Sat luat de administratori

  • Autor subiect DeletedUser6229
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6229

Am fost sanctionat de catre administratori cu pierderea unui sat. Am incercat sa-l recuceresc si am pierdut foarte multa armata degeaba. Cineva mi-a spus ca , daca satul a fost de aparare, armata nu dispare, ba chiar dubleaza numarul. De ex. daca am avut 3000 lancieri , vor fi 6000. Eu zic ca e chiar mai multa armata acolo. E posibil sa aflu cata este, am vreo sansa sa-l recuceresc, e vreun algoritm dupa care se hotaraste cata armata e in satul respectiv sau administratorul poate sa bage cata armata vrea el, numai ca sa nu fie preluat?
 

DeletedUser5809

Din cate imi amintesc eu pun trupe de aparare in functie de cate puncte are satul. Are 10k puncte satul pun 10k trupe de aparare, lanci, spade si arcasi, din fiecare.
Pune pe cineva care are un sat full de spioni sa il atace, asa afli sigur cate trupe are. Pentru mai multe informatii trimite un ticket la suport si intreaba, dai click la mine in semnatura unde scrie suport tickete.
 

DeletedUser5809

Atata timp cat tu ai mai multi spioni decat sunt in sat, afli cate trupe sunt, sunt aceleasi reguli ca atunci cand ataci un sat normal al unui jucator.
 

DeletedUser17004

Intr-un sat barbarizat de admini de obicei nu sunt spioni...doar l/s/a
 

DeletedUser

din memorie se plaseaza numai sabii si sulite egal cu numarul de puncte al satului.
Daca era 10mii puncte ar fi cam 10mii sulite si 10mii sabii.
Dca nu cureti cu 2 atacuri atunci face careva misto de viata ta.
De obicei poti trimite 10 spioni pentru ca adminii nu lasa iscoade in satele barbarizate de ei :)
 

DeletedUser

Mai exista varianta ca unul dintre vecinii tai sa fi trimis trupe sprijin in satul respectiv.
 

DeletedUser26839

cea mai probabila..daca satul are 7851 de puncte va avea 7851 de lanci si 7851 de spade.atat si nimic mai mult.
 

DeletedUser20252

Arcasi nu se adauga...doar lanci si spade cum a zis colegu de mai sus :D
 

DeletedUser

Pai e logic: daca satul este de 10.000 nu se pot pune 10.000 l/s/a pt ca ar venii 30.000 de locuri in ferma :D.Deci vine doar 20.000 de locuri din fiecare.
 

DeletedUser26839

cred ca s-a gasit raspunsul..poate fi inchis sau devine loc de spam :D
 

DeletedUser

Stati ca mi-a mai venit mie o intrebare:

Daca satul are 10.000 de pct,dar are ferma la 25???
Cum vine asta?Ca nu au cum sa fie 10.000 din fiecare...ca nu ar incapea in ferma?Cum ar fi???
 

DeletedUser

Satul va avea extra suport nu trupe ce tin de acel sat :)
Ca sa fie 1 punct = 1sulita = 1 sabie
 

DeletedUser

Si suportul de unde va fi?Ca doar nu poate sa apara asa din senin...
 

DeletedUser

Daca satul e luat de admini si are de exemplu 12 154 puncte va avea 12 154 lancieri si 12 154 luptatori cu spada ( si desigur , zidul la 20 ).
Ferma nu trebuie sa tina trupele deoarece trupele sunt puse acolo de admini care au dreptul sa puna trupe in sate , sa modifice nivelul cladirilor si altele . Trupele "apar din senin".
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus