Sondaj setari L24

Sunteti de acord ca urmatoarea lume sa aiba setarile acestea ?

  • DA

    Voturi: 115 65,7%
  • NU

    Voturi: 60 34,3%

  • Total votanți
    175
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3357

contra. nu stiu de ce toti s-au grabit sa fie pro... hai sa o luam pe rand... chestia asta ar face sa dispara spike-urile, un lucru bun de altfel, ca nu pot sa am alianta cu barbarii. dar, cati din noi atunci cand cucereste un sat nu trimite si sprijin la secunda? cum ar fi sa nu pot sa sprijin satul pe care il cuceresc decat dupa ce il iau? sa zicem ca iau sat la 15 ore... logic ca imi bag sprijin la secunda (sau imediat dupa ce ajung nobilii pt cei ce nu au timpul necesar sa stea sa sincronizeze). fiindu-mi nepermisa sprijinirea satelor "rosii", inseamna ca iau un sat si nu pot sa mi-l sprijin pt destul de mult timp (timp in care omu poate sa dea recuperare de ii sta limba pluta, ca stie clar ca nu gaseste aparare in sat decat daca ultimul nobil l-am trimis cu aparare).
sunt pentru votarea setarilor legate de biserica, viteza server, paladin, arcasi si alte d-astea, dar propunerea asta mi se pare mai mult decat aberanta.
plus ca... nu avem voie decat o alianta si un PNA. ce se va intampla cu triburile formate din enspe academii si familie cu juma de harta? nu mai lasam n00bii sa joace? sunt jucator ofensiv, nu sunt adepta unui maldar de aliante, prefer 1-2 aliante bune si sigure, dar sunt cazuri cand astea nu sunt suficiente, mai ales la inceput de joc. dupa un anumit timp, cand raman triburi putine, sa zicem ca e ok, dar la inceput nu. sau, sa luam exemplul lumii 9, acolo unde nu e limita de membrii. nu am jucat mult acolo, dar faceam parte dintr-un trib de 400 de membrii, intinsi pe 7 K-uri (daca imi aduc bine aminte). cum sa ai o singura alianta si un singur PNA atata timp cat fiecare grup de membrii aveau granita cu alte triburi?
alta chestie, de ce daca eu am 200 de amici in diferite triburi nu pot sa le cer ajutorul? sa nu uitam ca cel mai bun aliat e colegul de harta, care nu mereu face parte din tribul tau sau tribul aliat. de multe ori am picat in zone rosii si mi-am facut aliante personale, cred ca toti au facut asta la un moment dat. de ce trebuie sa ma bazez doar pe ce e albastru sau bleo cand vecinu ajunge mai repede cu ajutor?

L.E.: adex, de ce nu ne lasi sa vedem cine si cu cine a votat?


1.Fara spike ai fi cea mai prosta jucatoare pe care l-a avut triburile.ro
2.Fara prieteni ( sau multi account cum imi place mie sa spun ) care sa te ajute, ai fi penultima cea mai proasta jucatoare de triburile
 

DeletedUser

1.Fara spike ai fi cea mai prosta jucatoare pe care l-a avut triburile.ro
2.Fara prieteni ( sau multi account cum imi place mie sa spun ) care sa te ajute, ai fi penultima cea mai proasta jucatoare de triburile

regret ca regulamentul nu imi permite folosirea aceluiasi apelativ si in ceea ce priveste cultura ta si tangentele pe care le ai cu gramatica limbii romane. multumesc pt aprecieri, poate ca sunt un jucator prost, dar din fericire, pe mine nu ma poate numi nimeni agramata si inculta. bine ca esti tu jucator bun, avem 1-1 :p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser39150

Sined. Cum poti sa vorbesti singur si sa te si enervezi pe tine?! HAHAHA!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus