.ro vs. .net

  • Autor subiect DeletedUser523
  • Data de început

DeletedUser523

am intalnit si eu germani dar multi frate facusera un trib din intamplare am intrat la ei si apoi vad forumu in germana cum eu nush o boaba in germana am plecat apoi primesc msg de la 1 de acolo in germana si iam scris DON`t speek german language i speek romanian language si apoi ceva de genu sa invete si el romana sa vb eu cu el:D

pe ce L?si ce trib este sau era?
 

DeletedUser2602

cam tarziu descoperit topicul asta dar de ... nu ma pot abtine sa nu imi dau cu parerea
.net > .ro

de ce? acolo nu se intalnesc x,y si z la o bere si hotarasc harta lumii la o bere (vin cu harta printata la imprimanta si o aseara pe masa printre pizza si alte alea)
pe .ro sunt jucatori fara pic de coloana vertebrala (vezi cazul orlando si mai recent MirifiCu)
nu neg ca astfel de jucatori nu ar fi si pe .net dar eu nu am dat peste ei pana acum.

scuzele de rigoare pentru simplu fapt ca am reinviat acest topic!
 

DeletedUser

poate nu asa de des ca pe la noi.......dar poate se cunosc te pe servarul tarii lor si vor sa faca ceva si pe .net...
 

DeletedUser3644

eu am inceput sa joc pe .ro .. pe .net si .de am ajuns mai mult din curiozitate..pentru ca citeam pe forum tot felul de chestii gen: " m`am saturat de nobi" "pe .net nu sunt nobi" si alte dastea ..in orice caz.. eu cred ca romanii traiesc cu o vaga impresie despre .net si .de .. probabil ca au vazut ca cei de pe serverele straine au o gramada de puncte..da tineti minte k serverele romanesti au inceput mai tarziu... aici e vorba de timp.. ci nu de experienta... personal sustin .ro deoarece pestetot in lume sa gasesc nobi..:eek::eek:
 

DeletedUser

Toata faza e k cei ce au cont pe .net se lauda k ei joaca jocul de 10ani... doar pt k ei au descoperit jocul si hai sami fac cont... wow e super bla bla bla... dupa 1 an (approx) apare .ro si cum apare .ro ei sigur ca isi fac cont si aici si incep sa se laude si sa-si faca triburi sa ajute si sa se deie mari... asta e sczz dak vam jignit !!
 

DeletedUser

joc pe .net de mai mult timp si mi se pare totusi mai avansat fata de .ro, deoarece lumea nu sta la taclale pe extern ci joaca. Desigur si pe .net sunt noobi, dar nu sunt luati la mijto, deoarece toti am fost noobi odata.
 

DeletedUser

Asta inseamna ca tu nu ai intrat niciodata pe forumul extern de pe .net ;)
Crede-ma .... am facut mult timp propaganda acolo pentru un trib si lucrurile sunt mult mai avansate decat aici, mai ales in ceea ce priveste spam-ul ... luatul peste picior, jignirile aduse celor care posteaza acolo de catre alti useri.
Lucrurile acolo sunt lasate ceva mai libere decat aici si desigur activitatea jucatorilor acolo este mult mai mare decat pe acest forum.
 

DeletedUser11852

nu cred ca activitatea este mai mare pentru ca sunt lasati mai liberi.
gandeste-te cati joaca pe .ro si cati joaca pe .net....
sau mai usor gandeste-te cat la suta din populatia globului stie romana si cat la suta stie engleza... :p
 

DeletedUser

eu am inceput sa joc triburile pe lumea 1 cand a inceput,in camin,era in voga jocul...dar m-am lasat dupa 3 luni...apoi am inceput sa joc si aici si pe tribal wars,parerea mea ca pe tribal wars dupa cum au spus multi nu exista asemenea certuri,deoarece eu am avut vecini care imi ziceau ca stateau cu dictionarul ,ex.englez-turc,ca am avut multi vecini turci,ca sa inteleaga ce le zic eu,sau pe forum.
Parerea mea este ca net.este mai avansat?de ce,pai pe net se aduna jucatori experimentati din toata lumea,in timp ce pe .ro suntem doar noi romanasi:D
oricum preferatul meu este .ro,pt.ca is satul de turci care tradeaza f.rau si albanezi care si aici is al drac*lui.scz de exprimare insa alta mai propice nu am gasit.
 

DeletedUser11852

dowble, aberezi. net-ul are jucatori din toata lumea, nu fi asa sigur ca-s si experimentati :p .

intrebare retorica: daca tot suntem mai slabi, de ce sunt asa multi care aici, pe .ro au confirmat sau nu, care au dominat candva un k/o lume pe .net? :confused:
sau va dati toti rodunzi aiurea?:rolleyes:
 

DeletedUser

io frate ai dreptate is mai multi,insa is si mai multi nobi:) pai parerea mea ca is experimentati pt.ca io am jucat acolo si am vazut multi care si ridicau repede si noobi care erau ajutati cu sfaturi si nu au devenit repede sefii triblwars,insa s-au ridicat la nivel mediu,daca si aici pe.ro daca nu am avea asa politica contra noobi probabil ca ar juca mai multa lume,aici cei mai multi jucatori cam 40.000 max acum pe l7,acolo 70.000...
 

DeletedUser

multi care sunt printre primele locuri, si pe .ro si pe .net uita ca si eu au fost odata noobi. nu s-a nascut nimeni invatat.
 

DeletedUser11852

cum multi care sunt noobi vin aici doar sa blameze jocul si serverul .ro, fara sa confirme ei prea multe...daca sunteti asa buni si vi se par prea slabe serverele .ro, de ce nu demonstrati ca sunteti prea buni? veniti cu scuze de genul ca voi nu va jucati serios aici, doar pe .net....atunci mergeti si comentati acolo pe forum ;)
 
Sus