Setări Opera

DeletedUser

Se poate face să nu mai apară meniul acela când dai dublu click pe un link?
(Copy, Copy to Note, Speak, etc). Este enervant când dai construcţii sau demolări ...

Şi aş mai dori să-mi spuneţi cum schimb tastele de pe care se poate face trecerea de la un tab la altul. S-a mai discutat pe aici, dar nu mai găsesc discuţia.

Folosesc ultima versiune de Opera (10).
 

DeletedUser

Nu inteleg unde iti apare tie meniul acela.Mie imi apare doar daca selectez un text si dau click dreapta.Pentru cerinta a doua:tools>preferences>advanced>shortcuts>enable single-key shortcuts.
 

DeletedUser

Se poate face să nu mai apară meniul acela când dai dublu click pe un link?
(Copy, Copy to Note, Speak, etc). Este enervant când dai construcţii sau demolări ...

Şi aş mai dori să-mi spuneţi cum schimb tastele de pe care se poate face trecerea de la un tab la altul. S-a mai discutat pe aici, dar nu mai găsesc discuţia.

Folosesc ultima versiune de Opera (10).

si eu ma chinui de cateva zile sa schimb taburile cu 2 dar nu merge decat cu ctrl+tab
 

DeletedUser

vreau sa va intreb si eu cum poti schimba taburile. adik cum faci atunci cand vrei sa dai atacuri multiple pe un sat in aceeasi secunda. eu nu pot decat cu new tab si asa ia o groaza de timp.
 

DeletedUser5809

poti sa dai new window. Dupa ce pui trupele si coordonatele, apesi pe atac, dar nu si pe ok. Faci asta de 5 ori, in ferestre noi, pe urma le micsorezi si pui butonul de ok unu langa altul. Si doar muti cursorul pe ok si apesi repede. Pentru 4 atacuri iti iese sigur in aceeasi secunda, al 5-lea e mai greu.
 

DeletedUser

Poi de exemplu dacă dai 5 demolări, dai repede 5 clickuri şi ai dat toate comenzile dintr-o bucată. Da aşa, cu lista aia ... nu prea mai poţi :|
 

DeletedUser

nu cred ca se poate scoate aia ... intr`adevar e enervant dar incearca sa schimbi browseru` ,desi opera e mai bun pt atacurile la secunda
 

DeletedUser21652

eu unul folosec opera de cand ma stiu dar nu mi-a aparut niciodata chestia care ti-a aparut tie
 

DeletedUser

Poi depinde ce versiune foloseşti. Poate la versiunile vechi nu apare :)
Opera nu e mai bun pt atacurile la secundă, e mai bun pentru toate :)
Scripturile rulează mai rapid, paginile din joc se încarcă mai repede, etc.

Ce mă deranjează la Opera este asta cu dublu-click şi chestia cu search în pagină, că apare într-o fereastră search-u când dai ctrl+f şi nu e ca la mozilla jos pe pagină. Eu am toată ziua de căutat coordonate :)
 

DeletedUser21652

Poi depinde ce versiune foloseşti. Poate la versiunile vechi nu apare :)
Opera nu e mai bun pt atacurile la secundă, e mai bun pentru toate :)
Scripturile rulează mai rapid, paginile din joc se încarcă mai repede, etc.

Ce mă deranjează la Opera este asta cu dublu-click şi chestia cu search în pagină, că apare într-o fereastră search-u când dai ctrl+f şi nu e ca la mozilla jos pe pagină. Eu am toată ziua de căutat coordonate :)

folosesc ultima versiune de opera si nu imi apare asa ceva
 
Sus