sesiune depasita telefon mobil

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

salut. De un timp joc triburile (si) de pe telefonul mobil. am observat de 2 zile incoace ca imediat ce ma loghez, cand doresc sa dau orice comanda(sau sa intru la mesaje, pe scurt, orice) imi apare '' sesiunea dumneavoastra a expirat. Va rugam...''. Mai pateam la 30-60 de minute inainte dar totusi puteam folosi mobilul ca sa joc. Acum nu mai pot. Am incercat sa sterg cookies-urile dar nu a functionat. Am aceeasi problema. Solutii? Multumesc anticipat.
 

DeletedUser

lg ks 365 browser opera mini. Repet, pana zilele trecute nu am avut probleme.
 

DeletedUser

nu m-am gandit sa fac asta. Incerc si revin cu raspunsul.
Sesiune depaşită
Sesiunea ta a fost depaşită. Te
rugăm să faci un nou login pe
Pagina principală

NU, NU A MERS :)
 

DeletedUser5809

Sincer nu le am cu telefoanele, poti sa mai astepti pana iti raspunde cineva la intrebarea ta, poate stie cineva. Stiu ca la suport nu au informatii pentru toate tipurile de telefoane.
 

DeletedUser

vlad incearca sa vorbesti si cu operatorul de telefonie . eu daca intru prin browserul default ( sau prin vodafone live ) al telefonului primesc mesajul ' continut blocat de operator' , prin opera intru fara probleme insa nu vad harta , imi da un mic 'upss' :(
 

DeletedUser

ok, dar pana la urma ce este cu sesiunea depasita? Am patit de cateva ori de pe pc si nu prea ii vad rostul. Pe alte jocuri browser(nu dau nume sa nu fac reclama) nu am observat asa ceva. Deci, banuiesc ca a fost introdusa intentionat. Stie ineva de ce? :d
 

DeletedUser

pe pc se intampla inainte de a introduce codul chapta, eu n-am mai patit-o dupa aia . poate ai dat parola cuiva si se logheaza ... nu stiu :(
 

DeletedUser

vlad incearca sa vorbesti si cu operatorul de telefonie . eu daca intru prin browserul default ( sau prin vodafone live ) al telefonului primesc mesajul ' continut blocat de operator' , prin opera intru fara probleme insa nu vad harta , imi da un mic 'upss' :(
vlad incearca sa vorbesti si cu operatorul de telefonie . eu daca intru prin browserul default ( sau prin vodafone live ) al telefonului primesc mesajul ' continut blocat de operator' , prin opera intru fara probleme insa nu vad harta , imi da un mic 'upss' :(

cu browserul defalut nu pot juca deloc, nici nu ma pot loga. Cu opera mergea. Nu cred ca are rost sa contactez operatorul fiindca triburile e singura pagina care imi face probleme.Ps. Harta imi functiona(sunt pe orange) si nu am dat parola nimanui iar la loginuri e doar ip ul de la pc si de la telefon
 

pirates406

member
Scor reacție
0
eu zic ca ar fi si din cauza codurilor alora de siguranta... pe tel te-a intreb vreodata de ele si ti-a cerut sa le bagi? s-ar putea sa-ti fi aparut acu` prima data (zic si eu) si de aia sa-ti faca figuri... insa e doar o presupunere.
 

DeletedUser

incearca alt browser, de ex bolt(asta imi vine in minte acum, mai sunt si altele)...sau sa incerci si un reset general la telefon
 

DeletedUser

eu zic ca ar fi si din cauza codurilor alora de siguranta... pe tel te-a intreb vreodata de ele si ti-a cerut sa le bagi? s-ar putea sa-ti fi aparut acu` prima data (zic si eu) si de aia sa-ti faca figuri... insa e doar o presupunere.
codurile chapta
? Da, mi le cere la fel de des ca si pe pc. Si le pot baga, nu e in nici un caz prima oara.. Alte browsere nu am incercat pentru mobil dar o sa caut. Totusi as prefera sa folosesc in continuare opera deci daca mai aveti idei.
 

DeletedUser40965

am avut si eu probleme cu telefonul cand foloseam reteaua orange. internet de 2 bani.:(( acum folosesc o cartela rds si totul merge struna.plus viteza mult mai mare.
 

DeletedUser31874

aceeasi problema

am aceeasi problema de ceva timp iar ieri si azi nici nu mai pot sta pe joc. Intru si al doilea pas e sesiune depasita. Am schimbat si telefon si opera etc. Acelasi raspuns. Rog sa se rezolve problema
 

DeletedUser

am aflat cum sa rezolv problema. Apare sesiune depasita doar daca schimb tab-urile cand se incarca pagina, ceea ce eu faceam destul de des. Daca nu schimb tabul cand se incarca merge. Multumesc oricum de raspunsuri, daca functioneaza asta si la celalalt caruia ii aparea se poate inchide.
 

DeletedUser

ia sa vad si eu daca eu pot juca ...
le : merge :)
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Opera mini este momentan incompatibil cu jocul triburile, cel putin pe partea de OS-X ( iphone ) se recomanda browserul Safari.

Browsere care nu functioneaza( sau functioneaza defectuos ) :

Nintendo DS
Nintendo Wii
Sony Playstation
Sony PSP
Opera Mini
SeaMonkey
Dolfin Mobile
BADA (samsung)
 

DeletedUser

bun, si noi cei care nu avem iphone? si nici smartphonuri? Asta e discriminare :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus