigurat.
Pe langa alte ordine de idei la fel de important e si sa depinzi de cat mai putine diplomati , iar cele care le ai sa le consolidezi sau sa le refaci depinzand ceea ce doresti sa realizezi.
Un trib format din fuziunea a mai multor triburi in 90% din cazuri va ramane un trib divizat dar care va juca sub acelasi nume ... ideea e de a crea o unitate de jucatori activi slabi si buni iar cei slabi cu dorinta de a invata desigur ca pana la urma nimeni nu sa nascut invatat cine doreste sa invete si doreste sa realizeze ceva o va face jocul e foarte simplu in esenta.
Cand un trib fuzioneaza in alt trib inseamna in principal 1 singur lucru ca nu mai poate tine pasul cu competitia dar desigur poate insemna si altele nu exista alta posibilitate de extindere , dorinta de a acapara cat mai multa harta in cat mai putin timp cu un scop anume ... eccetera; Totusi o fuziune in general e cu 2 fete poate sa te urce sau sa te coboare ... iar in general va ramane un trib divizat.
Momentan nu cred ca exista 1 trib care poate sa spuna ca domina harta desi unele se evidentiaza prin unu sau mai multe aspecte atata timp cat inca toate depind de diplomati mai mult decat de tot mai este pana se vor forma 3-5 triburi mari care sa domine harta ...
Aliatul de astazi e dusmanul de maine mergand pe principiul acesta vei intelege ideea mult mai complex.
Dupa cum arata Lumea 32 va dura ceva timp cel putin asa arata acum ... multa invidie,razboaie de gherila ... granite mici intre triburile implicate momentan e un dute vino ... nare sens sa va ciondaniti ... nu exista trib dominant pe harta desi sudul e mai avansat ca nordul ... in care exista 15 tribulete mai micute in sud sunt 2 ... dar e irelevand momentan oricum
 

vladmihai2010

member
Scor reacție
1
Calm sunt intotdeauna!
Chiar eram curios sa vad daca poti raspunde fara sa te dai in spectacol :)..nu poti! Eu doar v-am prezentat situatia de pe harta.
Voi ati pregatit razboiul impotriva noastra cu mult timp inainte de momentul Dark vs. Fiind..si o sti prea bine!!!
 

DeletedUser

Nu ma dau in spectacol dar nici nu o sa tac :) .... nu fac parte din conducere deci habar nu am de cand sa pregatit acest razboi .... corecteazate pentru ca nu ai prezentat nici o situatie ci ai facut o afirmatie sustinand ca intr-o luna noi nu o sa mai existam si cu asta am pus punct :)
 

vladmihai2010

member
Scor reacție
1
Postarea anterioara a fost pentru I am a legend...

Pentru Lamar / multumesc de sfaturi, sunt si eu constient de faptul ca lumea asta e inca tanara si nu m-as risca sa dau pronosticuri de durata. Triburile existente vor fuziona, vor disparea sau vor inghiti alte triburi...asa e, harta este inca in miscare!
 

vladmihai2010

member
Scor reacție
1
Nu ma dau in spectacol dar nici nu o sa tac :) .... nu fac parte din conducere deci habar nu am de cand sa pregatit acest razboi .... corecteazate pentru ca nu ai prezentat nici o situatie ci ai facut o afirmatie sustinand ca intr-o luna noi nu o sa mai existam si cu asta am pus punct :)

Asa e, nu ai de unde sa sti ce si de cand pregateau Radu si Kosty razboiul impotriva noastra :)

Si da asa e, am facut o afirmatie, dar ma uitam la harta si ca o adevarata ghicitoare am vazut viitorul :))...eu i-am spus "situatie"

In final poate o sa reusim sa ne relaxam, sa nu ne mai jignim si sa scriem pe cat posibil decent ceea ce avem de scris !
 

DeletedUser

vladmihai2010 exact.
Precizez ca nu fac parte din triburile implicate dar toti stim la fel de bine ca momentan diplomatia ne asigura pe harta supravietuirea unora mai putin ca altora desigur dar in esenta asa.
Eu va urez bafta ambelor parti cel putin eu urmaresc cu un interes imens ceea ce se petrece intre triburile implicate ma refer la Drept si ZeiSof .
 

DeletedUser

Pacat de atata timp pierdut prin contraziceri:),ce farm poti da in timpul asta ohh doamne:)
 

DeletedUser43550

Innobilat intern .... :))

Mai trebuie sa joci inca o viata sa ajungi si tu la ODA ce il am eu si tu imi spui de innobilat intern?Pacaliciule:)
Curand o sa-ti fie rusine sa mai scri pe extern.
 

DeletedUser

divine sincer uita-te si tu la diplomatia ta si pe harta si dupa e de vorbit...o singura miscare contra voastra si ajungeti in locului find-ului :)
 

DeletedUser43550

Astept si acea miscare :)

Nu stiu daca ai dreptul sa vorbesti de FIIND.Din ce imi amintesc noi am contribuit la disparitia lor,nu voi. Degeaba veniti acum cu vorbe ca ei nu au fost in stare sa tina un razboi.Nu ati fost mai buni ca ei.Din pacate ei au avut ghinionul sa duca greul.O sa vedeti pe viitor despre ce vorbesc.
 

DeletedUser

Innobilat intern .... :))

Mai trebuie sa joci inca o viata sa ajungi si tu la ODA ce il am eu si tu imi spui de innobilat intern?Pacaliciule:)
Curand o sa-ti fie rusine sa mai scri pe extern.


Are rost sa ma cobor la nivelul tau ? Ai si tu cateva puncte si incepi sa devii " cel mai cel " pe forum .... gura mica si veziti de joc ca din cate vad majoritatea colegilor tai au o gura de ii aude tot " tribalwars ul " .... numai amenintari, peste amenintari .... daca nu ma gasesti pe twstats nu inseamna ca sunt o fantoma .... iar cand va zic ca sunteti prea siguri pe voi din nou nu o fac dupa ureche :)

P.S. 44 de inobilari interne iti zice ceva ? Eu zic ca poti face destui inamici invinsi si pe satele alea daca doresti :)
 

DeletedUser42998

Baieti si fete prea multa seriozitate si tensiune , poftiti ceva sa va amuzati :

Cerere din alex-valy
comisare: eu, in nimicnicia mea vreau sa ti instalez windowsul... eu sunt mic tu fa ma mare, eu sunt slab tu fa ma tare si de shock tu ma pazeste si de mite ma fereste.

Negociere aprobată - Refuzare
Anunţă cererea neadecvată
 

DeletedUser

Astept si acea miscare :)

Nu stiu daca ai dreptul sa vorbesti de FIIND.Din ce imi amintesc noi am contribuit la disparitia lor,nu voi. Degeaba veniti acum cu vorbe ca ei nu au fost in stare sa tina un razboi.Nu ati fost mai buni ca ei.Din pacate ei au avut ghinionul sa duca greul.O sa vedeti pe viitor despre ce vorbesc.

eu ma refer la asezarea pe harta cu "acea" mutare...am dat find drept exemplu la cum erau pozitionati, ei fiind in centru incojurati de catre toti...si da, voi ati contribuit la disparitia lor, nu noi dar nu ati fost singurii :)
 

DeletedUser43550

Nu te cobori la nivelul meu,deoarece chiar daca vrei,nu poti.Deocamdata eu si colegii mei am aratat ceva pe harta,am scos IBIDEM si FIIND,2 triburi de top.Intr-adevar nu am fost singurii care au contribuit la asta,dar intr-o mare parte am facut-o.Din pacate nu stiu daca esti pe Twstats,nu esti destul de important sa-mi pierd 20 de secunde din timp ca sa te caut acolo...


Indiana,inca de la inceputul lumii,ne-am aflat exact in centrul hartii.Totusi,am reusit sa rezistam si chiar ocupam un loc onorabil,in cele din urma.
 
Sus