Sate bonus

  • Autor subiect DeletedUser201
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser201

Daca intr-un sat normal un cal maro se fabrica in 10 min. (ex.) intr-un sat bonus de pe lumea 10 (33%productia mai rapida) in cat timp se fabrica?
6,7 min am calculat eu matematic dar nu sunt sigur.
stie cineva sigur?
 

DeletedUser

asta e buna tare, auzi la el "cal maro" : ))
totul depinde de nivelul la care ai grajdul :) (cu cat mai mare cu atat mai repede )
 

DeletedUser

pai incearca sa fii mai explicit sa inteleaga si prostii ca mine ;)
 

DeletedUser

Tu ai calculat bine la 10 minute ca exemplu si el ti-a raspuns ca este si in functie de nivelul grajdului , deci amandoi aveti dreptate

dar e chiar tare aia cu un cal maro =))
 

DeletedUser201

Daca intr-un sat normal un cal maro se fabrica in 10 min.intr-un sat bonus (33%productia mai rapida) in cat timp se fabrica?
 

DeletedUser201

lasa ca nobilez un sat bonus de cai sa vad io, ca vad ca nu pricepe nimeni ce intreb.
 

DeletedUser

ai calculat corect, asadar raspunsul ti l`ai dat singur ... (6,7 minute) - dar dupa cum am scris si mai sus ... ridica grajdul la un nivel cat mai mare daca vrei sa produci mai rapid cai maro : ))

*data viitoare cand ai intrebari sa postezi la rubrica Intrebari
 

DeletedUser201

ai calculat corect, asadar raspunsul ti l`ai dat singur ... (6,7 minute) - dar dupa cum am scris si mai sus ... ridica grajdul la un nivel cat mai mare daca vrei sa produci mai rapid cai maro : ))

*data viitoare cand ai intrebari sa postezi la rubrica Intrebari

era o intrebare logica al carui raspuns este menit sa ma determine sa iau o decizie in nobilarea uni sat bonus micut ca puncte, dar avantajos pe viitor, in conditiile in care in jurul meu restul satelor nu sunt grase.
 

DeletedUser

Daca intr-un sat normal un cal maro se fabrica in 10 min. (ex.) intr-un sat bonus de pe lumea 10 (33%productia mai rapida) in cat timp se fabrica?
6,7 min am calculat eu matematic dar nu sunt sigur.
stie cineva sigur?

Aici nu suntem la ora de mate,andrey tia spus foarte bine productia cavaleriei se fae mai rapid daca ai grajdul la 20:D,daca e cu bonus se produce dupa calculul matematic...

nonenone a spus:
era o intrebare logica al carui raspuns este menit sa ma determine sa iau o decizie in nobilarea uni sat bonus micut ca puncte, dar avantajos pe viitor, in conditiile in care in jurul meu restul satelor nu sunt grase.

Eu unu teas sfatui ca la inceput sa iei un sat cat mai mare,deoarece ai si puncte si ai si cladirile la nivel mai mare si se produce la fel de rapid ca unu cu nivel mai mic la cladire dar cu bonus.

Pe viitor cand ai multe sate nu o sa stai intro zi ca sa spargi un sat deoarece teoretic tot timpul trebuie sa ai armate ofensive!
 

DeletedUser6077

Aici nu suntem la ora de mate,andrey tia spus foarte bine productia cavaleriei se fae mai rapid daca ai grajdul la 20:D,daca e cu bonus se produce dupa calculul matematic...



Eu unu teas sfatui ca la inceput sa iei un sat cat mai mare,deoarece ai si puncte si ai si cladirile la nivel mai mare si se produce la fel de rapid ca unu cu nivel mai mic la cladire dar cu bonus.

Pe viitor cand ai multe sate nu o sa stai intro zi ca sa spargi un sat deoarece teoretic tot timpul trebuie sa ai armate ofensive!

cum ii dati voi sfaturi lui nonenone...=)))))
 

DeletedUser201

pentru florinel "the lord of war" (15 anisori) - este mai bine sa fi bogat si sanatos decat sarac si bolnav.
In alta ordine de idei, in jocul asta toata lumea stie ca e bine sa-ti specializezi satele (aparare sau atac). In cazul in care ai inceput cu 2-3 zile mai tarziu jocul decat ziua cand a fost lansata lumea x, constati, uneori, ca in jurul tau (pe raza de influenta a bisercii) nu ai decat sate micute, sau sate din tribul tau.
In cazul asta, eu zic ca e indicat sa faci numai aparare in satul 1 (nu consumi resurse cu trupe de atac) si primul sat pe care il nobilezi sa fie unul bonus de cai sau de infanterie. Plusul de 33% viteza de construire este extrem de mare cand faci un calcul pe hartie.
 

DeletedUser

Scuzaţi-mă că intervin dar promit că nu e off-topic... Îmi spuneţi şi mie cum colorez caii maro în alb că mie îmi place mai mult albul :(

Ăştia albi se fac mai repede dacă sunt coloraţi în non-culoare ? :eek:

P.S: Câte resurse trebuie să dau pe vopsea ? Se merită să-i colorez ?

m0118.gif

 

DeletedUser

Scuzaţi-mă că intervin dar promit că nu e off-topic... Îmi spuneţi şi mie cum colorez caii maro în alb că mie îmi place mai mult albul :(

Ăştia albi se fac mai repede dacă sunt coloraţi în non-culoare ? :eek:

P.S: Câte resurse trebuie să dau pe vopsea ? Se merită să-i colorez ?

m0118.gif



Daca ii colorezi in alb see vor uita in oglinda si vor zice ca sunt bolnavi , nu face bine la moralul cailor :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus