simulatorul nu merge cum trebuie !

DeletedUser

Am dat niste atacuri pe un tip care avea 100 lancieri, 100 spade si vreo 100 arcasi. L-am spionat intai sa vad ce are. am introdus datele in simulator, am pus pentru mine 600 topoare si mi-o aratat ca imi vin vreo 200 de oameni inapoi. problema e ca, in realitate, mi-au murit topoarele si lui nu i-au murit mai mult de 20 de oameni din fiecare. cum e posibil asa ceva ? in plus, l-am spionat pe altul si mi-o omorat 30 spioni cu 15 topoare. cum e posibil asa ceva ? sa dau rapoartele ?
 

DeletedUser

Exista mai multe posibilitati. In primul rand cand bagi trupele in simulator trebuie sa te asiguri de urmatoarele: sa pui nivelul zidului celui pe care il ataci, apoi daca joci pe o lume care are si biserica sa vezi daca trupele sunt credincioase sau nu si bifezi optiunile corespunzatoare, apoi trebuie sa observi daca atacul pe care il dai este pe timp de noapte sau nu (valabil in afara de lumea 8 care nu are bonus de noapte), apoi trebuie sa stii ca in simulator moralul este setat la 100% si s-ar putea ca cel pe care il ataci sa fie mai slab ca tine si moralul sa scada, la fel si cu raportul ghinion/noroc initial este la 0 dar la un atac poti avea si 25% ghinion(asta ii maxim). Daca setezi simulatorul cum trebuie nu are cum sa indice eronat.
Asa ca te rog sa verifici raportul bataliei si sa bagi datele inca odata in simulator tinand cont de cele amintite de mine.
 

DeletedUser

da, m avut moralul 49% si norocul cu minus....in cazul asta se explica...merci...
 
Sus