SGE vs. GUNS

  • Autor subiect DeletedUser25931
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser10105

Vizavi de acel razboi...e ca si castigat de GUNS ...prin abandon :) de catre cei din SGE !

trib mic , jucatori asemenea , vor incepe sa caute refugii...sa vedem unde , caci eu am deja ceva banuieli....
 

DeletedUser3627

Side 1:
Tribes: GUNS
Players:

Side 2:
Tribes: SGE
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 35
Tabăra 2: 5
Diferență: 30

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 321,596
Tabăra 2: 51,479
Diferență: 270,117


cam slabut scorul pentru deplasamentul de trupe facut , dar ultimele lor pagini de la nobilari au in general decat buline rosii . De pe aceasta directie nu cred ca ii mai scoate nimeni . Totusi nu se poate spune ca am stat chiar degeaba in cele 3 "war" pe care le avem activate .


Side 1:
Tribes: GUNS
Players:

Side 2:
Tribes: $$$
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 22
Tabăra 2: 3
Diferență: 19

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 196,157
Tabăra 2: 29,084
Diferență: 167,073


Side 1:
Tribes: GUNS
Players:

Side 2:
Tribes: ~LAS~
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 22
Tabăra 2: 0
Diferență: 22

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 235,644
Tabăra 2: 0
Diferență: 235,644


Dar desigur cel mai mare razboi ramane cu noi insine , asta este situatia .
Side 1:
Tribes: GUNS
Players:

Side 2:
Tribes: GUNS
Players:

Timeframe: Săptămâna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 84
Tabăra 2: 84
Diferență: 0

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 741,622
Tabăra 2: 741,622
Diferență: 0
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3627

asa ii vedem mai bine pe cei inactivi , ca aia nu o sa faca saltul .
SR are de platit niste polite mai vechi , se pare ca a venit scadenta .

Datorita fuziunii , SR a fost trecut la war , scorul de pana acum fiind .

Side 1:
Tribes: SR
Players:

Side 2:
Tribes: GUNS
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 14
Tabăra 2: 23
Diferență: 9

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 125,892
Tabăra 2: 162,836
Diferență: 36,944
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3627

Datorita problemelor pe granita din ultima vreme atacurilor comune LAS+$$$+ML si a viziunii ML asupra acestui aspect , consideram normal razboiul cu ML .
 

DeletedUser

E totul in regula. S-a luat act de acest aspect. :)
Puneti-l pe florinel lord of the ohhh sa va faca statisticile, eventual sa tina o evidenta. O va face benevol. =))
 

DeletedUser

jucatorii din SGE(sau fost-ul SGE) mai traiesc cu onoarea nepatata?
 

DeletedUser18125

jucatorii din SGE(sau fost-ul SGE) mai traiesc cu onoarea nepatata?

Da , cei care se mai logau si nu au dat stergere cont , au fugit in FB ca sa scape , pentru ca FB este un mare primitor de refugiati , fiecare face ce poate si asa si-au recapatat onoarea.

Umbla vorba ca in septembrie se tine conferinta anuala a refugiatilor si se strang in FB .

Florinel pe unde umbla ca stiu ca ii place sa faca statistici si sa perie FB , sa o faca si pe asta , ce procent din ce intra in FB au pierdut sate cu max 2-3 zile inainte sa primeasca invitatia .
Stiu ca la astia li se spune refugiati si in general nu prea se invita in triburile serioase si in nici un caz nu se invita din carnea de tun a aliatilor .

Cam asa arata evolutia SGE dupa ce le-am dat putina atentie , apoi si-au gasit "salvarea" in mijlocul FB .

http://ro.twstats.com/ro9/index.php?page=tribe&mode=conquers&id=5954&pn=1&type=&enemy=&min=&max=
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

daca cei 5 invitati de noi inseamna SGE, sunt tari de tot :cool:

din ce stiu eu cei 5 nu au avut atacuri nici de la voi, nici de la wwizz si nici de la FB in ultimile 48 de ore ca sa fie considerati refugiati...

dar nah, probabil ca da bine pe extern daca bati tare cu pumnul in masa.
 

DeletedUser18125

OPEN -03 (661|652) K66 10,495 iulian [SGE] emya [GUNS] 24th July 2009 - 00:42:34
-17 ERRA- (658|648) K66 10,239 iulian [SGE] emya [GUNS] 23rd July 2009 - 19:10:25
. . . 2 cocoliroz :D (660|649) K66 10,251 iulian [SGE] Ramonika06 [GUNS] 23rd July 2009 - 17:33:21
. . . little foot :) (657|651) K66 10,495 iulian [SGE] emya [GUNS] 23rd July 2009 - 09:21:29
. . . little pink girl ~ (658|647) K66 10,495 iulian [SGE] Ramonika06 [GUNS] 23rd July 2009 - 06:45:20

astea sunt nobilari , incepem si noi nobilarile cu ce e mai aproape , poate nu imi ceri sa atac toata harta la fiecare 48 ore . Stii foarte bine ca acum o saptaman au fost atacati masiv toti , dupa care au urmat nobilari si au fost cativa , dar rog preslavitul FB sa ma ierte ca nu am avut capacitatea sa nobilez tot SGE in 48 ore , erau doar 2300 sate . Ca acum au ramas dupa atacuri doar 753 sate , desigur nu conteaza acest aspect .

Cam asta e starea de spirit in SGE si fost SGE

"Sa imi bag **** in Tribul Guns

Si in cel mai oftikat om Dragons-bow "
by yuraku


Dar sunt cu fruntea sus .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3627

Se pare ca acest razboi se apropie de sfarsit , dupa o scurta razie , multi au dat stergere cont sau au migrat , in locul lor au aparut multe sate nobilate , multe de barbari si ceva aliati noi . Statistica nu e chiar relevanta , dar nobilarile din ultimele 10 ale SGE spun destule .

Side 1:
Tribes: GUNS
Players:

Side 2:
Tribes: SGE
Players:

Timeframe: Dintotdeauna

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 161
Tabăra 2: 76
Diferență: 85

Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:
Tabăra 1: 1,463,122
Tabăra 2: 694,347
Diferență: 768,775
 

DeletedUser

Side 1:
Tribes: GUNS
Players:

Side 2:
Tribes: SGE
Players:

Timeframe: Luna trecută

Număr total de cuceriri împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 80
Tabăra 2: 15
Diferență: 65

image.php


Numărul total de puncte al cuceririlor împotriva taberei opuse:

Tabăra 1: 754,160
Tabăra 2: 153,737
Diferență: 600,423

image.php



e clar cine castiga
 

DeletedUser

OPEN -03 (661|652) K66 10,495 iulian [SGE] emya [GUNS] 24th July 2009 - 00:42:34
-17 ERRA- (658|648) K66 10,239 iulian [SGE] emya [GUNS] 23rd July 2009 - 19:10:25
. . . 2 cocoliroz :D (660|649) K66 10,251 iulian [SGE] Ramonika06 [GUNS] 23rd July 2009 - 17:33:21
. . . little foot :) (657|651) K66 10,495 iulian [SGE] emya [GUNS] 23rd July 2009 - 09:21:29
. . . little pink girl ~ (658|647) K66 10,495 iulian [SGE] Ramonika06 [GUNS] 23rd July 2009 - 06:45:20

astea sunt nobilari , incepem si noi nobilarile cu ce e mai aproape , poate nu imi ceri sa atac toata harta la fiecare 48 ore . Stii foarte bine ca acum o saptaman au fost atacati masiv toti , dupa care au urmat nobilari si au fost cativa , dar rog preslavitul FB sa ma ierte ca nu am avut capacitatea sa nobilez tot SGE in 48 ore , erau doar 2300 sate . Ca acum au ramas dupa atacuri doar 753 sate , desigur nu conteaza acest aspect .

Cam asta e starea de spirit in SGE si fost SGE

"Sa imi bag **** in Tribul Guns

Si in cel mai oftikat om Dragons-bow "
by yuraku


Dar sunt cu fruntea sus .

la fel ca si LAS din k56 sunt tot cu fruntea sus , dar in GUNS...
 

DeletedUser18125

la fel ca si LAS din k56 sunt tot cu fruntea sus , dar in GUNS...

La intrebarea , "FB e interesat de K56 " s-a primit raspunsul , nu ne intereseaza , in acelasi mod nu am fost interesati de inviteurile date de voi in K65 , a fost tocanita voastra interna .
In k66 a fost insa alta situatie au atacat 4 triburi , inclusiv FB acea zona , aia au facut implozie , dupa care conducerii FB ia venit "stralucita" ideea sa invite fugarii care nu au dat stergere cont sau care mai miscau cat de cat .
La partea de logistica FB nu s-a bagat , dupa vreo 8 zile de atacuri sustinute , cineva din conducerea Fb venea cu afirmatia "a bun asa. poate intram si noi pe front.." .
S-a intrat , cu invite , este intr-adevar mai usor sa dai invite decat sa nobilezi , mai salvezi si nobilii .
Ma intreb cum digera noi "aliati" situatia , ei fiind supravietuitorii a 3 razboaie pierdute in fata FB,wwizz, guns .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18125

War cu SGE se pare ca s-a transformat in war cu FB , toti refugiatii SGE si-au gasit adapostul in mamutul FB , care ii ia sa-i reformeze prin nobilari interne .
Pana la urma toata lumea trebuie sa se lase odata si odata .
A fost o alianta cu FB de care chiar am tinut , doar ca nu a fost privita cu acelasi interes si de "colegii" nostri . Am fost buni pe postul de gonaci pentru FB , noi atacam ei invitau , aceasta fiind una din metodele de baza pe care a inteles conducerea FB sa le aplice .
Raspunsul Fb a fost de fiecare data dupa cate un astfel de invite "nu ai tu treaba , vezi de tribul tau " , care intr-adevar da dovada de un mare respect .
Pentru a veni in intampinarea lui florinel , un mare fan FB , pe care ia periat de cate ori a avut ocazia in pauza de masa, ii dau un exemplu despre invite dat unui exguns de catre FB , cand eram aliati .
Acest mesaj a fost trimis ca si circulara , iar Fb a considerat ca acest membru este demn de a intra in FB .
.
ankamaster în data de 21.07. la ora 18:13
ankamaster astăzi la ora 18:02 Citat Prelucrare Şterge Vizavi de cel mai mare prost pe care am avut nefericirea , CHIAR VIRTUAL , sa-l cunosc !...acest cretin numit draconic bow !
ankamaster astăzi la ora 18:12 Citat Prelucrare Şterge in max 1 ora plec , faceti bors cu un asemenea specimen , stati slugi in continuare , fie-va frica de orice cuvant pe care o sa-l spuneti pe forum , fie-va frica de orice incalcare de regula , caci parlitul atat asteapta .....sa se puna bine cu aliatii si sa dea in membrii tribului !

sunt constienta ca 95% din membri tribului stau doar de frica prostului astuia , dar va spun...e un om de nimic , si singur , prost si amarat nu va putea face nimic niciodata !
face ce face , doar prin teroare si prin parsivenia lui , parsivenie dusa la extrem !

o sa va manipuleze cat vrea si cum vrea ...si asa cum au intrat membrii S_N , fara niciun drept si cuvant , asa veti fi intotdeauna !


un om mic , magar si prost...asta va fi intotdeauna draconic bow , care pentru niste sate amarate e in stare sa atace membri ai tribului , sa dea afara si sa-i bage intr-o mare rosie , doar pt a le lua satele mai usor !

cu mine nu merge treaba asa...eu nu sunt sluga unui prost !
cu mine e mai greu....iar voi cei ce ve-ti fi slugile acestui om , va dovediti a fi caractere mici !

el nu poate face nimic fara membrii tribului , mem,bri pe care ii persifleaza , membrii pe care nu da 2 bani !

in afara de 3-4 acoliti...sa nu-mi spuna cineva , ca marele prost draconic-bow da 2 bani !
oi la tuns , vite la taiere....si ma scuzati daca gresesc !

asta e draconic -bow !

ce sa va mai zic....aveti grija sa nu iesiti din cuvantul acestui prost , sa nu puna acolitii pe voi , caci el e mic , prost si cretin , iar singur nu poate !

acelor prieteni de-ai mei , le doresc mult noroc , vorba putina....si tineti-va firea fata de acest om infect !

sanatate , o viata usoara si mult noroc in real life ! e doar un joc pentru noi....pt prostul asta e o viata ! amarat , singur si dobitoc , in fata unui monitor !
sanatate !

S-a facut si reclamatie pentru jignire , dar nu s-a intamplat nimic . Eu desigur am fost avertizat ca imi inchid contul daca mai jignesc pe cineva si am zis doar "jet ma" si lumea s-a simtit super ofensata . Tot de catre marea conducere FB am fost facuti retazi si handicapati pentru ca un user din guns a avut "nesimtirea" sa nobileze un sat de barbari de 1500 puncte , sat care se afla in zona noastra si in nici un caz intre satele lor , iar cel care a venit cu aprecierile este insasi mare iris13 , desigur el fiind un reper moral in zona


Acestea fiind zise eu am disparut de aici , si poate de tot , dar atrag atentia micilor ligai , sa incerce sa stea drepti si sa nu mai perie marii "lideri" ca poate intr-o lume viitoare o sa fie primiti sub aripa lor protectoare .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

acum aflu de razboi si sincer nu ma mira. am stat calma cateva luni si nu m-am mai agitat prea mult cu jocul. intru din cand in cand mai mult ca sa vad circul dintre aliati... acum proaspat dusmani. ca mutare strategica si pentru a mai anima putin plictiseala din ultima vreme (plictiseala legata de jocul in sine, nu de balacareala continua dintre cele 2 triburi) este excelenta. problema se pune altfel: a fost o alianta destul de lunga, s-au legat unele prietenii intre jucatorii celor 2 triburi si ei acum se vad dusmani. sunt curioasa in maxim 2 saptamani cati membrii vor parasi triburile din cauza acestui razboi. Si asta o spun in special din punctul meu de vedere. Indiferent de culoarea impusa pe harta, sunt pusa in situatia de a-mi vedea niste prieteni portocalii pe harta. Marea mea dilema e ce sa fac... sa joc alaturi de ei, sau sa nu mai joc de loc? Pentru ca e logic... in ei nu pot sa dau orice mi-ar impune conducerea.
 

DeletedUser3627

a fost o alianta destul de lunga, s-au legat unele prietenii intre jucatorii celor 2 triburi si ei acum se vad dusmani.

acesta este si motivul pentru care nu se dorea ca alianta sa functioneze la nivel de useri , pentru ca se pierdea influenta liderilor si asa ceva este inacceptabil , din acest motiv alianta nici nu prea a functionat fiind mai mult un PNA la nivelul conducerii .
 

DeletedUser11867

faceti ma un topic nou guns vs fb si niste statisitici daca se poate...
apropo de aliante personale nu cred ca vor influenta prea mult razboiul au granita destul de mare daca va uitati...
 

DeletedUser

stiu cum arata harta... asta e si ideea. doar ca au fost zone pe care le revendica acum un trib care nu a avut prea mare treaba pe-acolo. daca luam de exemplu K66 pt ca m-am ocupat de el... initial acolo era (din stanga in dreapta): o fasie subtirica de FB, dupa care C.K., AQUA dupa ei, in mijloc Guns, urmat de GE (noul SGE).
dar... datorita problemelor interne AQUA s-a spart; datorita prostiei mele mare parte din membrii AQUA K66, 65, 76, 75 au intrat in FB dupa care... CK s-a dus si s-a invitat la greu de acolo, S_N din razboi cu GE s-au ales cu fuziune si s-au facut SGE care dupa ce au fost atacati de GUNS si-au gasit refugiu in marinimosul FB... si asa s-a castigat un K. doar ca daca o luam acum invers... eu, fost membru AQUA, care am fost intre 2 dusmani (CK si GE) si singurii care nu mi-au creat probleme au fost GUNS... pot sa ma intorc acum impotriva lor doar pentru ca nu se mai inteleg conducatorii nostrii? sau pot sa stau relax si sa ii las pe ei sa se lupte? eu ca membru nu am fost intrebata daca vreau sau nu razboul asta... in schimb se pot face sondaje de opinie pentru orice altceva. afectati de un razboi sunt in egala masura si membrii, ca si conducatorii. singura problema e ca datorita unor decizii pripite si nelalocul lor, un trib poate usor ramane compus doar din membrii cu "buline"... si un trib fara membrii e egal cu 0.
chit ca voi fi inobilata intern sau concediata, eu in razboiul asta nu voi participa nici macar cu 1 lance sau 1 topor. nu e razboiul meu, indiferent de ce vor cei "de sus". sa se lupte ei daca asa vor.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus