Si asa se incheie o mica poveste

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser6

Mda. "Rasfoind" topicul acesta, nu pot sa nu imi aduc aminte de aceasta postare a lui Sir Soreen de acum ceva vreme, care a precedat parasirea Lumii 1 de catre el. Comentam atunci cu un prieten ca se cam duce de rapa L1, ca toti cei care stiu sa joace si o fac cu suflet si pasiune se lasa incet-incet de joc, fie de tot, fie pentru a o lua de la inceput pe alte lumi... (si acolo si-au aratat inca o data din plin valoarea, dovedind ca au ajuns unde au ajuns datorita muncii depuse si a skillurilor de jucatori si nu din orb noroc.). In fine, continuarea era destul de amara si nu isi are rostul aici :)

Am revenit de doua ori pe L1 pentru ca aici mi-am petrecut zilele de nubisor si ma uitam la ea asa cum ma uit cateodata cand trec pe langa fosta mea scoala. Ideea este ca acum, in Lumea 1 nu a mai ramas mai nici unul din triburile si jucatorii la care ma uitam pe atunci cu ochii mari de mirare si admiratie, mai ceva ca un prichindel la pomul de Craciun. In L1 am ales un drum pe care nu il regret, dar care nu s-a incrucisat cu nici unul din marii giganti Avalon si TLD. Am avut insa ocazia sa joc alaturi de multi dintre 'eroii' copilariei mele tribale si da, ma mandresc cu faptul ca acea aura oarescum mistica ce ii inconjura la inceput a facut loc camaraderiei si adesea prieteniei. Le multumesc pentru asta si pentru tot ce am invatat de la ei. Sunt prea multi ca sa ii enumar si nu vreau sa cad in pacatul omisiunii :)

Bafta in RL... si pe L7, unde am inteles ca multi se aduna pentru a retrai un vis frumos :)



Buh-bye bunny, buh-bye sis.

goo2.jpg

Denisa prin modestia ei a reusit sa ocoleasca de multe ori luminile reflectoarelor... daca ati stii cate a facut ea pt acest joc... nu cred ca exista lider a vreunui trib din orice lume care sa nu o fi avut cel putin odata siter pe denisa. ea a crescut sub ochii nostri si la randul ei a crescut foarte multi jucatori buni si asta inseamna defapt triburile nu doar sa te tii de jocul tau ci sa si impartasesti din ceea ce ai invatat dealungul timpului. deni eu te astept pe 7 unde am presimtirea ca o sa ne distram.

P.S. scuze de double post da imi era lene sa dau copy paste :p
 

DeletedUser

Respect pentru toti cei din TLD care au ales sa paraseasca jocul

Sunt prea multi cei carora trebuie sa le multumesc, asa ca nu ii voi enumera aici

Imi voi aduce mereu aminte cu placere insa de momentele cand fiind in NWo luptam cot la cot impotriva G.D-ului de atunci...o ce vremuri :D ... cand ma simteam important ca puteam trimite si eu 1000 de spade la valiusha in sate....spre care priveam cu admiratie caci avea 24 de sate, care la vremea respectiva era o cifra fantastica pentru multi :D


dupa cum o sa imi amintesc de lungile conversatii cu incantatoarea Nienna...pe probleme diplomatice :)

sunt multi altii carora trebuie sa le multumesc pentru sprijinul acordat de-a lungul timpului...se stiu ei bine cine sunt....respect mes camarades ;)

In rest...pacat ca tot mai multi din cei vechi se lasa

Pacat...pentru ce a ajuns L1
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mdea..........

Mult succes membrilor ce vor renunta (credeti-ma e o perioada excelenta de vizualizat topless), mult succes celor ce aleg varianta de a continua sa joace (nu stiti ce pierdeti....toplessul e in toi.....).......L1 a apus pt fiecare in mod diferit.....mai frumos sau mai urat....dar sa nu va ganditi nici o clipa ca nu va veni si clipa voastra....mai devreme sau mai tarziu va veni, depinde cum preferi sa iesi din peisaj, pe usa din fata sau .........

Succes...
 

DeletedUser3366

Eu n inteleg ceva:se destrama tribul sau se lasa toti de joc?Pt ca din cate stiam si stiu doar cateva nume celebre si adulate pe buna dreptate se lasa,in schimb restul au cam iesit pe usa din dos pentru ca au ales diverse triburi pentru un viitor mai linistit si somnolent.Pt ca pt a iesi pe usa din fata inseamna sa lupti,fie pierzi fie castigi tot ai respect daca esti un adversar redutabil.

Parerea mea e ca cei ce mai joaca din deja fostul tld s-au temut sa nu fie prinsi intr-un razboi atat cu cd rip cat si cu hl,pt ca exista o sansa destul de mare ca asta sa se fi intamplat,era lucrul cel mai logic cu putinta(exceptand vechea alianta cd-tld).

Probabil ma insel,dar exista sanse ca totusi sa am dreptate in legatura cu cele scrise mai sus.Scuzati-mi tupeul de a fi postat,dar eu doar mi-am exprimat opinia ca simplu jucator de lumea 1 pe triburile.ro(fie rea sau buna)

in rest, respect pt cei ce merita indiferent de tribul din care fac parte
 

DeletedUser

la mine te inseli,voi lupta pt orice sat ,acum am si piciorul in ghips 4 sapt asa ca am timp sa stau in fata pc-ului:D
 

DeletedUser

Eu n inteleg ceva:se destrama tribul sau se lasa toti de joc?Pt ca din cate stiam si stiu doar cateva nume celebre si adulate pe buna dreptate se lasa,in schimb restul au cam iesit pe usa din dos pentru ca au ales diverse triburi pentru un viitor mai linistit si somnolent.Pt ca pt a iesi pe usa din fata inseamna sa lupti,fie pierzi fie castigi tot ai respect daca esti un adversar redutabil.

Parerea mea e ca cei ce mai joaca din deja fostul tld s-au temut sa nu fie prinsi intr-un razboi atat cu cd rip cat si cu hl,pt ca exista o sansa destul de mare ca asta sa se fi intamplat,era lucrul cel mai logic cu putinta(exceptand vechea alianta cd-tld).

Probabil ma insel,dar exista sanse ca totusi sa am dreptate in legatura cu cele scrise mai sus.Scuzati-mi tupeul de a fi postat,dar eu doar mi-am exprimat opinia ca simplu jucator de lumea 1 pe triburile.ro(fie rea sau buna)

in rest, respect pt cei ce merita indiferent de tribul din care fac parte

ma faci sa rad ... dupa cum poti observa, mai suntem cativa in TLD... ne place aici... si mai savuram ultimele momente ale lui... :D si oricum, nu scapati asa usor de toti dintre noi...
v-ar fi convenit la multi sa dam toti Stergere cont... aveati cateva mii bune de sate parasite (asa cum va place la multi) ...
cat despre razboaiele cu triburile de mai sus mentionate ... tin sa iti amintesc ca TLD a luptat multe luni cu Coalitia anti TLD (nu cred ca e nevoie sa iti amintesc cate triburi ne-au declarat razboi atunci) si multe alte razboaie pe mai multe fronturi... si, culmea, am fost invingatori tot timpul ... acum sa ne temem de CD-RIP?! :)) RIP s-au rugat de noi de luni de zile sa oprim razboiul... in acest timp ei pierzand sute de sate... acum pot spune ca au fugit la CD (:D), care eu consider ca e cea mai proasta decizia a CD-ului...

la toti ne pare rau de aceasta desfintare de trib... cum au spus si altii, e bine sa te lasi cat inca esti pe val... insa am fi continuat mult si bine acolo sus ("opinia unui simplu jucator de lumea 1 pe triburile.ro")

respect valiusha, respect pentru tot ce ai facut pentru TLD ... si inca o data, te apreciez pentru taria de care ai dat dovada!
 

DeletedUser

Parerea mea e ca cei ce mai joaca din deja fostul tld s-au temut sa nu fie prinsi intr-un razboi atat cu cd rip cat si cu hl,pt ca exista o sansa destul de mare ca asta sa se fi intamplat,era lucrul cel mai logic cu putinta(exceptand vechea alianta cd-tld).

Daca te-ai fi gandit mai bine iti dadeai seama si singur ca ce spui dumneata nu are sens. Jucatorii din TLD care pleaca o fac pentru ca nu au de ales. :)) Nu e ca si cand aveau 2 optiuni, trai somnolent sau razboi cu CD-RIP:confused:, aveau de ales intre a isi sterge contul sau a continua sa joace fara TLD. Alegerea de a juca in continuare nu ii face jucatori mai putin buni sau mai putin loiali TLD.
Stiu ca nu sunt sanse sa incetati cu presupunerile si sa luati lucrurile asa cum sunt, dar macar veniti cu teorii mai plauzibile, daca tot aveti atat timp liber.
 

DeletedUser764

Respect TLD si membrilor tribului.

Succes tuturor in real life.

Si felicitari lui Vali pentru tot ce a facut pe L1 si pentru TLD.
 

DeletedUser

asta a fost un fel de discutie de gredul 3, intre tinta: valiusha si intemeietorul actiunii "toti pe valiusha" :))
 

DeletedUser

asta a fost un fel de discutie de gredul 3, intre tinta: valiusha si intemeietorul actiunii "toti pe valiusha" :))

Eh, amintiri din copilarie... :D Mai ales ca in urma actiunii, Valiusha nici n-a fost zgariat... Poate doar o cuta pe armura.
Oricum, privit de afara, TLD avea o imagine demna de luat in seama si au facut o figura mai mult decat frumoasa. Toata stima!
 

DeletedUser4473

Secretul e ca atunci cand un lucru frumos care a insemnat ceva se sfarseste sa te bucuri ca a existat in viata ta si nu sa fii trist ca s-a incheiat.Regretele din pacate nu aduc niciodata ceva bun.Un pic cam melodramatic, dar atat tribul asta cat si jocul alaturi de foarte multi dintre voi a insemnat mult pentru mine:).


Nu o sa folosesc culori in mesajul asta..pentru ca gri-ul e nuanta tribala la moda acum.Cel putin pentru mine.

Datorita mai multor factori TLD se va desfiinta!Ce sa mai...jocul e pentru distractie..si prea putini dintre noi se mai distreaza.Deci nu mai are sens.Imi cer scuze daca v-am dezamagit,si inca odata a fost o placere sa joc cu voi si sa tinem locul 1 si sa fim un trib de temut mai mult de un an.


Respect tuturor jucatorilor care au stat alaturi de trib si de mine in momente mai dificile.Nu enumar pentru ca sigur voi uita sa mentionez multi.Va stiti voi.Special lui Anlu si Hunter86 fara de care si tribul si contul asta ar fi fost demult disparute.

Respect aliatilor care ne-au stat alaturi.

Respect tuturor si bafta la joc celor care vor continua ,iar celorlalti multumiri pentru solidaritate.


Long live TLD! In amintirea noastra:)

Valiusha



PS: Rog triburile lumii 1 sa pastreze diplomatia cu TLD,ca dovada de respect, pana cand acesta va dispare pentru ca unii membrii sa-si poata alege drumul in continuare.Cei care vor continua.Multumesc anticipat.

Vali crezi ca daca te retragi usor scapi de mn?:D Sper sa mai iesim la o bere curand;)
Ah si 2 versuri pentru TLD:
"They used to be no. 10
Now there permently no. 1":cool:
 

DeletedUser523

Ba nu!! puteau fi refuzate toate aliantele iar cei care isi sterg acum contul puteau lupta frumos pana la ultimul sat alaturi de prieteni;)
eu cu sguranta as fi fost acolo......acum ce vor fi satele lor?prazi usoare pt vulturi ......ce se va intampla cu alti jucatori care vor sa continue dar au tinut la tribul asta?..ramane un gust amar

Nu am mai stat sa citesc tot topicul dar asta e ceea ce cautam si eu sa zic: numai spuneti ca ~TLD~ a iesit in glorie si cu fruntea sus de pe scena L1 deoarece acesta este un joc de razboi iar intr-un razboi o iesire glorioasa inseamna un singur lucru: moartea tuturor sau moartea ta!!!~TLD~ a preferat "remiza"...pacat...
 

DeletedUser523

Remember:)
talibanul
Moderator

talibanul's Avatar

Adaugă data: 13.04.2007
Trimite un mesaj prin Yahoo către talibanul

Vechi #1 21.04.2007, 22:54:47 Sus Reply With Quote
Acesta este un anunt foarte important insa care nu trebuie citit de nici un noob sau simcity player. Daca va gasiti in aceste 2 categori va rog sa nu mai cititi mai departe.

Am placerea de a va anunta nasterea unui nou trib pe nume ~TLD~. Acesta a fost format de un grup restrans de veterani ai jocului de pe serverul .net si incepand de azi acceptam noi membri. Haideti sa va spun cateva lucruri despre tribul nostru:

1. Nu vom avea niciodata mai mult de 60 -65 membri
2. In primele 2 luni nu vom face nici o alianta diplomatica si nu vom avea niciodata mai mult de 2-3 aliante diplomatice
3. Majoritatea membrilor nostri sunt clasati in cel putin top 300 in diferite servere de .net
4. Avem cel mai tare imn din joc(Imnul tribului ~TLD~)

Daca doriti sa faceti parte din acest fenomen aveti 2 posibilitati:
1. Daca sunteti clasati in top 500 pe oricare din serverele de .net aveti accesul garantat

2. Daca nu sunteti clasati in top 500 pe oricare dintre serverele .net va trebui sa lasati unul dintre membri tribului nostru account sitter 1 min sa va poata estima dezvoltarea (veti beneficia de deplina confidentialitate) si daca se observa ca aveti potential veti fi primiti in trib si instruiti de unii dintre cei mai buni jucatori de TribalWars.

Momentan suntem pe prima pozitie ca medie de puncte jucător din primele 50 de triburi si speram sa ramanem acolo.

Pentru invitatii sau lamuriri suplimentare nu ezitati sa imi dati un in game mail.
Acesta a fost mesajul de inceput al infiintarii ~TLD~, uite ca vremea a trecut si am ajuns sa-i cunoastem si sfarsitul, ma intreb oare cati dintre jucatorii de la inceputurile L1 mai sunt pe aici:confused::(
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus