schimbarea numelui de joc

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

sal tuturor...momentan numele meu de joc e the icelandic . il pot redenumi? cum?
 

DeletedUser

Nu, nu poti!

daca vrei un alt nume inregistreazate din nou cu un nou ID de mes...etc
 

DeletedUser

am uitata sa specific :

Il stergi pe asta si iti faci altul daca nu nu poti schimba nici un nume...:D scuzati
 

DeletedUser5809

nu stiu daca acum se mai poate dar s-a putut :D

Nu s-a putut niciodata. Daca ai un nick considerat insultator/rasist, adminii pot sa iti dea sansa sa il schimbi, dar nu intotdeauna.
Si poti sa joci cu 2 nickuri diferite dar nu pe aceeasi lume.
 

DeletedUser9828

Nu s-a putut niciodata. Daca ai un nick considerat insultator/rasist, adminii pot sa iti dea sansa sa il schimbi, dar nu intotdeauna.
Si poti sa joci cu 2 nickuri diferite dar nu pe aceeasi lume.

te inseli
stiu caz concret pe L5 doar a dat tichet si a prins un admin in zi buna :D
pe tw stats daca intri apare aliasul vechi
 

DeletedUser5809

te inseli
stiu caz concret pe L5 doar a dat tichet si a prins un admin in zi buna :D
pe tw stats daca intri apare aliasul vechi

Da, si mie mi-a fost schimbat nickul pe .net si in twstats a ramas al vechi, trebuie sa trimiti msg la cei de la twstats sa modifice, asa ramane cel vechi.

Sunt cazuri speciale, din pacate nu stiu exact care sunt acestea, poti sa intrebi printrun ticket, dar asa nu poti sa il schimbi cand vrei tu.
 

DeletedUser9828

nici nu vreau si nici nu mi se pare normal sa il schimbi
ar fi prea multi care nu ar avea altceva de lucru :D
 

DeletedUser29094

Nu mi se pare corect, din motiv ca daca eu nu prind admin-ul, sau nu ma cunoaste, ce fac? Nu mi-l schimb?
O solutie frumusica ar fi asa: sa se faca o optiune ( ca nu e greu, e de accesat baza de date, modificat si in principiu gata ), cu care, in schimbul unui anumit numar de puncte premium, sa-ti poti schimba numele. Asa ar fi corect pentru toti.
Altfel prea se da favoritismul in vileag..
 

DeletedUser5809

Nu mi se pare corect, din motiv ca daca eu nu prind admin-ul, sau nu ma cunoaste, ce fac? Nu mi-l schimb?
O solutie frumusica ar fi asa: sa se faca o optiune ( ca nu e greu, e de accesat baza de date, modificat si in principiu gata ), cu care, in schimbul unui anumit numar de puncte premium, sa-ti poti schimba numele. Asa ar fi corect pentru toti.
Altfel prea se da favoritismul in vileag..


Trimiteti un ticket la suport si rugati-l pe admin sa puteti posta raspunsul si aici sa vedem toti, avand in vedere ca nici eu nu pot da un raspuns concret, asa stim toti daca mai intreaba cineva:D
Mie cand mi-a fost schimbat nickul, desi a fost pe .net, desi un admin a recomandat sa il schimb, in final unu dintre administratori a venit si a preluat ticketul si a facut schimbarile, si mi-a zis ca daca experimentez probleme sa ii anunt, putand fi de la schimbari.
 

DeletedUser

cei care doresc alt nick, in general sunt cei care primesc conturi mai mari ca al lor, moca. si atunci vor sa-l treaca pe numele lor. desi este tehnic posibil sa se schimbe un nick in joc, sunt de acord cu practica celor care administreaza jocul de a nu permite asta decat in cazuri extrem de bine argumentate. in caz contrar s-ar produce o avalansa de cereri de schimbare de nick. si apoi nu nickul aduce sate ci valoarea individuala a playerului precum si valoarea echipei din care face parte.
 

DeletedUser431

Nu-ţi poţi schimba numele în joc decât dacă numele tău încalcă regula nr. 4.
Îţi poţi crea un cont nou dar va trebui să foloseşti o altă adresă de e-mail. Dacă îţi păstrezi şi contul vechi, ai grijă să nu joci cu amândouă pe aceeaşi lume:

1. Prima regula spune ca un jucator poate avea maxim un cont pro lume. Regula nr. 2 spune ca atunci cand mai multi jucatori impart aceeasi legatura de internet, in mod regulat, sunt obligati sa declare acest lucru.
Foarte multi jucatori au compilat aceste doua reguli, de unde a iesit o idee mai mult decat gresita si anume ca pot avea mai multe conturi si atat timp cat le pun la legatura comuna, respecta regulile. Foarte gresit, indiferent daca declarati sau nu, nu aveti voie decat cu un singur cont pro lume.
Legat tot de aceste doua reguli am intalnit alt fenomen: doi sau mai multi jucatori, care se logheaza doar ocazional pe aceeasi legatura de internet, deci nefiind obligati sa declarea conexiunea comuna, cred ca daca nu au declarat si totul a avut aspect ocazional, ei pot sa interactioneze cu trupe sau resurse in acele momente. Total gresit, programul nostru le depisteaza automat ca fiind comenzi ilegale. Dupa care, tot ei se supara, spunand ca s-a intamplat foarte rar sa se logheze impreuna. Pana aici sunt de acord, dau au omis sa citeasca ca nu au voie sa interactioneze sub nicio forma.
Lămuriri: John Milton

Sunt foarte rare cazurile în care un admin a schimbat un nick în urma unui ticket, însă merită încercat.

Şi cu asta cred că am acoperit toate întrebările :)
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus