Scitii

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser17308

=)))))) Ce sate mari au mai cucerit acolo :)))

si ronaldinho ala e player de 45 de milioane iti dai seama cat de praf este...

Ma rog sunt in scitii cativa buni , adica aia de la inceput , in rest 80% epave.

Si inca ceva , pentru unii ( ca mine ) bun inseamna si a avea coloana vertebrala si daca la un moment dat esti pus intre a pleca in tribul cu care te bateai sau a da delete , eu mereu am preferat a doua varianta , chit ca da < PUTEAM INCHIDE O LUME daca mergeam la inamici ! ( b-sea , L15 , curand o sa o inchida ).

tot asa modest ai ramas:)
 

DeletedUser38294

Ce mai furori fac Scitii astia pe toate forumurile posibile. :))
Parerea mea: daca nu i-ati invidia nu v-ar mai pasa de topicul lor. Daca nu va intereseaza subiectul de ce mai postati, e treaba moderatorilor daca le permit sa tina acest topic pe forumul extern.
Eu ii cunosc cred ca mai bine decat voi, le-am fost aliat, dusman si mai apoi chiar coleg pentru o scurta perioada. Cand m-am apucat eu de l3 erau pe primul loc (asta se intampla la vreo 3 luni dupa deschiderea lumii) deci nu se poate vorbi despre faptul ca nu sunt "starteri" acceptabili.
Cred ca nu se poate face o comparatie exacta intre cele 2 tipuri de jucator.
Starterul e un jucator care se dedica jocului timp de 2-3 luni in care e foarte activ, isi creaza o strategie de dezvoltare si incearca sa isi domine zona, dar nu are foarte mare nevoie de un trib puternic.
Jucatorul de late cum i-ati zis voi, e in primul rand un om de echipa. De-a lungul jocului am cunoscut oameni care aveau cate 4-5 sittere atacate pe zi si reuseau sa nu piarda foarte multe sate. Chiar as fi vrut sa vad un starter cum se descurca in momentul in care ar avea cateva mii de atacuri in diverse zone ale hartii.
Ca o concluzie, sunt sigur ca un starter s-ar juca cu un jucator "late" in startul jocului, dar in fazele mai avansate si-ar pierde rabdarea si si-ar lua talpasita.
 

DeletedUser11365

Nu a zis nimeni ca nu ar fi jucatori buni.E nevoie de cap ca sa rezisti atata timp pe locul 1 al unei lumi,da sa nici nu-mi vina sa-mi zica cineva ca singurul avantaj al unui starter e ca aloca mai mult timp constructiilor.Totusi,e normal sa se vorbeasca despre ei..eu daca m-as fi jucat l25,mi-ar fi placut sa-i am ca dusmani,asa,de dragul jocului,doar ca asta ar fi insemnat sa intru la margine,ceea ce ar fi fost rusinos..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser30910

Intradevar aici e un topic deschis pentru Scitii lumea 25, le urez mult succes, si desi sunt jucatori de anduranta, inchizand o lume L3, nu vad cum ar repeta performanta intrand mai tarziu pe o lume la margine.


Discutiile au deviat insa spre definitiile si parerile despre starteri si jucatorii on-late.:) Si cum spunea si Cristi:

Nu a zis nimeni ca nu ar fi jucatori buni.E nevoie de cap ca sa rezisti atata timp pe locul 1 al unei lumi,da sa nici nu-mi vina sa-mi zica cineva ca singurul avantaj al unui starter e ca aloca mai mult timp constructiilor.Totusi,e normal sa se vorbeasca despre ei..eu daca m-as fi jucat l25,mi-ar fi placut sa-i am ca dusmani,asa,de dragul jocului,doar ca asta ar fi insemnat sa intru la margine,ceea ce ar fi fost rusinos..

Unica calitate a starterului nu e faptul ca ataca barbarii farmand si ca isi dedica timp dezvoltarii satelor si banuiesc ca nici a jucatorului on-late nu e doar rabdarea de a innobila intern, de a da recrutari in masa si de a bate mii de taleri odata. Depinde de conjunctura si de calitatile individuale ale playerilor.:D
 

DeletedUser39475

Cand minimalizezi procesul de dezvoltare intr-o faza incipienta a jocului,rezumandu-l la "ai timp si stai sa dai comenzi de constructie" , cred ca nu ai ce discuta despre triburi.Eu iti garantez,ca tu daca stai(ipotetic) 24/24 pe joc la inceput,nu prinzi top 100..am jucat in ambele faze ale jocului,si crede-ma ca esti mai jucator cand stii daca un backtime la secunda e util sau nu,cand stii ce ai de facut astfel incat sa minimalizezi pierderile aferente atacurilor pe vecini,cand stii sa-ti imparti cateva mii de lanci si spade eficient,decat intr-o faza avansata unde jucatorii ramasi sunt in mare parte norocosii care au scapat de innobilare la inceput,unde ti-ai pus un script si ai lansat 500 de fakeuri,asa,la vrajeala,si inca 100 de reale pe care le dai tu cum poti,unde stau satele blindate pe granita si tu te mandresti cu o gramada de inamici invinsi cand tu nu te stii lega la sireturi


Problema jucatorilor de pe lumiile vechi,jucatori cu zeci de milioane de puncte,cand vin pe un server nou , e ca , vin cu impresia ca ei chiar stiu triburi,si cand ajung la margine,isi aduc aminte de cuvantul "starter" si se folosesc de el cu fiecare ocazie..

Nciodata nu o sa intelege-ti asta..90% din jucatorii "de succes" pe o lume veche,au ajuns sa aiba succes datorita unui context favorabil,si atat !,in timp ce,90% din jucatorii "de succes" la inceput server,au ajuns sa aiba succes bazandu-se pe fortele proprii...La inceputul fiecarui server,domina aceasi jucatori,in timp ce,pe lumiile vechi domina tot felu de personaje care au nesimtirea sa se infiga la toate internele posibile..

Sunt placut impresionat de discursul asta ! Cristi, ai ramas acelasi :)
 

DeletedUser

Discutiile din acest topic nu au nimic in comun cu titlul lui!

Topic inchis,va fi mutat in arhiva dupa 14 zile!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus