Situatie

DeletedUser

Jucatorii X si Y,ambii cu cate un sat

Jucatorul X trimite 4 nobili spre satul jucatorului Y, iar peste 1 min. jucatorul Y trimite, la fel, 4 nobili spre jucatorul X.
Sa presupunem ca ambele trenulete vor cobori adeziunea satelor la 0
Ce se va intampla in cazul acesta? :confused:
 

DeletedUser

jucatorul X isi va "renobila" primul sat

e acelasi caz ca si cum ai trimite 6 nobili pe un sat...il vei cuceri,iar apoi iti vei "renobila" satul

:D

se mai intampla
 

DeletedUser5809

Pai una din setarile care s-a introdus, un pic mai tarziu, a fost ca atunci cand un sat este cucerit, daca are atac trimis, atacul dispare.
 

DeletedUser

Pai una din setarile care s-a introdus, un pic mai tarziu, a fost ca atunci cand un sat este cucerit, daca are atac trimis, atacul dispare.

nu stiu eu ma refeream la setarile originale ale acestui joc,si la o logica corecta
cum sa dispara atacul?...trupele se evapora in aer?

LOL
:eek:

EDIT: situatia mi s-a intamplat pe o lume "clasica" sa-i spunem
 

DeletedUser5809

Pai ce au setarile originale, de la inceput, cu setarile de acum. Tu cand intri pe o lume tu joci separat cu alte setari fata de altii?
 

DeletedUser

Jucatorii X si Y,ambii cu cate un sat

Jucatorul X trimite 4 nobili spre satul jucatorului Y, iar peste 1 min. jucatorul Y trimite, la fel, 4 nobili spre jucatorul X.
Sa presupunem ca ambele trenulete vor cobori adeziunea satelor la 0
Ce se va intampla in cazul acesta? :confused:

ok poate imi explici atunci si mie,domnule moderator,in postul lui iurka,unde a pomenit de vreo lume anume?

:D

EDIT:mda,daca nu a pomenit de o lume anume,are 2 raspunsuri:

1.daca situatiea se intampla pe lumea 1 sau clasica,cred ca este varianta mea
2.daca situatia este pe alta lume,este explicatia lui jackass

logic ar fii totusi ca trupele sa nu dispara "in aer"
 

DeletedUser5809

Nu cred ca ai inteles, de fapt nu stiai, aceea setare este pe toate lumile.
 

DeletedUser

nu stiu eu ma refeream la setarile originale ale acestui joc,si la o logica corecta
cum sa dispara atacul?...trupele se evapora in aer?

LOL
:eek:

Tu esti Z :)) si cuceresti un sat de la un jucator X iar jucatorul asta are toate trupele de aparare in satul jucatorului Y, dupa cucerire toata armata jucatorului X va disparea...
 

DeletedUser5809

Tehnic vorbind este o setare buna, logic vorbind, nu este, dar s-a introdus mai de mult:p
 

DeletedUser

Pai una din setarile care s-a introdus, un pic mai tarziu, a fost ca atunci cand un sat este cucerit, daca are atac trimis, atacul dispare.

Dar daca, din intamplare , ultimii nobili ai ambilor jucatori ajung in acelasi timp(aici ma refer la ms) , ce se intampla?
E posibil si asta,nu? :D
 

DeletedUser

Tu esti Z :)) si cuceresti un sat de la un jucator X iar jucatorul asta are toate trupele de aparare in satul jucatorului Y, dupa cucerire toata armata jucatorului X va disparea...

armata cantonata da,a disparut dintotdeauna,dar atacurile raman "pe rol" pana isi ating tinta,dupa trupele,indiferent de rezultat,nu e mai intorc si se considera ca "se imprastie"

asa era inainte
 

DeletedUser

armata cantonata da,a disparut dintotdeauna,dar atacurile raman "pe rol" pana isi ating tinta,dupa trupele,indiferent de rezultat,nu e mai intorc si se considera ca "se imprastie"

asa era inainte

Nu stiu cum era inainte, insa daca un sat este cucerit si daca trupele sunt in atac, sprijin sau nu mai stiu unde, armata dispare...
 

DeletedUser5809

Dar daca, din intamplare , ultimii nobili ai ambilor jucatori ajung in acelasi timp(aici ma refer la ms) , ce se intampla?
E posibil si asta,nu? :D

Nu e posibil, nu ai de unde sa stii exact cand te ataca, o sa fie o intarziere de cateva secunde orice ai face.:p
Dar daca vrei sa fii 100% sigur, intreaba la suport, dar cred ca o sa primesti acelasi raspuns ca cel dat de mine, e imposibil ca 2 persoane, fara sa vorbeasca intre ele sa trimita atacurile sa cada in aceeasi secunda.
 

DeletedUser

Hades123 a spus:
calculeaza probabilitatea ca 2 nobili sa cada in aceeasi milisecunda a aceleiasi secunde ,ca sa vedem cat de posibil este
Repet, improbabil, nu imposibil!
Se poate produce doar din noroc, dar se poate, oricat de mica e sansa!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Cred ca la mijloc este o confuzie. Satul cucerit pierde trupele (sprijin, atac, oriunde s-ar afla) astfel ca cel care a scazut primul adez ramane cu ambele sate.
Daca ne referim la inceput nou, stergere cont, este altceva. Atunci putem discuta de trupe "in aer" apartinand nimanui.
 

DeletedUser

Cred ca la mijloc este o confuzie. Satul cucerit pierde trupele (sprijin, atac, oriunde s-ar afla) astfel ca cel care a scazut primul adez ramane cu ambele sate.
Daca ne referim la inceput nou, stergere cont, este altceva. Atunci putem discuta de trupe "in aer" apartinand nimanui.

nu este nici o confuzie....inainte nu era implementat asta...eu am dat un raspuns pe baza a ce stiam...nu aveam de unde sa stiu ca intre timp s-au schimbat atatea
:)
 
Sus