Scuze ?

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Dragi utilizatori ai forumului. Nu suntem în secþiunea off-topic ºi nu cred cã Forumul principal e categoria potrivitã pentru a discuta despre legislaþia sau Constituþia României...
Ca simplã informaþie, fiind cunoscãtor în ceea ce priveºte drepturile de autor ºi licenþele oferite de forumurile de tip vBulletin : informaþia este accesatã din România (în majoritate) - e drept, dar e gãzduitã (din cîte am înþeles) în Germania ºi orice text, orice cuvînt, orice imagine ce constituie informaþie publicã oferitã pe acest forum se aflã sub jurisdicþie germanã. Asta fiind zise, nu are absolut nici un rost sã invocãm legile þãrii noastre sau Constituþia sau alte minuni. În general în licenþele forumurilor scrie clar : (parafrazez din memorie) administratorii sunt puterea supremã ºi nici o instanþã superioarã nu are putere asupra informaþiilor gãzduite de forum fãrã încuviinþarea administratorilor. Nici mãcar Google nu are acces la informaþie fãrã îngãduinþa administratorilor.

Topic mutat la off-topic !
 

DeletedUser

Germania e gazda

IP Address Country Region City Latitude/Longitude ZIP Code Time Zone
212.48.98.116 GERMANY SCHLESWIG-HOLSTEIN LUBECK 53.867 10.7 - +01:00
Net Speed ISP Domain - INNOGAMES WEBSERVER NETWORK INNOGAMES.NET
 

DeletedUser574

Uiti un singur lucru.
Unii au cont premium in acest joc (nu ma numar printre ei...am platit si nu am fost multumit de serviciile oferite...mai ales dupa atatea scandaluri cauzate de aminii). Deci este un serviciu platit. Vrei sa spui ca firma InoGames nu raspunde din punct de vedere legal de acest lucru?
Nu poti sa spui ca "nu are absolut nici un rost sã invocãm legile tãrii noastre sau Constituþia sau alte minuni" fiindca putem.;)
 

DeletedUser

Dragi utilizatori ai forumului. Nu suntem în secþiunea off-topic ºi nu cred cã Forumul principal e categoria potrivitã pentru a discuta despre legislaþia sau Constituþia României...
Ca simplã informaþie, fiind cunoscãtor în ceea ce priveºte drepturile de autor ºi licenþele oferite de forumurile de tip vBulletin : informaþia este accesatã din România (în majoritate) - e drept, dar e gãzduitã (din cîte am înþeles) în Germania ºi orice text, orice cuvînt, orice imagine ce constituie informaþie publicã oferitã pe acest forum se aflã sub jurisdicþie germanã. Asta fiind zise, nu are absolut nici un rost sã invocãm legile þãrii noastre sau Constituþia sau alte minuni. În general în licenþele forumurilor scrie clar : (parafrazez din memorie) administratorii sunt puterea supremã ºi nici o instanþã superioarã nu are putere asupra informaþiilor gãzduite de forum fãrã încuviinþarea administratorilor. Nici mãcar Google nu are acces la informaþie fãrã îngãduinþa administratorilor.

Topic mutat la off-topic !

draga stodiamus, tin sa te contrazic, nu opti sa iti faci propriile reguli cand acestea incalca o constitutie sau o lege a tarii in care se intampla faptic procesul de vanzare cumparare.ceea ce spui tu este ca fiecare isi face in firma propriile legi care sunt deasupra legislatiei. si ca la tin ein firma pti sa omori un om pentru ca tu ai puterea suprema acolo. contractul internatyional isi are domiciliul in tara unde s-a incheiat, eu am cumparat contul premuim in romania, chiar daca am facu t plata in germania sau anglia sau etc, deci juristictia sub care cade acest contract este ROMANIA. Nu compara Google cu Tribunalul sau politita Romaneasca. la fel cu contractul de vanzare cumparare are alte legi atunci cand se desfasoara la nivel/mediu international.
Forumul este un serviciu complementar la fel ca abalajul unei ciocolate, face parte din prdusul pe care-l vand ei adica contul premium. ponderea principala o are PA.asta trebuie inteles. innogames nu este o societate nonprofit sau o fundatie la care noi cotizam benevol fara a avea nici un folos care sa creeze drepturi asupra noastra.
in consecinta am rugamintea sa nu mai postati pe forum expresii conform nu pot invoca legislatia sau constitutia. mai ales ca facem parte din UE si ar trebui sa aveti si voi cunostinta de cauza a ceea ce inseamna asta
 

DeletedUser

Dragi utilizatori ai forumului. Nu suntem în secþiunea off-topic ºi nu cred cã Forumul principal e categoria potrivitã pentru a discuta despre legislaþia sau Constituþia României...
Ca simplã informaþie, fiind cunoscãtor în ceea ce priveºte drepturile de autor ºi licenþele oferite de forumurile de tip vBulletin : informaþia este accesatã din România (în majoritate) - e drept, dar e gãzduitã (din cîte am înþeles) în Germania ºi orice text, orice cuvînt, orice imagine ce constituie informaþie publicã oferitã pe acest forum se aflã sub jurisdicþie germanã. Asta fiind zise, nu are absolut nici un rost sã invocãm legile þãrii noastre sau Constituþia sau alte minuni. În general în licenþele forumurilor scrie clar : (parafrazez din memorie) administratorii sunt puterea supremã ºi nici o instanþã superioarã nu are putere asupra informaþiilor gãzduite de forum fãrã încuviinþarea administratorilor. Nici mãcar Google nu are acces la informaþie fãrã îngãduinþa administratorilor.

Topic mutat la off-topic !

Exista o prevedere in codul penal care precizeaza: Necunoasterea legii nu inlatura raspunderea penal, asa cum zicea si mircea, chemi un om in firma, il omori si zici, pai nu stiam ca legea nu imi permite sa fac acest lucru, iar legea firmei mele ma lasa, deci nu pot fi tras la raspundere. Stiu ca exemplu nostru e deplasat, dar poate asa intelegi.

In al 2-lea rand jocul se adreseaza jucatorilor Romani, nu jucatorilor germani, jocul este jucat de catre Romanai, jocul este in limba Romana, jocul este platit de Romani in Romania, daca banii ajung in alta tara este altceva, deci jocul este supus legislatiei Romanesti atat in ceea ce priveste contractele comerciale, dar si in ceea ce priveste Drepturile in general.

Trebuie sa intelegeti ca si daca ar fi cum zici tu supusa legislatiei germane tot acelsi lucru ar fi pentru ca si ei garanteaza dreptul la libera exprimare si legislatia privind apararea drepturilor clientilor e poate chiar mai buna decat la noi.

Ce nu inteleg unii este ca orice contract care are o prevedere contrara legii gen: nu este permis ... , vlaoarea prevederii este = 0.
 

DeletedUser

Daca tot vreti sa mergeti pe ideea legislatiei as vrea sa vad si un quote de la voi cu legile care reglementeaza un forum si/sau un joc online. E usor sa-ti dai cu parerea, e mai greu sa vi cu ceva concret.

Aveti aici un site care e destul de up-to-date cu legislatia internet related, ca sa aveti un punct de start.
 

DeletedUser

Am înþeles unde vreþi sã ajungeþi... Eu mã refeream la faptul cã legile României încã nu stipuleazã (cred) blocarea sau acordarea accesului unei persoane la informaþie sau la anumite servicii oferite prin reþeaua internet fãrã a avea ca îndrumar licenþele sub care e oferit acea informaþie sau acel serviciu (în speþã, acest forum sau acest joc). În cadrul legal în care e tratatã orice abatere de la legi este ataºat ºi licenþa sau termenii de folosinþã a respectivei informaþii sau respectivului serviciu. Mã refer aici la drepturile de autor, siguranþa informaþiei confidenþiale, conturile netransmisibile, datele despre persone, etc... Nu mã refeream la drepturile pe care le avem ca utilizatori ai acestui forum din punct de vedere legal sau constituþional.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Asta este lipsa de neuroni...

S-a umplut forumul mai nene.....Nu se ia nici o masura? Asta ce este? ...spam?

:mad:
 

DeletedUser

Off:Sifonele...Stodiamus e barbat in toata regula:D

On:Forumul asta e cam invalmasit,dar avand in vedere ca il administreaza oameni..

Poate ar trebui sa faceti cu schimbu':rolleyes:
 

DeletedUser

AlexD, sifonel se referea la xmihaela24 care a spamat forumul cu linkuri. Problema s-a rezolvat ! ªi da, suntem oameni, mai dormim ºi noi...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus