"Razboiul Asilor (Drept-NG-miau-huns-dark vs. R.S.-HDC-Titani)"

  • Autor subiect DeletedUser15860
  • Data de început

DeletedUser42954

nu conteaza, statistica pe forum va iesi cum se vrea!:)


Va uitati pe harta acum 3 luni si o comparati cu harta de azi, drept a avansat, iar dusmanii s-au mancat intre ei, cam asta e povestea lumii 32!:)

Deci nu ma prea intereseaza statistica dusmanilor cu fostii lor aliati!:) s-a avansat pe harta cateva casute bune?! s-a avansat, s-a facut linie!
Acum sa continuam pana la bingo!

Salut Lamar! :)
Stau si ma intreb deseori ce propaganda poate face tribul drept in interior,deoarece jucatori lor chiar sunt convinsi de asta.De exemplu ne iau pe noi ca trib,am avut 3000 de sate acum 3 luni,a intrat dreptul asa de tare in noi ca acum avem 6000 de sate:))
Sa nu uit e o optiune pe clasament se numeste RAZBOAIELE TRIBURILOR,:)) dar probabil si clasamentul acela e eronat,deoarece dreptul e tribul de pe locul doi si cum imi place sa fac comparatia numai dintre noi si ei,locul doi e ultimul loc:)
Loc Numele tribului Puncte Sate câştigate Sate pierdute Proporţie sate Inamici învinşi (atac) Inamici învinşi (apărare)
1 HDC 26.503.744 3.136 1.479 2.1 275.026.828 505.563.529
2 Drept! 26.016.445 3.015 1.601 1.9 343.414.690 574.081.302

:))nui asa stimati colegi si parteneri de intrecere ca si clasamentul de pe server e mincinos:)si numai voi aveti dreptate:))
 

DeletedUser

foarte interesant sincer nu ma astaptam la asa o reactie :)) ma puneti sa fac statistica exclusiv pe ultimele 12-13 zile (doar din startul razb) si vazand ca rezultatul este in favoarei inamicilor vostri schimbati subiectul si spuneti ca "nu au importanta statisticile", "de ce ai bagat si academiile care nu apar pe in game stats". Ce sa mai spun...am acceptat critica, am vrut sa fac sa va convina la toti si sa fie cat mai correct statistica, asa cum ati cerut! dar vad ca nu are absolut nici un rost sa va mai bag in seama pentru ca nu puteti accepta situatia! In orice caz e foarte distractiv :)) pana la urma nicicum nu e bine pentri voi (ma refer aici la supervedetele de pe extern care se leaga de orice amanuntis - nu produc nimic doar critica) !

:))
 

Tyvokka

member
Scor reacție
3
Aenima! eu spun doar ca Drept a avansat pe harta, eu nu stiu cum scoateti statistile si ce va e voua bine! te uiti la evolutia hartii si vezi destul de bine, de-aia si noi fuziuni, precum qoq-zei!:)

ce va tot agitati atat? :))))


parca sunteti copii, intreaba pe tabara adversa, ca pana si ei recunosc majoritatea, lasand granita cu mesager, ca iar are nenea glas si zice multe!:))


pai daca facem precum mesager si din familia asta a dreptului(cum a fost familia zei-kill-tdn-qoq) scoatem o academie si o mancam, facem statistica si iesim "bossi"?
fiti ma seriosi si intrebati pe cei din tabara adversa, ca-s destui oameni seriosi si recunosc ca am gestionat mai bine razboiul!

hai ca declaram razboi unei academii ce e printre noi si gata!=))


Nici n-are rost sa lungesc discutia pe forumul asta unde fiecare se ia de fiecare, unde orice cuvant e intors!:)
E MAI BUN MESAGERUL!!

e bine bre? :D

Ne facem de ras!
Daca noi romanii plecam sa ne batem cu turcii si pe la Constanta ne gandim sa ne batem intre noi si omoram vreo 200 mii care erau incoltiti, cu ce injoseste statistica turcilor?=))
Vai de logica noastra!
 
Ultima editare:

Tyvokka

member
Scor reacție
3
Sa tratez altfel problema, ca nu o scoatem la capat! :))


Da, stau mai bine ei, dar noi, Drept, speram sa intoarcem statistica in favoarea noastra in curand! Razboi si o zi frumoasa sa aveti! :D
 

DeletedUser42954

Sa tratez altfel problema, ca nu o scoatem la capat!


Da, stau mai bine ei, dar noi, Drept, speram sa intoarcem statistica in favoarea noastra in curand! Razboi si o zi frumoasa sa aveti! :D
O curiozitate, cu mesaje de dragoste adresate colegilor sau prin razboi efectiv?! Voi nu stiti sa va bateti pe harta, aveti doar o calitate, sa recrutati prin tot felul de mijloace, majoritatea neortodoxe. O sa-mi spui ca fac parte din razboi, dar si bunul simt si modestia face parte tot de acolo.
Va multumim ca ne-ati scapat de elementele negative care le face o placere deosebita sa isi atace fostii colegi si chiar fac o virtute din asta, uitand ca ii ataca pe cei care le-au stat sitter sau i-au ajutat.
Momentan suntem inaintea voastra in razboi. Bafta sa fiti voi inainte, nu va fi nici o tragedie.
Macar un lucru sa invatati de la noi "sa castigati cu modestie si sa pierdeti cu demnitate"- daca voi erati in locul nostru ati fi fost in stare sa postati pe toate lumile ce mari razboinici sunteti pe 32, noi in schimb ne multumim sa raspundem la provocarile voastre.
 

DeletedUser

cam asa ceva....din pacate

tu stii prima mana..haha
din ce am auzit tu le-ai zis ca aveti jucatori nemultumiti ce vor sa iasa din trib daca nu se face ceva si ai tai au zis ca este imposibil dar au iesit mai tarziu.

si cand QoQ a dat jucatori la huns ca sunt aliati de baza tu ai zis ca ne vor da war ca i-am intarit acolo si isi vor permite. ti-ai racit gura degeaba ca nu au ascultat si fix asta s-a intamplat.

acum observ ca ai iesit de la ei si intrat in Lost sa inteleg ca pana la urma te-ai enervat si ai iesit? satul sa te acuze ca esti spion ca nu ai fost de acord cu fuziunea aia cu toata coaliatia? doamne nu ai fost de acord cu o chestie si s-au scapat de tine cu probaganda interna . doamne nu s-a schimbat nimic mai bine de mine ca m-am lasat de joc .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser44277

Stau si ma intreb deseori ce propaganda poate face tribul drept in interior,deoarece jucatori lor chiar sunt convinsi de asta.De exemplu ne iau pe noi ca trib,am avut 3000 de sate acum 3 luni,a intrat dreptul asa de tare in noi ca acum avem 6000 de sate:))
Sa nu uit e o optiune pe clasament se numeste RAZBOAIELE TRIBURILOR,:)) dar probabil si clasamentul acela e eronat,deoarece dreptul e tribul de pe locul doi si cum imi place sa fac comparatia numai dintre noi si ei,locul doi e ultimul loc:)
Loc Numele tribului Puncte Sate câştigate Sate pierdute Proporţie sate Inamici învinşi (atac) Inamici învinşi (apărare)
1 HDC 26.503.744 3.136 1.479 2.1 275.026.828 505.563.529
2 Drept! 26.016.445 3.015 1.601 1.9 343.414.690 574.081.302

:))nui asa stimati colegi si parteneri de intrecere ca si clasamentul de pe server e mincinos:)si numai voi aveti dreptate:))

aici ai uitat sa spui ca satele sunt ale fostilor jucatori din OFF.ale jucatorilor veniti din fostul CRD ,de aici iti da un plus de 3000 de sate nicidecum cuceriri ale HDC
 

DeletedUser43971

O curiozitate, cu mesaje de dragoste adresate colegilor sau prin razboi efectiv?! Voi nu stiti sa va bateti pe harta, aveti doar o calitate, sa recrutati prin tot felul de mijloace, majoritatea neortodoxe. O sa-mi spui ca fac parte din razboi, dar si bunul simt si modestia face parte tot de acolo.
Va multumim ca ne-ati scapat de elementele negative care le face o placere deosebita sa isi atace fostii colegi si chiar fac o virtute din asta, uitand ca ii ataca pe cei care le-au stat sitter sau i-au ajutat.
Momentan suntem inaintea voastra in razboi. Bafta sa fiti voi inainte, nu va fi nici o tragedie.
Macar un lucru sa invatati de la noi "sa castigati cu modestie si sa pierdeti cu demnitate"- daca voi erati in locul nostru ati fi fost in stare sa postati pe toate lumile ce mari razboinici sunteti pe 32, noi in schimb ne multumim sa raspundem la provocarile voastre.

Un razboi nu se castiga doar prin cuceriri ci si prin recrutari , parerea mea :)
Asta tine doar de conducere , daca un trib are o conducere care vrea ca tribul lor sa cucereasca toata harta cu jucatorii de la baza tribului pot face asta , dar nu e ceva neaparat negativ faptul ca Drept mai si recruta de la inamici.
Si ca pozitie:

http://map.k-io.com/viewall.php?map_id=674

Drept au cea mai proasta pozitie pe harta , o granita si in sud si in est ma mir ca mai le si comentati , HDC are una dintre cele mai bune pozitii pe harta.
Aliati in sud , margine in est , voi doar in vest trebuie sa avansati.
 

DeletedUser41102

fratiilor, nici nu am citit ce ati scris pana acum pentru ca nu imi pasa, vroiam sa spun 2 vorbe pentru necunoscatori.

Hunii, persoane care ma luau cu " fratele meu " pe joc, pe skype...
Fostul Shock, care picau instantaneu daca nu ii luam sub aripa noastra, la care le-am stat pe sittere cand erau atacati si tot asa mai departe...

Am fost si eu plecat 3 saptamani, cand am revenit , toate aceste persoane vad ca sunt impotriva mea, ( a noastra ).

Nu'i problema... cel mai grav este ca fostii mei jucatori , nu dau nume se cunosc ei, de frica ca s-u aflat pe granita au iesit din trib sunt acum impotriva.. am un lucru de spus: O sa picati cu totii in fata noastra, daca este nevoie jucam 24/24 ca sa va dovedim, ceea ce nu va fi nevoie, deoarece numai noobi s-au intors impotriva mea, ceilalti cu sange in vene, jucatorii mei adevarati sunt inca alaturi de mine , chiar si jucatorii pe care ii cunosteam putin mi-au dat mesaje de genu: bine ai revenit, s-au intamplat multe dar voi fi mereu cu tine.

( ASTIA SUNT JUCATORII MEI PE CARE NU II POATE CONTESTA NIMENI )

Va doresc un razboi placut, sa stiti ca noi vom iesi invingatori.
 

DeletedUser

fratiilor, nici nu am citit ce ati scris pana acum pentru ca nu imi pasa, vroiam sa spun 2 vorbe pentru necunoscatori.

Hunii, persoane care ma luau cu " fratele meu " pe joc, pe skype...
Fostul Shock, care picau instantaneu daca nu ii luam sub aripa noastra, la care le-am stat pe sittere cand erau atacati si tot asa mai departe...

Am fost si eu plecat 3 saptamani, cand am revenit , toate aceste persoane vad ca sunt impotriva mea, ( a noastra ).

Nu'i problema... cel mai grav este ca fostii mei jucatori , nu dau nume se cunosc ei, de frica ca s-u aflat pe granita au iesit din trib sunt acum impotriva.. am un lucru de spus: O sa picati cu totii in fata noastra, daca este nevoie jucam 24/24 ca sa va dovedim, ceea ce nu va fi nevoie, deoarece numai noobi s-au intors impotriva mea, ceilalti cu sange in vene, jucatorii mei adevarati sunt inca alaturi de mine , chiar si jucatorii pe care ii cunosteam putin mi-au dat mesaje de genu: bine ai revenit, s-au intamplat multe dar voi fi mereu cu tine.

( ASTIA SUNT JUCATORII MEI PE CARE NU II POATE CONTESTA NIMENI )

Va doresc un razboi placut, sa stiti ca noi vom iesi invingatori.

Vrei sa spui ceva necunoscatorilor dar tu esti cel care a lipsit 3 saptamani...
Vezi ce faci cu uni jucatori din conducerea R.S care propunea o recrutare in masa in Drept si au fost refuzati...dupa 3 saptamani in care ai lipsit nu cred ca poti veni sa-i critici pentru ca nu stii ce s-a intamplat in QoQ-ul vechi domnul scama ,i-ati salvat pe vechiul shock prin indeferenta sau prin ce ?
Ia conducerea la intrebari ,vezi ce s-a intamplat si de ce,vezi cine vroia sa iasa din trib si sa vina cu zeci de jucatori in Drept si a primit eject...etc
 

DeletedUser44277

O curiozitate, cu mesaje de dragoste adresate colegilor sau prin razboi efectiv?! Voi nu stiti sa va bateti pe harta, aveti doar o calitate, sa recrutati prin tot felul de mijloace, majoritatea neortodoxe. O sa-mi spui ca fac parte din razboi, dar si bunul simt si modestia face parte tot de acolo.
Va multumim ca ne-ati scapat de elementele negative care le face o placere deosebita sa isi atace fostii colegi si chiar fac o virtute din asta, uitand ca ii ataca pe cei care le-au stat sitter sau i-au ajutat.
Momentan suntem inaintea voastra in razboi. Bafta sa fiti voi inainte, nu va fi nici o tragedie.
Macar un lucru sa invatati de la noi "sa castigati cu modestie si sa pierdeti cu demnitate"- daca voi erati in locul nostru ati fi fost in stare sa postati pe toate lumile ce mari razboinici sunteti pe 32, noi in schimb ne multumim sa raspundem la provocarile voastre.

tu vorbesti,de demnitate,de onoare stii cumva cum se traduc asemenea cuvinte,voi ati reusit sa luati sate doar cind a fost spart un cont si aveati jucator acolo.exemplu contul hannibalACA sau cind reuseati sa cumparati contul si aratati ce jucatori mari sunteti
 

DeletedUser

nu conteaza, statistica pe forum va iesi cum se vrea!:)


Va uitati pe harta acum 3 luni si o comparati cu harta de azi, drept a avansat, iar dusmanii s-au mancat intre ei, cam asta e povestea lumii 32!:)

Deci nu ma prea intereseaza statistica dusmanilor cu fostii lor aliati!:) s-a avansat pe harta cateva casute bune?! s-a avansat, s-a facut linie!
Acum sa continuam pana la bingo!

Salut Lamar! :)

Truse story. :))

Salut Aline.
 

DeletedUser42954

tu vorbesti,de demnitate,de onoare stii cumva cum se traduc asemenea cuvinte,voi ati reusit sa luati sate doar cind a fost spart un cont si aveati jucator acolo.exemplu contul hannibalACA sau cind reuseati sa cumparati contul si aratati ce jucatori mari sunteti

"Domnule" nick581 sau ERENARUN sau cel care a cumparat cont pe care l-au innobilat cei din TDN, asa cum te laudai cu ciuda ca au ajuns la dusmani satele la vremea respectiva, ma mir ca te-ai sesizat si ai iesit pe extern vorbind de demnitate si onoare. Fa-ti o favoare si citeste ce inseamna cuvintele respective.
nick581 iul 09,2013 20:09
nu am avut net azi la munca

nick581 iul 09,2013 20:10
va multumesc la toti cei care va-ti implicat ptr salvarea contului

nick581 iul 09,2013 20:12
sper sa nu mai avem iar dezertori

Dupa spusele tale te numesti dezertor (DEZERTÓR s. m. 2. cel care părăsește în mod laș o misiune, un loc etc - vezi DEX). Nu te pot contrazice, dar eu cu astfel de persoane nu am ce discuta.

Iar referitor la contul hannibalACA, daca retin, au fost pedepsiti vinovatii, iar cei care au participat cred ca sunt colegi de-ai tai, din nou :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

tu stii prima mana..haha
din ce am auzit tu le-ai zis ca aveti jucatori nemultumiti ce vor sa iasa din trib daca nu se face ceva si ai tai au zis ca este imposibil dar au iesit mai tarziu.

si cand QoQ a dat jucatori la huns ca sunt aliati de baza tu ai zis ca ne vor da war ca i-am intarit acolo si isi vor permite. ti-ai racit gura degeaba ca nu au ascultat si fix asta s-a intamplat.

acum observ ca ai iesit de la ei si intrat in Lost sa inteleg ca pana la urma te-ai enervat si ai iesit? satul sa te acuze ca esti spion ca nu ai fost de acord cu fuziunea aia cu toata coaliatia? doamne nu ai fost de acord cu o chestie si s-au scapat de tine cu probaganda interna . doamne nu s-a schimbat nimic mai bine de mine ca m-am lasat de joc .

Te inseli amarnic ... eu am fost ala nu el :))
Oricum asta e cea mai penibila lume pe care am jucat
 

DeletedUser

Te inseli amarnic ... eu am fost ala nu el :))
Oricum asta e cea mai penibila lume pe care am jucat

aha tu ai fost spionul nu el :p , glumesc
inseamna ca ati zis acelasi lucru..cu atat mai rau daca mai multi au zis ca huns va trada si ca avem jucatori ce vor sa plece daca nu se schimba ceva ...si ei nu au tinut cont
 

DeletedUser44277

"Domnule" nick581 sau ERENARUN sau cel care a cumparat cont pe care l-au innobilat cei din TDN, asa cum te laudai cu ciuda ca au ajuns la dusmani satele la vremea respectiva, ma mir ca te-ai sesizat si ai iesit pe extern vorbind de demnitate si onoare. Fa-ti o favoare si citeste ce inseamna cuvintele respective.


Dupa spusele tale te numesti dezertor (DEZERTÓR s. m. 2. cel care părăsește în mod laș o misiune, un loc etc - vezi DEX). Nu te pot contrazice, dar eu cu astfel de persoane nu am ce discuta.

Iar referitor la contul hannibalACA, daca retin, au fost pedepsiti vinovatii, iar cei care au participat cred ca sunt colegi de-ai tai, din nou :D
Triburile.ro Profil Jucător: nick581 (tribe changes)

si contul marcodany si danyy2 tot colegii mei erau

Trib vechi Trib nou Dată/Timp Puncte
Nimeni OFF. 22nd January 2013 - 01:10:06 0
OFF. Nimeni 17th February 2013 - 23:11:16 0
Nimeni OFF. 18th February 2013 - 00:11:03 17,295
OFF. Nimeni 18th February 2013 - 07:10:33 0
Nimeni OFF. 18th February 2013 - 08:10:17 17,511
OFF. HDC 10th June 2013 - 21:14:52 895,182
HDC Drept! 17th July 2013 - 10:15:33 973,019

dupa spusele tale si cind am plecat din OFF se poate numi dezertare.era normal sa multumesc jucatorilor nu tie.pe skype te avertizasem cu 3 zile inainte ca daca HDC nu isi schimba mentalitatea voi schimba tabara deci nu a fost nici o dezertare.
 

DeletedUser42954

Triburile.ro Profil Jucător: nick581 (tribe changes)

si contul marcodany si danyy2 tot colegii mei erau

Trib vechi Trib nou Dată/Timp Puncte
Nimeni OFF. 22nd January 2013 - 01:10:06 0
OFF. Nimeni 17th February 2013 - 23:11:16 0
Nimeni OFF. 18th February 2013 - 00:11:03 17,295
OFF. Nimeni 18th February 2013 - 07:10:33 0
Nimeni OFF. 18th February 2013 - 08:10:17 17,511
OFF. HDC 10th June 2013 - 21:14:52 895,182
HDC Drept! 17th July 2013 - 10:15:33 973,019

dupa spusele tale si cind am plecat din OFF se poate numi dezertare.era normal sa multumesc jucatorilor nu tie.pe skype te avertizasem cu 3 zile inainte ca daca HDC nu isi schimba mentalitatea voi schimba tabara deci nu a fost nici o dezertare.
Aveam o parere mai buna despre capacitatea ta de intelegere a cuvintelor romanesti si despre intelegerea jocului.Dar esti o mare dezamagire. Cand pleci intr-un trib aliat nu se numeste "tradare"sau nu te poti numi dezertor.Incearca sa iti insusesti intelesul cuvintelor din limba romana,termeni jocului si mai vorbim.Stiu ca iti place bagarea in seama,dar nu tine vrajala....Ai gasit acolo in trib la tine chesti de genul acesta
 

DeletedUser44277

"Domnule" nick581 sau ERENARUN sau cel care a cumparat cont pe care l-au innobilat cei din TDN, asa cum te laudai cu ciuda ca au ajuns la dusmani satele la vremea respectiva, ma mir ca te-ai sesizat si ai iesit pe extern vorbind de demnitate si onoare. Fa-ti o favoare si citeste ce inseamna cuvintele respective.


Dupa spusele tale te numesti dezertor (DEZERTÓR s. m. 2. cel care părăsește în mod laș o misiune, un loc etc - vezi DEX). Nu te pot contrazice, dar eu cu astfel de persoane nu am ce discuta.

Iar referitor la contul hannibalACA, daca retin, au fost pedepsiti vinovatii, iar cei care au participat cred ca sunt colegi de-ai tai, din nou :D

da ptr ca l-ai rugat pe exe si pe nebunu999 sa ia asupra lor vina,ca tu sa scapi basma curata
 

DeletedUser44277

deci numai cei care pleaca din HDC sunt dezertori,cei care vin in HDC sunt doar jucatori buni.asta nu intelegeam:D
 
Sus