Respect pentru inamici

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

Pentru ca pe acest forum este o obisnuinta sa ne laudam "calitatile" de jucatori sau ale tribului , propun un topic "invers"...
Hai ca fiecare din noi sa posteze un jucator si un trib pe care l respecta ...dar care sa fie inamic declarat a l lui
Fiecare va folosi argumentatia propie ..si se va referi strict la calitatea de jucator ..
I mi place sa cred ca se va respecta tema si specificul topicului , fara a se face spam inutil ..
Fiecare jucator are dreptul la opinie ..
Buna sau rea ..
Sa incercam sa o respectam , si sa ne respectam inamici ..pentru ca asta spune multe despre noi .


Sa incep eu :

Trib inamic respectat :

The Immortals -IMMO

userimagephpwp8.gif


IMMO ...
Cineva mi a reprosat ca am gresit numind acest trib mamuti ...
Este adevarat ...
Ei nu sunt mamuti ...
Ei sunt mercenari ...
Nu neaparat in sensul negativ a l cuvantului ...
Defapt cred ca si ei i si asuma acest rol ..
Cand a inceput L5 nu i am acordat atentie ...
Desi parea "o gasca " bunicica ....atentia noastra era focusata pe "marii mamuti"..
Asta le a permis sa se aseze bine ...
Stand in umbra , iesind din lumina reflectoarelor ...si au permis sa recruteze bine ..
Mercenari ...jucatori buni ...jucatori ce cautau gloria .
Repet ..
Nu este neaparat ceva negativ ..
Este un joc de razboi ..
Nu toti jucatori joaca in gasti de prieteni cum o fac multi ..
Defapt pe tw ..cele mai bune triburi , sunt cele de mercenari ...
Asa cum este IMMO ...

Au fost acuzati ca "si au devorat" propii membri ...
Au fost acuzati ca au creat o academie , pentru a inobila mai usor , intern ..
Au fost acuzati ca au pacalit jucatori ...
Au fost acuzati de multe ...

Cine stie cate sunt adevarate ?
Dar si daca sunt ...
Sunt mercenari ...
Este un joc de razboi ...
De ce am cere acestor jucatori sa se comporte ca intr un joc de SIM CYTY ?
Poate pentru multi din noi este deplasat sa inobilezi un prieten ...
Dar pentru un mercenar este ?
Si oare este rau sa fi mercenar intr un joc de razboi ?

2han9bgprelucratrc7.jpg


Au creat un nucleu bun ...
Este clar ca au si multi jucatori slabi ..
Este clar ca din cei 200 sunt doar cateva zeci de jucatori care stapanesc jocul ...
Dar este suficent !
Eu cred ca IMMO va ramane o piatra tare mult timp .
A s vrea ca impreuna cu alianta vanatorilor sa i invingem ..
Dar pana ai invinge ...trebuie sa i respectam .

Jucator inamic respectat

Si la jucatori respectati ...este vorba de un membru IMMO ...

Deadly Kiss

wildgunsrds4.gif


Desi nu face parte din TOP 10 jucatori ...
Statisticile i l recomanda , mult mai mult decat unii dintre cei de acolo .

4 sate inobilate de la CHEMP [declarat din alianta vanatorilor]
7 sate [grele] de la TBE [declarat inamic IMMO]
2 sate BURN

Personal ...nu l am vazut pe forum ...deci este destul de discret[a]
Nu a venit sa bata caramida de tricou , pentru a ne demonstra valoarea ...desi e clar ca o are .

Asa cum o au si jucatori :

-Casteliano
-treidei3
-bogdyone
- intrinsecu

Dar pentru ca am spus ca nominalizam EXCLUSIV jucatori si triburi DECLARAT inamice ...nu pot sa spun despre ei decat ca merita respectul inamicilor .
 

DeletedUser

Tribul ,,The Last Wall Defence" - Wall

userimagephpiq7.jpg


Este printre singurele triburi pe care le respect..
Principalul motiv este desigur conducatorul lor Aztecul , un om caruia i-am urmarit indeaproape blogul si posturile pentru ideeile pe care le prezenta
Al doilea motiv este ca in acest trib sunt adevarati ,,vanatori de mamuti" , sunt oamenii care intradevar s-au luptat cu ei si cu simbolul lor daca putem spune asa si anume Danimaxxx.
Desi lor chiar li se potriveste titlul acesta sunt printre singurele triburi care totusi si-au pastrat ,,modestitatea".
S-au extins intr-o zona limitata din K44 dar sunt uniti..desi acum au format si STING cred k sunt singurii de care IMMO ar putea sa se teama in zona.
 

DeletedUser6843

1.se poate si neutri?
2.toti ne-au postat ca razboi,nu ne-a declarat nimeni,am aflat sii-ampostat si noi,singuru cu care sunt in razboi declarat e cu UNITED acolo e TAYFUN in trib9hi hi ce bine suna).de aia intreb de neutri.
 

DeletedUser4932

il stimez pe eddypatrascu si cei peste 4000 de oameni cu care ma lupt saptamanal.
defapt eu ma lupt cu un nume (eddypatrascu) si cu armata celorlalti peste 4000 de aliati ai lui.
 

DeletedUser

pana acum singurul inamic coerent: deadly kiss. frumos, chiar imi place actiunea inceputa de el. daca si continuarea va fi pe masura o sa-mi fie sfarsitu' rapid si painless. :)
 

DeletedUser

din pacate se pare ca ai dreptate:(....cum o fi nimerit el in tribul ala???:confused:
 

DeletedUser

Respect Die.

Ii respect pe cei din tribul Die. deoarece au un limbaj diplomat,spre deosebire de TBE care te injura in toate felurile si cand vine vorba de lupta ei nam armata deloc...se apara doar din sprijin.Cei din die. isi respecta dusmani si pe oricine.:D:p
 

DeletedUser2821

Multumim foarte mult!
Eu personal am un respect foarte mare pentru IMMO este un trib cu jucatori foarte buni dar in ultima vreme a cam recrutat jucatori slabi ... Respect!
 

DeletedUser7039

Ce topic interesant si totusi prafuit...

Se pare ca am cam uitat de chestia asta, cu respectul fata de adversar.

Ca sa stiti, indiferent de ce imprsie v-am lasat pana acum, mi-am respectat adversarii. Poate m-am manifestat mai urat cu noobs, dar asta nu inseamna ca nu au avut membrii pe care sa nu ii respect deloc. Aici am gresit ca am generalizat...

TBE
~EC~
SWAT
O.S.
noobs
Wall
YKZ
Sting
CML
CHEMP
Die.
Hunni
BURN

Daca am mai uitat dintre ei, imi cer scuze. Tuturor va multumesc pentru ca mi-ati infrumusetat activitatea ( unii fiind ferme, alti furnizori de sate, altii inamici de la egal la egal) si de ce nu, mi-ati facut o viata mai complicata:D

Nu uitati! Respectati-va inamicii pentru ca ei sunt singurul motiv pentru care jucati!

V-am pupat pe toti! Si... m-am saturat de voi:p
 
Sus