Secretul coifului de aur

DeletedUser

In mare parte motivul oficial al atacari Daciei de catre romani a fost raidurile dacilor in imperiu .

gresit...motivul a fost criza economica din imperiu in momentul de dinaintea primul razboi...totodata si actiunile regilor daci care sustineau unii imparati pusi pentru a putea controla roma fara probleme.
 

DeletedUser

Nu am chef de dueluri am intrebat numa asa.
acolo unde am zis la Costesti si Surianu se observa mai bine obiceiurile dacilor ca sunt pastrate in mare parte .

am fost in cateva locuri din tara si desi sunt mic vreau sa vad cat mai multe...de 1 decembrie voi merge la alba iulia si sper sa vad ceva foarte frumos acolo...nu sper, sunt sigur de asta
 

DeletedUser5673

gresit...motivul a fost criza economica din imperiu in momentul de dinaintea primul razboi...totodata si actiunile regilor daci care sustineau unii imparati pusi pentru a putea controla roma fara probleme.

pai daca sti bine istoria observi cand Imperul roman nu a mai cucerit a venit si dezastru .Ei sau aparat in mare parte atacand iar cand nu au mai atacat au avut probleme
 

DeletedUser5673

am fost in cateva locuri din tara si desi sunt mic vreau sa vad cat mai multe...de 1 decembrie voi merge la alba iulia si sper sa vad ceva foarte frumos acolo...nu sper, sunt sigur de asta

Daca vi in alba de 1 Decembrie dau eu o bere sau un vin acuma ce preferi oricum vreiam sa fac un topic de adunare tribala de 1dec la alba iulia
 

DeletedUser

pai daca sti bine istoria observi cand Imperul roman nu a mai cucerit a venit si dezastru .Ei sau aparat in mare parte atacand iar cand nu au mai atacat au avut probleme

exista o vorba batraneasca...imperiile vin si pleaca, nimic nu e statornic...paote doar muntii astia care ne sunt strajeri si inca ne apara de multe lucruri rele
si totodata ai dreptate ca cea mai buna aparare este atacul...ai foarte mare dreptate. a venit dezastrul pentru ca au venit tot felul de migratori de prin stepele asiei si ei nu au mai putut face fata, vezi retragerea aureliana...intre timp nordici au icneput si ei raidurile, asa ca au intrat pe o panta regresiva.
 

DeletedUser

aquilla a spus:
exista o vorba batraneasca...imperiile vin si pleaca, nimic nu e statornic...paote doar muntii astia care ne sunt strajeri si inca ne apara de multe lucruri rele

APA TRECE , DAR PIETRELE RĂMÂN

Ţineţi minte asta!
Este un proverb românesc care spune asta, puteţi deduce şi singuri. Iar dacă nu vă daţi seama despre ce se referă, v-aş recomanda că intraţi pe YOUTUBE şi să căutaţi acolo (videoclipul) '' Apa trece pietrele rămân '' şi veţi înţelege, sper. Are mult adevăr într-aste cuvinte.
Conform topicului!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca vi in alba de 1 Decembrie dau eu o bere sau un vin acuma ce preferi oricum vreiam sa fac un topic de adunare tribala de 1dec la alba iulia

vin...si ma voi tine de cuvant. abia astept sa vad orasul de 1 dec

This forum requires that you wait 30 seconds between posts. Please try again in 3 seconds.
 

DeletedUser

foarte interesante DVD-urile de la Dacia Nemuritoare Un grup foarte foarte misto ... ii cunosc si eu pe majoritatea !
 

DeletedUser

Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif
Crystal9.gif


invazie de iepuuuuuuuuuuri
 
Sus