Redenumirea comenzii de sprijin.

  • Autor subiect DeletedUser38023
  • Data de început

DeletedUser38023

Pentru atacurile care sosesc exista o optiune in joc sa fie redenumite dupa viteza unitatilor.


Propun introducerea unui buton prin care sa se poata redenumi o comanda de sprijin proprie, nu dupa viteza unitatilor, ci numele comenzii sa fie totalul unitatilor care se trimit..

printhz.png


Practic, propun o varianta mai comoda decat copy/paste.. Este foarte important pentru proprietarul unui cont masiv atacat sa stie pe ce defensiva se poate baza, sau cand sa se opreasca din trimis fara sa verifice fiecare comanda in parte..
In astfel de situatii, trebuie sa ne miscam rapid..
 

DeletedUser

contra,asa sprijinul fake va iesi din discutie...+ ca daca ia inamicul satul pe care vine sprijin,vede exact cat si ce vine,automatizeaza prea mult jocu,care e si asa automatizat fata de inceput
 

DeletedUser38023

contra,asa sprijinul fake va iesi din discutie...+ ca daca ia inamicul satul pe care vine sprijin,vede exact cat si ce vine,automatizeaza prea mult jocu,care e si asa automatizat fata de inceput

Contra pentru ca nu ai inteles .. Comenzile proprii de sprijin.. Astea oricum stii cu ce vin, numai ca iti ia prea mult timp sa ti le notezi cu copy/paste daca le notezi .. eu unul le notez ..
 

DeletedUser2821

normal, in loc sa mai dai un click in plus de fiecare data , sa iti arate din prima , ar fi perfect.
 

DeletedUser

tot raman la parerea,ca ar automatiza prea mult jocul,dar asta e doar parerea mea :D
 

DeletedUser38023

tot raman la parerea,ca ar automatiza prea mult jocul,dar asta e doar parerea mea :D

Pai atunci mai muncesc sa ti-o schimb, doar e propunerea mea si trebuie sa mi-o promovez ..

In primul rand, automatizarea nu intra in discutie..
Este vorba de un buton pe care-l poti apasa cand te duci intr-o comanda de suport ca si acel buton "arata timpul" de la incomings .. Diferenta e ca butonul asta nu va arata timpul - nu ne ajuta cu nimic sa redenumim o comanda de sprijin proprie dupa timpul de deplasare - ci va arata totalul trupelor dintr-o comanda de sprijin pe care tu singur cu manuta ta ti-o trimiti, astfel incat notajul respectiv va putea fi vizibil in piata centrala a satului sprijinit, in lista de sosiri si in privirea de ansamblu a satului ..

O facilitate care-ti permite sa te misti mai rapid pe cont in situatii de asediu, nicidecum o automatizare care poate fi pusa la un loc cu managerul de cont sau altele de acest gen ..
 

DeletedUser17342

ar fi un plus pentru timpul pierdut de aparatori. o idee buna
 

DeletedUser

Pai atunci mai muncesc sa ti-o schimb, doar e propunerea mea si trebuie sa mi-o promovez ..

In primul rand, automatizarea nu intra in discutie..
Este vorba de un buton pe care-l poti apasa cand te duci intr-o comanda de suport ca si acel buton "arata timpul" de la incomings .. Diferenta e ca butonul asta nu va arata timpul - nu ne ajuta cu nimic sa redenumim o comanda de sprijin proprie dupa timpul de deplasare - ci va arata totalul trupelor dintr-o comanda de sprijin pe care tu singur cu manuta ta ti-o trimiti, astfel incat notajul respectiv va putea fi vizibil in piata centrala a satului sprijinit, in lista de sosiri si in privirea de ansamblu a satului ..

O facilitate care-ti permite sa te misti mai rapid pe cont in situatii de asediu, nicidecum o automatizare care poate fi pusa la un loc cu managerul de cont sau altele de acest gen ..

si cand ai N atacuri si vine sprijin in proportie de 7-80% de la trib ce faci?e un avantaj la inceput de lume dar dupa nu cred..mai interesant era de propuneai ca aparatorul sa vada si ce trimite colegu'...atunci da,era un mare avantaj pt aparator
 

DeletedUser38023

si cand ai N atacuri si vine sprijin in proportie de 7-80% de la trib ce faci?e un avantaj la inceput de lume dar dupa nu cred..mai interesant era de propuneai ca aparatorul sa vada si ce trimite colegu'...atunci da,era un mare avantaj pt aparator

Pai pentru situatiile cu N atacuri e propunerea mea, nu pentru inceput de lume ..
Eu n-am indraznit sa sper decat ca pot vedea mai usor ce imi trimit singur ..

Ceea ce spui tu - sa vezi ce contine comanda de sprijin a unui coleg de trib - e extraordinar! Eu zic ca se poate implementa asta in joc, dar nu ar fi un pic cam mult?
 

DeletedUser25287

PROOOO :D

Categoric pro, si pentru cei care nu au inteles exact la ce se refera propunerea: este ceva similar setarii facilitate de CP care iti permite sa redenumesti atacurile ce vin in functie de timp, dar asta nu inseamna ca neaparat fiecare sprijin propriu se va redenumi automat cu ceea ce contine, ci doar daca tu alegi sa le redenumesti, si oricum nu le vei vedea decat tu numele fiecarora, asadar o propunere cat se poate de utila, la conturile masive ajuta foarte mult sa stii mult mai rapid si usor exact ce primesti fara sa mai verifici cu zeci de click-uri in parte, nu cred ca automatizeaza nimic ci doar usureza munca celor care cumpara premium.
 

DeletedUser

Pai pentru situatiile cu N atacuri e propunerea mea, nu pentru inceput de lume ..
Eu n-am indraznit sa sper decat ca pot vedea mai usor ce imi trimit singur ..

Ceea ce spui tu - sa vezi ce contine comanda de sprijin a unui coleg de trib - e extraordinar! Eu zic ca se poate implementa asta in joc, dar nu ar fi un pic cam mult?

sa presupunem ca ai 1000 sate, 10000 atacuri si 150-200 sate atacate...cu ce te mai ajuta pe tine aceasta comanda?
 

DeletedUser

sa pesupunem ? mai bine nu o facem si mergem pe concret . este o propunere utila ? eu zic ca este .
 

DeletedUser

sa pesupunem ? mai bine nu o facem si mergem pe concret . este o propunere utila ? eu zic ca este .

ca la piata...oamenii te conving cu preturi bune sa le cumperi marfa, nu vad aici de ce nu ar face-o pt a-si promova propunerea...eu sunt curios din punct de vedere al aparatorului, pana la urma urmei si eu voi beneficia daca se va implementa
 

DeletedUser

pai teoretic daca ai timp sa redenumesti toate comenzile ai redenumi si sprijinul care vine nu ? l-ai redenumi nu dupa timp ci dupa trupe ( ceva de genul 5000/5000/0/5000/0/0/0/1000/0/0 352 (222|529) K52 in loc de 'sprijin pentru ...' ) si atunci ai intra in fiecare sat si ai vedea ce total de trupe iti vin sprijin si unde e suficient sau nu
 

DeletedUser

nu ai inteles la ce ma refeream eu...bun,hai sa-ti dau un exemplu concret atunci...avem un cont de 15 milioane,aproximativ 1200 sate, 6-700 pe k47 din care toate atacate si 12-13k atacuri...raman 500 sate de pe care poti trimite sprijin,bun dar la restul ce faci?trebuie sa te sprijine tribul...la atatea atacuri chiar de lasi satul gol tot exista sansa sa-l pierzi...tu de pe alea 500 cati poti acoperii?oricum restul vine de la trib...si de asemeni vine sprijin combinat(atat de la tine cat si de la trib)...cu ce te ajuta optiunea asta?
 

DeletedUser

la mine 15 mil puncte inseamna cam 1500-1600 sate , am media de puncte sub 10000/sat . asta-i alta treaba . deci am 3-400 sate in + . apoi merg cam pe 1-1,2 la 1 deci am un 750-900 sate de deff total . mai am si sate pe care le las intentionat goale ( raman fara cladiri ? si ce daca daca ele sunt in zone unde nu le ajung nobilii ? ) sau pe care consum resurse si ma distrez . scad adeziunea sa isi rupa nobilii si il recuperez . restul e cancan . vorbim ipotetic acum .
pe restul postului putem discuta 3 ani si nu ajungem la un consens , indiferent de parerea mea sau a ta altii vor decide daca va fi implementata propunerea sau nu :( si nu cred ca noi 2 contam cat negru sub unghie in luarea acestei decizii .
 
Ultima editare de un moderator:
Sus