Si asa se incheie o mica poveste

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

numai bine vali, ne auzim la bere, bafta si la TLD, desi in GD ne-am razboit mult cu voi, dupa ce am facut SH ati fost singurii aliati care v-ati pastrat mult de la inceput si pana acum. Numai bine..
 

DeletedUser

mda

Nu pot decat sa-mi exprim regretul pentru desfintarea TLD-ului , un trib care a insemnat ceva pentru mine,atata timp cat am facut parte din academia lui si ulterior din el.:(

Bafta tuturor celor care renunta in acest moment in acest trib,cat si pentru cei care vor continua in alte triburi,oricare ar fi ele.

Inca nu-mi vine sa cred ca se desfiinteaza:confused:,dar..... no coment

Respctele mele deosebite lui VALIUSHA si COMAN din vechiul TLD..... si bafta in real word

Vine vremea renuntarii pentru fiecare.........:eek:
 

DeletedUser

Mie nu mi se pare o iesire pe usa din dos, dimpotriva. TLD iese de pe scena lumii 1 cu fruntea sus, cu oarecare melancolie pentru vremurile vechi, dar cu gandul ca pana in ultimul moment a ramas loial principiilor sale: ori faci un lucru ca lumea, ori nu-l faci deloc. :)

Cu simpatie pentru toti oamenii inteligenti si placuti pe care am avut onoarea sa-i cunosc aici, va doresc numai bine si un joc placut in continuare! :)

Ave Valiusha! Morituri te salutant! :D
 

DeletedUser1195

In lumea 1 nici Avalon,nici TLD nu puteau trece meteoric fiindca au facut istoria acestei lumi.Aliati sau adversari ai NWO(urasc cuvantul dusmani folosit uneori in acest joc)cele doua triburi si mai ales liderii lor mi-au starnit mereu admiratia si respectul.
Singurul meu regret este ca aceasta istorie a fost prea scurta,iar confruntarea pe care o asteptam nu a mai avut loc.:)
Mult succes in viata reala tuturor celor ce parasesc lumea 1,dar poate nu parasesc de tot triburile,fiindca iata se ivesc noi oportunitati.:)
 

DeletedUser2168

Dragi prieteni sa nu credeti ca eu v-am uitat vreo clipa ;)

Multumiri din inima tuturor jucatorilor din TLD, m-am simtit minunat acolo. TLD a fost si este inca pentru cateva clipe esenta lumii 1 pentru mine si ma bucur nespus ca am jucat alaturi de niste oameni pe care i-am cunoscut ulterior si ii consider prieteni.
Multa bafta hunter86, anlu, valiusha, alonzomvp2001, sergiuro, spawny, afro, nienna, flamer, zgabeartza si multi multi altii.

Trebuie sa recunosc ca ma incearca o parere de rau insa DA conducatorule, DA Vali, iti respect ca intotdeauna decizia. Oricare a fost ea s-a dovedit inteleapta.


Mult succes baieti si sper sa va vad si pe alte lumi.
 

DeletedUser

datorita acestei miscari gresite, durata lumii s-a prelungit automat.

o sa fie aceeasi cocina care s-a instalat de mai bine de juma de an, nu o sa mai fie nici un razboi de purificare, atat de mult asteptat de pleava (din care fac si eu parte).

pacat.

nu a fost vorba de lasitate ci doar de faptul ca prin TLD nu mai erau asa de multi jucatori activi incat sa faca fata la un razboi. au ales calea supravietuirii jucatorilor. de ce? doar de dragul de a ramane in joc pentru a cuceri sate parasite, deci pentru puncte :)
 

DeletedUser2168

Dragul meu gray wolf ..crezi ca este pe vreo alta lume altfel? :) asta este, nu cred ca exista vre un trib altfel in alta parte poate decat cele de margine gen Omerta pe clasica.
Este cea mai veche lume si este normal ca lumea sa se plictiseasca. Am fost exact pana acum 3 luni in TLD de la inceputul jocului si asa este , cum spui tu. Nu prea mai aveai ce face. Lumea se plictisea. Ca oriunde dupa un an jumate de joc in continuu ca maniacii ne-am mai saturat si noi. Il inteleg pe Vali. cat timp sa mai fi pe locu 1 ? S-a facut un bine lumii intai astfel.
 

DeletedUser668

Scriu si eu pentru prima data pe extern, nu stiu de ce dar nu ma pot abtine.
Starea de letargie care era in TLD se regaseste in toate triburile, numai ca acest joc, ca orice joc de strategie sau management online poate dura foarte mult, iar pentru a reusi o clasare cat mai buna trebuie sa rezisti cat mai mult.

Nu-l condamn pe Vali pentru ca a luat aceasta decizie, chiar il stimez pentru ca a reusit sa se lase de joc(eu unul inca sunt dependent), dar seamana foarte mult cu o acceptare a infrangerii... Aceasta este parerea mea.
 

DeletedUser

doar ce am ajuns acasa dupa cateva zile de lipsa
sunt socat si trist:eek:
nu cred ca asa trebuia sa se incheie insa decizia apartine in totalitate lui valiusha

pacat,mare pacat.....respect vali,anlu,cosmo,tintar,alonzo,hunter,aiurea,vadimash cat si celorlalti colegi,respect ~TLD~!!
 

DeletedUser2154

deja o aripa a TLD-ului au facut un nou trib care cica ar fi provizoriu!!!
 

DeletedUser

Vlai , inca o data ai reusit sa inchizi gura lumii 1 cu actiunile tale .. cert este ca tld a fost ceva .. si acel ceva va continua in amintirea noastra :) dupa cum a spus si sorin .. mult timp nu v'am putut suporta ptr triumful vostru asupra multora :) ( asta se intampla cand eram in GD ) dar cand am iesit din GD si nu mai eram umbriti de orgoliile altora .. am gasit in voi niste aliati de nadejde :) Ma bucur ca v'am cunoscut !
Vali tine'o tot asa ptr ca ai o personalitate foarte puternica si demna de admirat ! :)
 

DeletedUser

datorita acestei miscari gresite, durata lumii s-a prelungit automat.

o sa fie aceeasi cocina care s-a instalat de mai bine de juma de an, nu o sa mai fie nici un razboi de purificare, atat de mult asteptat de pleava (din care fac si eu parte).

pacat.

nu a fost vorba de lasitate ci doar de faptul ca prin TLD nu mai erau asa de multi jucatori activi incat sa faca fata la un razboi. au ales calea supravietuirii jucatorilor. de ce? doar de dragul de a ramane in joc pentru a cuceri sate parasite, deci pentru puncte :)

De ce se gasesc mereu sa comenteze tocmai cei care n-au nici cea mai mica idee. :confused: Ce razboi dom'le? Nu vezi ca toate triburile nou formate au cerut alianta cu TLD? Acum urma ca TLD-ul sa faca un pact diplomatic si sa declare razboi cuiva. Dar ce rost mai avea sa se complice vali? Pentru cine sa-si mai piarda vremea in jocul asta...si-asa nu mai juca pentru el de cateva luni bune. Juca doar pentru prietenii de acolo. Si daca toti s-au lasat incet, incet, a sosit si momentul sa spuna "Gata!". Jucatori activi mai erau destui, dovada ca unii vor continua in alte formule, dar erau plictisiti de letargia generala de pe L1.
Inteleg ca va roade gandul ca TLD dispare de pe L1 in plina glorie si neinvins, dar asta este...daca n-ati fost in stare pana acum, bagati-va unghia in gat. :p
 

DeletedUser

nu asa trebuia sa disparem:|

Dar cum, mai flamer? Cum trebuia sa dispara TLD? :confused:

Mi se pare absolut cel mai frumos si mai spectaculos mod prin care sa iti iei ramas bun de la o lume tribala. Castigi toate razboaiele in care te bagi (sau esti bagat), si cand toti iti cer alianta si toata harta e albastra, le spui buh-bye si iti stergi contul. :)
Ramaneti cu bine in sicriul vostru albastru, inconjurati de aliati, a fost fun cat a durat, ramanem cu prieteniile legate aici. :)
 

DeletedUser

Ba nu!! puteau fi refuzate toate aliantele iar cei care isi sterg acum contul puteau lupta frumos pana la ultimul sat alaturi de prieteni;)
eu cu sguranta as fi fost acolo......acum ce vor fi satele lor?prazi usoare pt vulturi ......ce se va intampla cu alti jucatori care vor sa continue dar au tinut la tribul asta?..ramane un gust amar
 

DeletedUser1079

Ba nu!! puteau fi refuzate toate aliantele iar cei care isi sterg acum contul puteau lupta frumos pana la ultimul sat alaturi de prieteni;)
eu cu sguranta as fi fost acolo......acum ce vor fi satele lor?prazi usoare pt vulturi ......ce se va intampla cu alti jucatori care vor sa continue dar au tinut la tribul asta?..ramane un gust amar

Tin sa te contrazic. Sa te retragi in plina glorie e de preferat. De ce sa oferi satisfactia unora sa va invinga (in cazul unui razboi sinucigas cum ai fi vrut tu)? TLD isi merita statutul de trib numarul unu, neinvins, temut, respectat. Si chiar daca se retrage de pe locul doi macar a ajuns acolo fara sa adune toata harta de dragul punctelor!
 

DeletedUser

frt nu mai imi ziceti de razboaie sinucigase pt ca nu e vb d asta
eu zic ca nimeni de p l1 nu ne putea invinge,oricum aveam si aliati si sunt sigur ca si Vali impreuna cu ceilalti lideri gandeau la fel
nu se lasa pt a evita un esec tribal ci pt ca a intervenit saturatia .....nici nush d ce sunt nervos pt ca nu pot dicta pofta omului de a juca:((...i m just gonna miss those good times!!:((

LONG LIVE ~TLD~!
 

DeletedUser1079

Toti simtim o stare de melancolie dupa Perioada Romantica a Triburilor! :(
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus