se merita???????????????????

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Scenariu
eu am 2 sate. satul 1 are 3500 pt si satul 2 are 300 pt.
satul unu este de aparare si are: **** lancieri, **** luptatori cu spada, *** arcasi.
satul 2 poate fi de atac si o sa aiba in jur de: *** topoare, *** cav.usoara *** cav.arcasa la inceput.
se merita sa fac si eu asa ???????????
sau nu???
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1563

Prea putina defensiva in satul de 3500 pct. Cam prostie sa cuceresti un sat de 300 de pct ptr ca trebuie crescut si aici sunt 2 variante:
1) creste pe economia satului mare ceea ce inseamna ca satul mare e slabit din pct de vedere economic
2) creste pe economia proprie dar asta inseamna ca se dezvolta lent.

Pana o sa produca satul ala de 300 pct 1500 topoare, 500 c.u. 200 a.c. o sa treaca ceva mai mult timp, asta presupunand ca vrei sa dezvolti satul ala de 3500 pct.

Avand doar 2 sate e un pic cam devreme sa le specializezi. Risti sa ramai fara satul ofensiv si dupa asta o sa ai o problema mare de tot. Dupa parerea mea nu se merita.

L.E.: Bine ca ai spus pe forum ce defensiva ai in sat. Parca vad ca in 2 zile cel mult ramai fara satul ala de 3500 pct.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

zicetimi rpd

zicetimi niste strategii de genul acesta sa stiu cata defensiva si ofensiva sa am in satul 1 si cat sa am in satul 2...
yo ma pregatesc de innobilare si am nevoie de toate detaliile POSIBILE
 

DeletedUser

O sa iti impartasesc o strategie proprie! Tu alegi daca vrei sa o folosesti sau nu;)

Sat defensiv:
8000 Lancieri
8000 Luptatori cu spada
4000 Arcasi

Sat ofensiv:
5000 Luptatori cu toporul
2500 Cavalerie usoara
1000 Cavalerie arcasi
275 Berbeci
20 Catapulte

In ceea ce priveste spionajul, mai limitezi un sat defensiv si instruiesti acolo cativa spioni! ;)


Sper ca ti-am putut fi de ajutor!
 

DeletedUser

MAH ATAT DE MULTE TRUPE? POATE DAK AI SATUL LA 12130 pt e asa.......
 

DeletedUser

ai mai datimi sfaturi k naiba a aflat ala inainte sa il innobilez de la aliatul meu si acum ma ataca pentru ca v-am asteptat pe voi sa imi dati sfaturi; nesimtita lume!
 

DeletedUser

doar cand ai mai multe sate

Se merita asta doar cand ai mai multe sate de exemplu ai 5 sate 3 le faci de aparare si 2 de atac dar dak ai doar 2 nu prea se merita pt k iti vei incetini dezvoltarea mai ales dak al doilea sat este de 300-400 de pct
 

DeletedUser

nu conteaza tampeniile cu satele ofensive si defensive nu ma mai intereseaza vreau sfaturi cum sa aprovizionez al 2lea sat, care sat ar fi favorabil sa il cuceresc, cu cate trupe , ai mah ziceti odata
 

DeletedUser1134

ai mai datimi sfaturi k naiba a aflat ala inainte sa il innobilez de la aliatul meu si acum ma ataca pentru ca v-am asteptat pe voi sa imi dati sfaturi; nesimtita lume!

O data sa mai aduci jigniri acestei comunitati si te trezesti cu un avertisment:mad:...Si faptul ca ceilalti se distreaza copios pe seama ta,nu-ti da dreptu sa deschizi "n" topicuri.:mad: Ia-o ca pe un sfat si incearca sa iesi in evidenta prin ceva folositor si bun;)...
 

DeletedUser

deci nu imi da nimeni strategii? nu e corect! asta nu e offtopic; e la INTREBARI; deci raspundeti pls pls
 

DeletedUser3127

dak insisti

Daca insisti sa primesti un raspuns,acela este DAA:)
 

DeletedUser

nu... intrebare retorica inseamna ca pui o intrebare la care sti raspunsul.... eu banuiesc ca sti prea bine ce cred eu:D
 

DeletedUser3127

Gresit

U ai vrut sa zici asa:Mai prost ala care se coboara la mintea prostului si mi-ai adus aminte sa numai ma cobor l mintea ta!
 

DeletedUser

madalin so fi referit la faptul ca suntem prosti si noi ca ii raspundem la toate prostiile...hmm.. probabil:rolleyes:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus