simulator

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

in cazul aparatorului , la rubrica zidului care valoare se trece ?
aparea de baza sau procentul ?
multumesc "taticilor" acestui joc care ma vor lamuri
 

DeletedUser

la valoarea zidului se trece nivelul zidului
pe baza acestui nivel,simulatorul face diferite calcule
;)
 

DeletedUser3067

Am si eu o intrebare in legatura cu simulatorul si o trimit aici, ca sa nu mai deschid alt topic. Am facut diverse simulari ca sa-mi dau seama cam cate catapulte ar trebui sa trimit - si in combinatie cu ce alte trupe - pentru darama diverse chestii prin satul adversarului si pentru a-i face tot felul de rautati. Ceea ce nu inteleg este de ce simulatorul nu afiseaza scaderea de la nivel 1 la nivel 0 al unei cladiri (cu exceptia zidului). Asta inseamna ca o cladire, odata ridicata, nu mai poate fi daramata, ci doar redusa la nivel 1? Sau e simulatorul meu defect?:D Nu de alta, dar multa lume vorbeste de daramat piata centrala, care are doar nivel 1, ceea ce inseamna ca nu confund eu termenii "a reduce" si "a darama"...
 

DeletedUser

exista cladiri care nu pot fi daramate mai jos de nivelul 1. probabil de aceea simulatorul afiseaza doar 1, sa nu iti creeze iluzia ca poti lasa pe cineva complet fara principala. :) daca nu ma insel, si ferma intra in categoria asta :-?
 

DeletedUser3067

Aha. Multumesc.

Singura problema este ca simulatorul meu imi spune ca nu pot reduce decat zidul de la nivelul 1 la nivelul 0 si nici o alta cladire. Cum ramane cu daramarea pietei centrale, daca nu poti s-o reduci sub nivelul 1? Ca multi jucatori (care par ca stiu bine despre ce vorbesc, de exemplu talibanul) zic sa-i daramari aluia piata. Sau cazarma...

Sa fie, oare, ceva care tine doar de L3?
 

DeletedUser

pentru ca zidul daramat la 0 ti-l da la distrugeri prin berbeci care distrug doar zidul, despre care se stie ca il poti duce la 0. simulatorul nu are de unde sti daca tu pui catapultele pe fierarie sau pe principala, ca sa iti spuna exact daca darami cladirea pana la 0 sau pana la 1. poti distruge linistit piata centrala, asa cum poti distruge de ex. cazarma sau grajdul. daca la cladirea vizata de catapulte ai putea trece si tipul cladirii, nu doar nivelul acesteia, probabil ca si simulatorul ar face diferenta ;)
 

DeletedUser3067

Of, doamne. Da, asa e - simulatorul n-are cum sa... Draci, ce destept sunt si eu, cateodata :eek: Multumesc mult, Asfaloth.
 

DeletedUser

Completare. Cladiri ce nu pot fi daramate mai jos de nivelul 1: Cladire principala, Ferma, Magazie si Ascunzatoare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3067

@ Vokiel: Vai, ce frumos! Inseamna ca poti sa-i faci inamicului tot felul de chestii foarte... aaa... distractive. :D Nu neaparat eficiente sau avantajoase, dar macar distractive.
 

DeletedUser

Scuze. Am privit din prisma demolarii de catre jucator si nu de catre cel care ataca dar da, e si Ascunzatoarea :) (am modificat postul)
 

DeletedUser

Completare. Cladiri ce nu pot fi daramate mai jos de nivelul 1: Cladire principala, Ferma, Magazie si Ascunzatoare.

Tin sa te contrazic aici:
Tãietori de lemne (Nivelul 30) Clãdirea complet construitã
Mina de argilã (Nivelul 30) Clãdirea complet construitã
Mina de fier (Nivelul 30) Clãdirea complet construitã
Fermã (Nivelul 30) Clãdirea complet construitã
Magazie (Nivelul 30) Clãdirea complet construitã
Ascunzãtoare (inexistent) 50 60 50 2

In unul din satele mele (imi plac cifrele rotunde la trupe, 21000, si ce ? :D)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus