Snipe - definitie , explicatie

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ba conteaza numele pentru mine , deoarece nenea adex atotnestiutorul da o definitie :

Suport la tanc. (Tehnica de insertie sprijin intre nobili)

eu ii dau solutia : split

iar el vine si imi spune ca e snipe.

asta e cea mai mare aberatie :)
 

DeletedUser

Ma scuzati ca ma bag ca musca in lapte, imi ofer si eu umila parere.
De cand joc stiu de termenul de snipe ca inseamna a sufla un sat curatat de un alt jucator(sau a-l inobila imediat dupa ce l-a inobilat celalalt), iar split sa imparti nobilii (sa bagi sprijin intre nobili), ca nu degeaba tradus inseamna a imparti.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Ma scuzati ca ma bag ca musca in lapte, imi ofer si eu umila parere.
De cand joc stiu de termenul de snipe ca inseamna a sufla un sat curatat de un alt jucator(sau a-l inobila imediat dupa ce l-a inobilat celalalt), iar split sa imparti nobilii (sa bagi sprijin intre nobili), ca nu degeaba tradus inseamna a imparti.

Un raspuns decent, si foarte corect ... tind sa cred ca voi sunteti aia blonzi (adex si cu trupa lui de noobi) nu Gabita :p
 

DeletedUser17342

Suport la tanc ... la senile sau unde? :)) fiecare depinde cu ce oameni joaca... unii spun split unii spun snipe. toti au dreptate, depinde fiecare in ce context le-a auzit. ideea e ca nici o varianta nu e gresita... scopu final tot ala e. pl M

a pus si chevy un link, si strainii astia sunt noobi nici ei nu se pot hotara care cum e :))

http://forum.tribalwars.co.uk/showthread.php?t=3435


PS:Gaby, sper ca nu era vre-un apropo post-ul tau de mai sus. Sper sa ma insel, daca nu regret ca mi-am pierdut timpu cu unii
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Suport la tanc ... la senile sau unde? :)) fiecare depinde cu ce oameni joaca... unii spun split unii spun snipe. toti au dreptate, depinde fiecare in ce context le-a auzit. ideea e ca nici o varianta nu e gresita... scopu final tot ala e. pl M

a pus si chevy un link, si strainii astia sunt noobi nici ei nu se pot hotara care cum e :))

http://forum.tribalwars.co.uk/showthread.php?t=3435

nu e acelasi scop mai . ce nu vrei sa intelegi?

scopul splitului este in defensiva sa te aperi de nobilii dusmanului si sa ii omori.

scopul snipe ului este in ofensiva, sa "ciupesti" un sat intr-un mod mai usor dupa ce au facut altii treaba mai dificila...

ti se par doua lucruri identice?
 

DeletedUser17342

mda... bine. intreaba-ti tu prietenii 'experimentati'. eu nu inteleg de ce ai mai postat daca nu accepti ca ai putea gresii, si mai rau nu ai respect fata de altii. plin forumu de voi, toti jucati de 10 ani si le stiti pe toate pff
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
mda... bine. intreaba-ti tu prietenii 'experimentati'. eu nu inteleg de ce ai mai postat daca nu accepti ca ai putea gresii, si mai rau nu ai respect fata de altii. plin forumu de voi, toti jucati de 10 ani si le stiti pe toate pff

Unde ti se pare ca am fost fara respect?

Am postat pentru ca se tot contrazicea cu mine, iar eu nu sunt genul de om sa tac atunci cand stiu ca am dreptate.
 

DeletedUser

nu e acelasi scop mai . ce nu vrei sa intelegi?

scopul splitului este in defensiva sa te aperi de nobilii dusmanului si sa ii omori.

scopul snipe ului este in ofensiva, sa "ciupesti" un sat intr-un mod mai usor dupa ce au facut altii treaba mai dificila...

ti se par doua lucruri identice?

unde ai invatat sa joci triburile?
intreaba orice englez si iti va spune ca snipe inseamna sa ii spargi ultimii nobili
lasi curatarea sa vina in sat si trupele tale se intorc imediat dupa
nu vorbiti daca nu stiti
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Adex dar inca nu m-ai edificat ce ceilalti termeni si anume cross sniping si cupping ... ia baga un tribal search acolo pe google si zi-mi ce reprezinta...

Daca la snipe si split m-ai lamurit ( aberatii :rolleyes: ) ... fa-o si la astea 2 :p

Chiar nu este problema mea ce a ai inteles si ce nu ai inteles tu. Ziceai ca astepti sa vezi pareri dar observ ca nu faci decat sa combati pe oricine nu este de acord cu tine. Oricum nu conteaza, eu m-am lamurit. Si, precum cineva in alta tema, nu ma motiveaza nimic sa te fac sa intelegi ceva.
 

DeletedUser17342

Un raspuns decent, si foarte corect ... tind sa cred ca voi sunteti aia blonzi (adex si cu trupa lui de noobi) nu Gabita :p

aici mi s-a parut putin asa lipsa de respect, dar posibil sa ma fi inselat.

pai trebuia sa spui de la inceput ca e topic facut ca sa arati ca stii termenii tacticilor tribale in limba engleza si atunci poate nu ne mai chinuiam sa scriem frumos sa vada si sa invete si altii. la titlul asta, de acum incolo la orice search a unui newb a termenului ii va aparea topicul asta. definitiile au fost date pe prima pagina, eu ma bucur enorm ca stii denumiri in engleza. daca ar stii toti ca si tine nu ar mai trebui sa explic in propozitii tactica, as folosi un singur cuvant. BRAVO

si imi pare rau ca trebuie sa te contrazic (prima si ultima oara in post-ul asta). ala nu e dodge, ala e SNIPE. DODGE inseamna sa feresti trupele si ATAT. sau poate colegii aia experimentati care zic SPLIT folosesc termenul dodge cand chemi trupele inapoi intre nobili (se foloseste doar la romani ca e mai simplu de explicat)
 
Ultima editare de un moderator:

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Pe mine nu ma intereseaza denumirile in engleza sau cu ce veniti voi acolo . Eu am auzit de acest termen snipe acum un an si ceva , iar acel om facea referire la "suflarea" unui sat , nicidecum la sprijin sau alte lucruri.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Si cu asta orizontul tau s-a inchis. Nu mai exista nimic altceva decat ce ai inteles tu atunci. Nu accepti nimic, ramai la acea idee. Si ne explici ca "a imparti" inseamna de fapt a sprijini la timp ...

Si toate astea cu un respect deosebit pentru cei ce exprima si alte pareri :))

Hmmm, cum se cheama asta ?
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Si cu asta orizontul tau s-a inchis. Nu mai exista nimic altceva decat ce ai inteles tu atunci. Nu accepti nimic, ramai la acea idee. Si ne explici ca "a imparti" inseamna de fapt a sprijini la timp ...

Si toate astea cu un respect deosebit pentru cei ce exprima si alte pareri :))

Hmmm, cum se cheama asta ?

Adex, legat de respect, atata timp cat ma faci noob, imi rezerv dreptul sa te fac blond ... nu la propriu, ca nu as strica vopseaua. In fine, lasand asta la o parte , eu imi sustin in continuare ideea , prin orice mijloace :) Pentru ca am dreptate .

Am mai vazut o postare , nu mai retin pe unde, acum ceva vreme, cineva spunea ca snipe provine din ceea ce spui tu acolo dar pe serverul .ro jucatorii il folosesc pentru a defini alta actiune si anume cea pe care o explic eu aici .

Am pierdut si meciul din cauza voastra :))
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0

Da, cam mult timp pe forum, putin pe joc :D

gabby, comportamentul tau este definit de acest termen, noob. Incapatanat, orgolios, care nu vrea sa invete. La faza asta asa ai fost, nu e o jignire. E timpul sa-ti accepti greselile si sa respecti si alte opinii, poate ai ceva de castigat.
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Adex, cand imi voi da seama ca gresesc o sa recunosc dar momentan nu a reusit sa ma convinga nimeni de acest aspect ! Eu o stiu pe a mea , tu o stii pe a ta, de aceea am sa te rog sa lasi acest topic deschis , cu mentiunea ca nu am sa mai contrazic pe nimeni ( in afara de tine ) si sa vedem rezultatul.

Da, cam mult timp pe forum, putin pe joc

Cu ce argumentezi tu aceasta afirmatie ?
 
Ultima editare:

DeletedUser

Split = trupele din oras le imparti astfel incat orasul sa fie sprijinit intre atacurile cu nobili evitand full-urile

Snipe = A trimite un singur nobil pentru a lua satul dupa ce in prealabil cineva l-a curatat si a scazut adeziunea (se foloseste si atunci cand dai la recuperare adica lasi pe cineva sa ia satul si tu il recuperezi inapoi de obicei cu un singur atac cu nobil la interval mic de timp ).Se mai foloseste si atunci cand cureti + scazi adeziunea cu trupe+nobili de pe un sat de-al tau iar ultimul nobil il bagi de pe alt sat.
Cross Snipe = este ca si la snipe cu diferenta ca la randul tau cureti un sat pentru altcineva astfel fiecare ia satul cu un singur nobil.

Dodge = evitarea full-urilor prin retragerea trupelor si consumarea resurselor. Termenul se poate folosi si atunci cand se reintorc trupele pentru a apara satul de nobili

PS Lord Adex a te lua in gura cu ceilalti utilizatori ai forumului nu cred ca face parte din obligatiile tale asa ca o poti lasa mai moale. Forumul este pentru exprimarea opiniilor legate de joc si socializare nu pentru a face caracterizari la adresa altor jucatori in special prin evidentierea presupuselor defecte. Poate unul este mai destept, altul mai putin insa nu lua tu hotarari in aceasta privinta si trateaza toti jucatorii cu respect, este o rugaminte.
Nu este o critica la adresa ta ca moderator ci un sfat.
Astept banul :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser35749

Prescurtarile



Snipuire = Trimiterea unei generaţii de nobili pentru a înnobila un sat, care tocmai a fost cucerit sau care este în proces de înnobilare, de către alt jucător
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Du-te bre d-aici ca esti noob si tu la fel ca mine :D Cum sa insemne asa ceva?

Snipe e sprijin dom'le... maine poimaine imi zice ca e backtime :))
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus