Sincronizare la milisecundă

  • Autor subiect DeletedUser7708
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser7708

Un coleg a sincronizat nobil şi cleaner în acelaşi timp, inclusiv milisecundă. A atacat de pe sate diferite, nu are premium, deci nu îşi poate da seama care ajunge primul. Teoretic, cine atacă primul în acest caz? Cleanerul sau nobilul?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pai si milisecunda se imparte in ceva,deci depinde ce a dat mai intai
 

DeletedUser1546

Nu are nevoie de cont premiu, pentru a da atac la milisecunda, si poti sa urmaresti atacurile fara sa ai CP, este umpic mai greu dar merge (trebuie sa fi foarte atent!)
 

DeletedUser7708

Nu are nevoie de cont premiu, pentru a da atac la milisecunda, si poti sa urmaresti atacurile fara sa ai CP, este umpic mai greu dar merge (trebuie sa fi foarte atent!)

Nu cred că m-ai înţeles.

Are 2 atacuri, aceeaşi milisecundă de pe sate diferite iar fără premium nu poate vedea care e primul.
 

DeletedUser1546

adica vrei sa zici ca la sosire scie ceva de genul :
Sosire: 08.09.08 12:51:17:191

omul este conectat tot timpul, in prealabil a luat o foaie de hartie a notat facand o simulare cat este timpul, (simularea a facut-o dupa cele 2 sate.) si-a sincronizat ceasul cu cel al servarului si a dat atac, a deschis doua foi de browser diecare sat de atac cu browse-rul respectiv si a foartr foarte foarte atent...
 

DeletedUser

eu astept rapoartele...si dc tot se teme ca s'ar putea sa'i moara nobilul sa trimita inca un atac de curatare si gata...ce atata tam tam nu inteleg...oricum...aceeasi milisecunda...pfff
 

DeletedUser523

Mie imi vine f f greu sa cred ca sunt date chiar in acelesi timp!!oricum ele vor ajunge intr-o anumita ordine, ca nu poti vedea care e pt ca obs. ca la ambele atacuri ai exact acelasi timp, lucru extrem de greu de crezut, daca chiar e asa sigur e record:eek: mai da-i un atac de curatare si gata;)EU chiar as fi curios de un printscreen ca vreau sa vad minunea cu ochii mei:cool:
 

DeletedUser

Mie imi vine f f greu sa cred ca sunt date chiar in acelesi timp!!oricum ele vor ajunge intr-o anumita ordine, ca nu poti vedea care e pt ca obs. ca la ambele atacuri ai exact acelasi timp, lucru extrem de greu de crezut, daca chiar e asa sigur e record:eek: mai da-i un atac de curatare si gata;)EU chiar as fi curios de un printscreen ca vreau sa vad minunea cu ochii mei:cool:
Si mie mi s-a intamplat sa dau atacuri in aceasi secunda...si am vazut...daca te uiti la piata centrala sunt 2 atacuri...1 sus si 1 jos...cel de sus ajunge primu
 

DeletedUser1546

eu astept rapoartele...si dc tot se teme ca s'ar putea sa'i moara nobilul sa trimita inca un atac de curatare si gata...ce atata tam tam nu inteleg...oricum...aceeasi milisecunda...pfff
si daca i-si scoate trupele afara si le introduce inaintea atacului cu nobil.... pffffff...aoleuuuuuuu
 

DeletedUser

nu are cum ca sunt in aceasi minisecunda ,si nu poate vedea la piata centrala ca sunt de la sate diferite
 

DeletedUser

Si mie mi s-a intamplat sa dau atacuri in aceasi secunda...si am vazut...daca te uiti la piata centrala sunt 2 atacuri...1 sus si 1 jos...cel de sus ajunge primu

da :) dar a zis ca a dat din sate diferite... nu cred ca ai cum sa vezi care ajunge primul... poate sa il intrebe pe cel atacat :)) poate printre injuraturi ii spune:) oricum greu de crezut sa dea in aceeasi milisecunda, asteptam print-screen :)
 

DeletedUser7708

da :) dar a zis ca a dat din sate diferite... nu cred ca ai cum sa vezi care ajunge primul... poate sa il intrebe pe cel atacat :)) poate printre injuraturi ii spune:) oricum greu de crezut sa dea in aceeasi milisecunda, asteptam print-screen :)

Ai dreptate, se pare că explici mai bine ca mine. Print n-am, nu sunt eu atacatorul, atacurile deja au ajuns, a avut noroc şi a intrat curăţarea prima :D Oricum, tot aştept un răspuns oficial care să ne lămurească.
 

DeletedUser523

Raspunsul deja l-ai aflat: NU SE POT DA ATACURI IN ACELASI MOMENT DE TIMP!
 

DeletedUser

Raspunsul deja l-ai aflat: NU SE POT DA ATACURI IN ACELASI MOMENT DE TIMP!

niciun atac nu este in acelasi moment de timp,dar este in subunitati nedetectabile de noi.
raspunsul oficial probabil ca ar fi,ca daca atacurile nu sunt trimise de pe acelasi sat,atunci este preferabil sa fie atacuri la secunda,pentru a evita cazurile de genu.
 

DeletedUser7072

niciun atac nu este in acelasi moment de timp,dar este in subunitati nedetectabile de noi.
raspunsul oficial probabil ca ar fi,ca daca atacurile nu sunt trimise de pe acelasi sat,atunci este preferabil sa fie atacuri la secunda,pentru a evita cazurile de genu.

din cate stiu eu ceea ce ai scris tu mai sus este corect. dar nu cred ca poate cineva sa limiteze atacurile la 1 pe secunda. ar fi nedrept. acum daca nu ma insel versiunea aceasta de tw accepta 4 atacuri intr-o secunda. dar s-ar putea sa gresesc
 

DeletedUser7708

din cate stiu eu ceea ce ai scris tu mai sus este corect. dar nu cred ca poate cineva sa limiteze atacurile la 1 pe secunda. ar fi nedrept. acum daca nu ma insel versiunea aceasta de tw accepta 4 atacuri intr-o secunda. dar s-ar putea sa gresesc

5 pe secundă de la acelaşi jucător. Nelimitat din câte ştiu dacă atacă mai mulţi, dar nu mai mult de 5 de căciulă.

Raspunsul deja l-ai aflat: NU SE POT DA ATACURI IN ACELASI MOMENT DE TIMP!

Mai citeşte o dată despre ce e vorba. Nu am întrebat dacă se poate în acelaşi moment, ci cum se stabileşte dacă e primul.
 

DeletedUser523

offfffff!!!!!!!!:eek:PAi nu se stabileste nici cum, pur si simplu va ajunge primul in functie de timp, CA TU NU_TI POTI DA SEAMA E PROBLEMA TA desi nu exista atacuri in acelasi moment iar ceasul daca te uiti atent iti arata asta...
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus