sat nou cucerit

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Cine se oferă să încerce ? Şi ne dă el răspunsul... :rolleyes:
Scuza-ţi-mă că mă bag şi eu în discuţie dar am şi eu o nelămurire în privinţa satelor şi am căutat despre... dar nu aş vrea să deschid o temă nouă doar pentru atât!

Întrebare:

În jurul satelor mele sunt locuri libere, păduri şi ape! În acele locuri libere o să apară noi sate ? Nu de alta dar vreau şi eu sate lipite... ;) Am dat search dar nimic... poate mă lămuriţi voi!

Mulţumesc anticipat!
 

DeletedUser

nu cred...ar fi prea multe sate intr-o zona si mult prea greu sa rupi barierele( mie imi palce cand vad un inamic cu vreo 4 sate intr-o zona :rolleyes: pot aplica cum trebe tactica mea ofensiva)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu stiu....s-ar putea...eu am un sat lipit de mine...dar e al unui aliat:mad:
 

DeletedUser

Uita-ţi-vă pe harta cea mică să vedeţi că sunt nişte locuri... şi unde-i pădure nu este... nu ştiu dar eu aş prefera să mai apară... că aşa nu are nici un farmec... am un singur sat lipit... cred că trebuie să se înscrie mulţi utilizători pe acea locaţie să îi mai dea şi pe la tine! Oricum pe mine m-ar interesa şi satele bonus la care nu prea am succes! Am doar două sate de fier! Tare aş vrea să pun mâna pe unul de populaţie... deoarece nu îmi dau seama exact câtă populaţie încape pe el... îmi puteţi spune ? :D
 

DeletedUser

populatia normala este de 24 000(ferma la nivel maxim) si daca ai 10% din populatie o sa ai +2 400 deci o sa ai 28 400
 

DeletedUser

Păi vroiam să ştiu dacă creşte cu 10% pe o perioadă de timp...

Mersi că m-ai lămurit! Şi totuşi... oare pot să sper la noi sate lângă mine ? Am lângă mine un şir de sate dar nu mă încerc să le iau acum...
albertt0016jo0.gif
 

DeletedUser

depinde...daca cineva alege directia pe care esti tu eu zic ca sunt sanse..
 

DeletedUser

eu raman la ideea ca mai bn fara multe sate...eu unul nu suport sa mai prea multe sate intr-o zona. daca joci cu indivizi ce stau pe fake-uri va fi greu sa le aperi pe toate(daca ar folosi tactica mea). Eu unul le dau in jur de 18-21 de atacuri de obicei pe 3 sate in 30 secunde(faza naspa e ca ia 2-3 ore sa le dai :)) )...nu cred ca e foarte placut:).
 

DeletedUser

Întrebare:

În jurul satelor mele sunt locuri libere, păduri şi ape! În acele locuri libere o să apară noi sate ? Nu de alta dar vreau şi eu sate lipite... ;) Am dat search dar nimic... poate mă lămuriţi voi!

Mulţumesc anticipat!

La dilema cu satele, pe L1 nu trebuie sa bati din nou talerii. Sa spunem ca ai 100 sate si pierzi 90 din ele, poti sa-ti faci 90 nobili fara sa mai bati nici un taler.

La intreabarea ta raspunsul este depinde. Daca esti la marginea lumii atunci sunt sanse mari sa-ti mai apara vecini. Daca esti in interiorul lumii nu vor mai aparea sate langa tine, niciodata.
 

DeletedUser

Daca esti in interiorul lumii nu vor mai aparea sate langa tine, niciodata.

Te contrazic ,atunci cand o lume e aproape sa fie inchisa si mai exista jucatori care isi fac cont pe ea.Ei sunt distribuiti pe toata harta, pe toate continentele , nu numai la margine .... deci e foarte posibil sa apara vecini noi, insa nu foarte curand :)
 

DeletedUser

Cu scuzele de rigoare, rectific: daca pierzi satul nobilat, poti cumpara din nou nobilul fara a fi nevoit sa bati alti taleri pentru el. Multumesc colegilor care m-au corectat, si scuze din nou pentru dezinformare.
noob odata, noob pe veci :D
 

DeletedUser

se mai intampla
nu ne-am nascut invatati
cat traim invatam ;)

învăţăm... să ne batem pentru nişte pixeli! Păi dacă vreau eu pot să am toată lumea 4! Am premium deci vă pun într-o grupă de culoare galbenă şi gata :eek:

Acum pentru a îmi face puţin de reclamă! Pentru toţi cei care citesc forumul să vadă dacă să se apuce sau nu de Lumea 4: Daţi locaţie Nord-Vest/Nord-Est! Am să am grijă să îmi fac nobilii necesari până vă expiră protejarea de la joc de începători!
21albertt001tm9.gif
 

DeletedUser

Te contrazic ,atunci cand o lume e aproape sa fie inchisa si mai exista jucatori care isi fac cont pe ea.Ei sunt distribuiti pe toata harta, pe toate continentele , nu numai la margine .... deci e foarte posibil sa apara vecini noi, insa nu foarte curand :)

Daca spui tu, eu te cred:) Oricum, ai putin de asteptat pana sa-ti apara noi vecini.
 

DeletedUser

aha

Cum influenteaza norocu lupta efectiv....adica ce face...asta nu-nteleg...sorry:D
 

DeletedUser

Cum influenteaza norocu lupta efectiv....adica ce face...asta nu-nteleg...sorry:D

Ai noroc iti mor mai putine trupe,n-ai noroc iti mor mai multe trupe ;) (duh...)

Norocul oscileaza intre -25% si 25%, du-te la piata centrala (langa cladirea principala, aia din mijloc ;) ) si da pe "Simulator", introduce niste trupe la atacator si niste trupe la aparator, si ruleaza 2 simulatii, 1 cu 25% si una cu -25% noroc si o sa vezi diferenta :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus