Report Renamer

  • Autor subiect DeletedUser5809
  • Data de început

DeletedUser5809

In sfarsit il avem si noi iar. Dupa lupte seculare care au durat cateva ore, merge si la noi.

Cod:
javascript:
var mask='[Triburile.ro]';
var fakeUnitMax=10;
var debugEnabled=true;
(window.main||window).$.getScript('https://dl.dropbox.com/s/079qlezy775vvts/jquery.tw.reportrenamer.js',function(){$.twRenameReport(mask,fakeUnitMax,debugEnabled);});
void(0);

Variabile, cred ca nu este nevoie de explicatii la ele:

{Nume Atacator}
{Id jucator atacator}
{Coord sat atacator}
{Nume sat atacator}
{Id sat atacator}
{Sat continent atacator}
{Nume aparator}
{Id nume aparator}
{Coord sat aparator }
{Nume sat aparator}
{Id nume sat}
{Sat continent aparator}
{report id}
{distanta}
{resurse}
{lemn}
{argila}
{fier}
{Trupe original atacator}
{Trupe ramase atacator}
{Pierderi atacator}
{Trupe original aparator}
{Aparator trupe ramase}
{Trupe afara}
{Curatat}
{%Pierdut}
{%Omorat}
{%Ramase}
{%Prada}
{Nobil mort}
{LC All}
{Zid}
{Spatiu ferma}
{Nivel biserica}
{Lc per 8 hours}
{sterge-fake-report}
{Adeziune}
{Disctrugere catapulte}
{Distrugere berbeci}

Tot ce trebuie sa faceti este sa puneti la inceput in script unde scrie Triburile.ro, una din variabilele de mai sus, sa arate ceva gen asa:

Cod:
javascript:
var mask='[{Nume aparator} - {Aparator trupe ramase} - {Distrugere berbeci} - {Distrugere catapulte} - {Zid}]';
var fakeUnitMax=10;
var debugEnabled=true;
(window.main||window).$.getScript('https://dl.dropbox.com/s/079qlezy775vvts/jquery.tw.reportrenamer.js',function(){$.twRenameReport(mask,fakeUnitMax,debugEnabled);});
void(0);

Multumiri: flufy88 author script, Stotty2009 update's, Jackass20,Mythra versiunea romana
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18437

script de aproape 700 randuri :O:O:O mamma mia.multumim si tie jack pentru ca lai facut sa mearga si la noi si celor care lau facut/refacut acest script :| :)
 

DeletedUser5809

Pff, exista si clasica. Aia ce are special de nu o vrea:(
Poti sa faci public un raport si sa il pui aici, nu am cont pe clasica si fara un raport nu am ce sa fac.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35131

ce e asa deosebit scriptul asta? ce face mai exact?

a gata am inteles. super ce poate sa faca. bine asta cere munca in plus si o imaginatie bogata la configurare.

* manuta-ue * [In sat: Sp:6594 Sw:5235 Ar:5632 Sc:244 Hc:3973 Ca:9 ] * [T ramase: Sp:6594 Sw:5235 Ar:5632 Sc:244 Hc:3973 Ca:9 ]


Nu mai face dublu post te rog.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Pai nu inteleg, ori nu redenumeste deloc ori doar anumiti parametri? E totusi o diferenta.
 

DeletedUser5809

Ok, o sa ma uit, nu stiu daca rezolv pana vineri, mai am niste treaba, daca nu, dupa pasti, ca de vineri o sa fiu plecat pana marti, miercuri incolo.
 

DeletedUser5809

Tehnic ar trebui sa puna zidul la cat a ramas dupa ce a fost daramat.
 
Sus