Sondaj setari L24

Sunteti de acord ca urmatoarea lume sa aiba setarile acestea ?

  • DA

    Voturi: 115 65,7%
  • NU

    Voturi: 60 34,3%

  • Total votanți
    175
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser25287

am vazut in una din postarile lui merlin ca un full deff e suficient pt un full de atac, chiar daca e pe zid 0. pai cum pana mea? ca am simulat si nu prea vad cum (asta in conditii normale de sat atac/aparare)

Sat defensiv:
6800-lanci
6800-spade
6800-arcuri

E una din formulele pe care eu le folosesc.

Sat ofensiv
6100-topoare
20-spioni
3000-cai usori
450-berbeci

De asemenea una din forumulele preferate mie.

Simulare:

Agresor
Unitati-0 0 6100 0 20 3000 0 0 450 0 0 0
Pierderi-0 0 6100 0 0 3000 0 0 450 0 0 0

Aparator
Unitati- 6800 6800 0 6800 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi-5687 5687 0 5687 0 0 0 0 0 0 0 0

Nota:
Simulare facuta pe lume cu biserica, agresor si aparator religiosi, moral 100%, noroc din partea agresorului neutru si zid 0. repetati simularea si veti obtine acelasi rezultat.

In rest no comment, nu cred ca are sens, fiecare are parerea lui, unii pro altii contra, sustin insa faptul ca insasi dorinta opririi cu desavarsire aparitiei acestei setari si la noi pe server desi in alte parti exista, doar pentru simplul motiv ca noua nu ne place este o mare aroganta care nu ne face cinste, sustin aceasta opinie indiferent de consecinte.

LE: Nici pe mine nu ma incanta catusi de putin posibilitatea reducerii timpului de constructie contra PP insa asta nu inseamna ca fac subiect de dezbatere publica din asta spre a fi scoasa definitiv de pe server, incerc sa evit pe cat posibil inscrierea pe astfel de lumi, pe voi nu inteleg ce va opreste sa faceti la fel?... probabil intrebare retorica.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

atunci de ce nu vedem o lume fara moral si la noi desi in alte parti exista?


nu te contrazic ca nu exista, dar te rog sa ne arati si noua unde exista o lume cu aceasta setare.

sustin insa faptul ca insasi dorinta opririi cu desavarsire aparitiei acestei setari si la noi pe server desi in alte parti exista, doar pentru simplul motiv ca noua nu ne place este o mare aroganta care nu ne face cinste


nu vad cine doreste cu desavarsire sa nu fie aceasta setare, eu doar mi-am spun parerea si ti-am prezentat niste dezavantaje, asa ca nu mai acuza de pomana, arogant o sa fi cand iti zic ca "esti varza ca jucator daca nu esti in stare sa te dezvolti dupa ce ai luat un spike, 2, 3..." defapt pentru tine ce inseamna "mari jucatori"? ii iei la dimensiuni? inaltime/latime? ca tot nu am inteles.

daca tu nu esti in stare sa te adaptezi pe o lume unde se pun si spike-uri (banuiesc ca despre tine vorbeai cand ai zis "marii jucatori renunta din cauza spike-urilor" te-ai simtit ofensat si ai dat drumu la plop) asta nu inseamna ca si noi nu ne putem integra pe o lume cu o astfel de setare, insa nu ar avea nici un + fata de ce setari au fost pana acum ci doar minusuri, multi se vor lasa repede pentru ca e aiurea sa ataci un sat 2 saptamani, azi e la tine maine la dusman poimaine iar la tine si tot asa....asta din cauza acestei setari.

LE: Nici pe mine nu ma incanta catusi de putin posibilitatea reducerii timpului de constructie contra PP insa asta nu inseamna ca fac subiect de dezbatere publica din asta spre a fi scoasa definitiv de pe server, incerc sa evit pe cat posibil inscrierea pe astfel de lumi, pe voi nu inteleg ce va opreste sa faceti la fel?... probabil intrebare retorica.

tot LE: ca acum am vazut, pe tine cine te obliga sa te inscrii pe lumi in care se pot pune spike-uri? vrei ceva nou, suntem de acord, dar sa fie ceva constructiv, si in caz ca va fi o lume cu aceasta setare te asigur ca ma voi inscrie daca voi avea timp pentru joc in acel moment, sunt in stare sa ma adaptez si pe o astfel de lume, defapt pe orice lume, orice setari, dar vei vedea si tu in timp ca faci o greseala dorindu-ti asta, probabil te vei bucura la inceput ca nu iei nici un spike si in sfarsit vei avea si tu posibilitatea de a te dezvolta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser25287

@Tik Tak Toe deja incepi sa vorbesti in plus, bineinteles ca NU la mine m-am referit cand am zis jucatori mari, nu sunt atat de arogant incat sa ma consider asa ceva, dar nici nu pot da nume deoarece ar fi incorect.

Si da chiar exista si la noi lume fara moral, de fapt s-a dezactivat de curand pe una din ele, ramane sa descoperi singur care, si de asemenea exista pe servere externe acea setare despre care se vorbeste aici in aceasta tema, dar nu-i vina mea ca nu stii sa cauti.
 

DeletedUser

@Tik Tak Toe deja incepi sa vorbesti in plus, bineinteles ca NU la mine m-am referit cand am zis jucatori mari, nu sunt atat de arogant incat sa ma consider asa ceva, dar nici nu pot da nume deoarece ar fi incorect.

Si da chiar exista si la noi lume fara moral, de fapt s-a dezactivat de curand pe una din ele, ramane sa descoperi singur care, si de asemenea exista pe servere externe acea setare despre care se vorbeste aici in aceasta tema, dar nu-i vina mea ca nu stii sa cauti.

Daca stii lumea arata-ne si noua, fa un gest placut, usureaza-ne munca daca tot stii care e aceasta, de cautat stiu cum se cauta, dar de ce sa imi pierd vremea?

dar nici nu pot da nume deoarece ar fi incorect.

roaga un moderator sa faca un poll sa te convingi singur, pe mine nu ma crezi cand spun ca "jucator mare" nu e ala care renunta pentru un spike, mai degraba il poti numi noob pentru ca nu stie sa joace.

Si da chiar exista si la noi lume fara moral, de fapt s-a dezactivat de curand pe una din ele, ramane sa descoperi singur care
tu esti in stare sa faci diferenta dintre "start" de lume si o lume care are 2-3 ani de cand a inceput? pe alte servere se pleaca din start cu aceasta setare, ca tot dai exemple pe altii (alte servere)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

bre, ca tot e la moda... nu mai bine isi face fiecare cate un server si baga acolo ce setari vrea?
discutia a plecat de la niste setari date, nu de la ce viseaza fiecare noaptea. ok, vreti o lume fara spike-uri... de ce nu cereti o lume fara barbari si bonusuri? ca sa nu mai aiba lumea in ce sa bage spike :p
 

DeletedUser

degeaba am cere:)) pana acum tot ce s-a discutat de eventuale setari, "ce ne dorim" nu s-a tinut cont, vorbim vorbe pe aici, sau se vor schimba cei de la INNO?:D din cate stiu ei fac setarile nu adminii sau noi
 

DeletedUser

Sat defensiv:
6800-lanci
6800-spade
6800-arcuri

E una din formulele pe care eu le folosesc.

Sat ofensiv
6100-topoare
20-spioni
3000-cai usori
450-berbeci

De asemenea una din forumulele preferate mie.

Simulare:

Agresor
Unitati-0 0 6100 0 20 3000 0 0 450 0 0 0
Pierderi-0 0 6100 0 0 3000 0 0 450 0 0 0

Aparator
Unitati- 6800 6800 0 6800 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi-5687 5687 0 5687 0 0 0 0 0 0 0 0

Nota:
Simulare facuta pe lume cu biserica, agresor si aparator religiosi, moral 100%, noroc din partea agresorului neutru si zid 0. repetati simularea si veti obtine acelasi rezultat.

In rest no comment, nu cred ca are sens, fiecare are parerea lui, unii pro altii contra, sustin insa faptul ca insasi dorinta opririi cu desavarsire aparitiei acestei setari si la noi pe server desi in alte parti exista, doar pentru simplul motiv ca noua nu ne place este o mare aroganta care nu ne face cinste, sustin aceasta opinie indiferent de consecinte.

LE: Nici pe mine nu ma incanta catusi de putin posibilitatea reducerii timpului de constructie contra PP insa asta nu inseamna ca fac subiect de dezbatere publica din asta spre a fi scoasa definitiv de pe server, incerc sa evit pe cat posibil inscrierea pe astfel de lumi, pe voi nu inteleg ce va opreste sa faceti la fel?... probabil intrebare retorica.

la ce mai trebuiesc berbeci daca tu pui zid 0? mai bine mai faceai niste topoare si cai si faceai full-ul de aparare pe zid 0 :eek:
 

DeletedUser11365

adminii romani pot schimba niste setari mai putin importante..cele de baza,legate de viteza,prezenta sau absenta bisericii,bonusul de noapte,nu pot fi schimbate de exemplu..noi putem schimba numarul maxim de membrii a unui trib de exemplu..
 

DeletedUser

la ce mai trebuiesc berbeci daca tu pui zid 0? mai bine mai faceai niste topoare si cai si faceai full-ul de aparare pe zid 0 :eek:

stii ce imi place la faza asta? el foloseste arcuri in aparare, in schimb arcasi pauza in atac :p eu am bagat trupe la plezneala... 5500 topoare, 2300 cai, 700 arcasi si apararea cu 5k/5k/5k+ 500 grei. ca n-am stat sa pun stas, e alta mancare de peste, ca niciodata nu am avut satele construite la fel... ca mai ai lumi cu flama si alte d-astea, unde nu iti permiti mai mult de 5k lancii, 1k spade, 1k arcuri ca sa bagi in rest catapulte si grei (eu ma rezum mai mult la eficienta si rapiditate, sa nu stea grajdul si, acolo unde se cuvine, atelierul)
 

DeletedUser

nu are mare importanta asta, dai si 2 full-uri la o recuperare daca stii ca se paractica ultimul nobil cu full de deff (1 full spargere si al 2-lea cu nobil) dar cine se face de cacao cand pierde un full de aparare si nobilul? eu sa stiu ca ma ataca asa bag sprijin in fata ultimului nobil, de unde as sti? ma ataci o data iti merge, ma ataci a 2-a data nu iti mai merge...si pe zid 0 iti trebuie deff calumea sa pastrezi satul, iar cum deff-ul nu ajunge la timp...aici nu vorbesc de atacuri asupra nubilor, nu toti sunt nubi pe acest joc...
 

DeletedUser25287

stii ce imi place la faza asta? el foloseste arcuri in aparare, in schimb arcasi pauza in atac :p eu am bagat trupe la plezneala... 5500 topoare, 2300 cai, 700 arcasi si apararea cu 5k/5k/5k+ 500 grei. ca n-am stat sa pun stas, e alta mancare de peste, ca niciodata nu am avut satele construite la fel...

Fa si tu simulare in stilul celei facuta de mine, si pune si atacul propus de tine impotriva aceleiasi aparari ca si cel propus de mine si spune-mi te rog care din ele este mai bun, apoi devreme ce te pricepi sa tot contrezi ce spun eu sunt convins ca vei gasi si explicatia faptului ca atacul meu este mai puternic.

ca mai ai lumi cu flama si alte d-astea, unde nu iti permiti mai mult de 5k lancii, 1k spade, 1k arcuri ca sa bagi in rest catapulte si grei (eu ma rezum mai mult la eficienta si rapiditate, sa nu stea grajdul si, acolo unde se cuvine, atelierul)

Nimic mai mult decat irosirea de locuri importante in ferma sa pui catapulte in mai multe sate de aparare, scazi prea mult forta defensiva a satului, ca mai combini infanteria cu caii grei este altceva, dar nici asta nu-i eficient sa fie facut la majoritatea satelor deff in sensul ca de asemenea scade forta defensiva, faceti si voi sumulari si veti vedea ca am dreptate, este adevarat ca satul full infanterie se face si cel mai greu dar este totodata si cel mai puternic si se poate combina cu inca o grupa de aparare unde ai si grei in sat si astfel scurtezi perioada de umplere a fermei, oricum asta tine mai mult de preferinta fiecaruia, fiecare face cum crede mai bine dar asta nu inseamna ca avem dreptul sa desfiintam preferintele cuiva in materie de configuratii doar pentru ca noua nu ne convin.

la ce mai trebuiesc berbeci daca tu pui zid 0? mai bine mai faceai niste topoare si cai si faceai full-ul de aparare pe zid 0 :eek:

Vai, dar ai gasit motiv sa te bagi in seama nu gluma ;) Stimabile eu am pus in simulare un full de atac de care ma folosesc eu de cele mai multe ori, daca tu preferi sa ataci fara berbeci in speranta ca adversarul isi va lasa zidul jos este problema ta, eu insa prefer sa atac cu minim 400 de berbeci pentru siguranta, aici insa a fost vorba de zid 0 dupa eventuala curatare/innobilare, dar poate ca e greu de inteles asta cand nu citesti atent.

Totusi stimabile refa dumneata simularea propusa de mine si inlocuieste berbecii aceia cu topoare si cai, poti pune 7100 de topoare si 3300 de usori ( am impartit in mod relativ egal cele 2250 de locuri ocupate de berbeci ), si vei vedea de fapt ca nici asa nu este de ajuns sa rupi fulul meu de aparare, incearca nu ezita, aaa ca e mai simplu sa ne bagam in seama asta e altceva ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Nimic mai mult decat irosirea de locuri importante in ferma sa pui catapulte in mai multe sate de aparare, scazi prea mult forta defensiva a satului, ca mai combini infanteria cu caii grei este altceva, dar nici asta nu-i eficient sa fie facut la majoritatea satelor deff in sensul ca de asemenea scade forta defensiva, faceti si voi sumulari si veti vedea ca am dreptate, este adevarat ca satul full infanterie se face si cel mai greu dar este totodata si cel mai puternic si se poate combina cu inca o grupa de aparare unde ai si grei in sat si astfel scurtezi perioada de umplere a fermei, oricum asta tine mai mult de preferinta fiecaruia, fiecare face cum crede mai bine dar asta nu inseamna ca avem dreptul sa desfiintam preferintele cuiva in materie de configuratii doar pentru ca noua nu ne convin.

uite simulare si cu fullul meu de aparare pe care ti l-am propus:
Agresor Unităţi: 0 0 6100 0 20 3000 0 0 450 0 0 0 0 877.000 574.000 1.084.400 20.390
Pierderi: 0 0 6100 0 0 3000 0 0 450 0 0 0 0 876.000 573.000 1.084.000 20.350

Apărător Unităţi: 5000 1000 0 1000 0 0 0 850 0 900 1 0 0 838.020 697.520 780.040 19.310
Pierderi: 2880 576 0 576 0 0 0 490 0 518 1 0 0 482.660 401.680 449.520 11.126

ma rog, aici e relativa flama. eu ti-am spus doar ca mi se pare ciudata folosirea arcurilor in aparare, dar nu si in atac

la varianta ta de atac/aparare iese cam asa:
Agresor Unităţi: 0 0 6100 0 20 3000 0 0 450 0 0 0 0 877.000 574.000 1.084.400 20.390
Pierderi: 0 0 6100 0 0 3000 0 0 450 0 0 0 0 876.000 573.000 1.084.000 20.350

Apărător Unităţi: 6800 6800 0 6800 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1.224.000 612.000 952.000 20.400
Pierderi: 5687 5687 0 5687 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1.023.660 511.830 796.180 17.061
in schimb, daca pleci urechea la ce iti spuneam eu de arcasi, iti iese ceva de genul:
Agresor Unităţi: 0 0 5500 0 20 2500 1000 0 300 0 0 0 0 983.500 576.000 1.055.400 22.040
Pierderi: 0 0 5500 0 0 2500 807 0 300 0 0 0 0 934.250 555.700 1.026.050 21.035

Apărător Unităţi: 6800 6800 0 6800 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1.224.000 612.000 952.000 20.400
Pierderi: 6800 6800 0 6800 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1.224.000 612.000 952.000 20.400
ma rog, eu nu am facut niciodata mai mult de 300 de berbeci si nu sunt adepta lor in numar exagerat decat la un numar mare de sate, atunci cand folosesti in primele cleanuri atacul cu multi berbeci
 

DeletedUser

vezi ca asta cu bagatul in seama e doar in mintea ta simulata de mine ca fiind una egala unei gaini..

daca tot iti plac povestile si scrisul, fa-te poet pe extern.. ca o sa ai mai mult succes decat cel de expert in simulari si atacuri/aparari pe triburi..
daca tu ai auzit de arcasi pe o lume si de arcasi calare nu, atunci trage tu concluzia si simuleaza ce vrei.. 450 de berbeci la fiecare sat de atac mi se pare risipa de ferma, ma mir cum de nu ai si 1000 spioni in full-ul ala...
insa daca tot ai chef sa te certi si cu altcineva in afara de tik tak toe, simuleaza te rog apararea ta cea care face fata pe zid 0 la orice atac, impotriva la 6000top 2500usori 900arc calare si vezi daca iti mai da cu rest..

iti spun eu, ca un jucator bun care isi cunoaste tinta si stie cu ce se apara, isi stabileste modul de recrutare a trupelor ofensive cu atentie...

eu ma opresc aici cu topicul ca am facut spam cat pentru o vacanta moka :)
 

DeletedUser25287

Atacul ala stiintifico-fantastic al tau @mine va ocupa un total de 22.040 de locuri in ferma, apoi asta ori e sat cu bonus la ferma ori nu vorbim despre acelasi joc :))

Cat despre fulul tau de aparare... pai ce pacat ca nu poti avea decat un paladin :))

Dezamagitor...
 

DeletedUser

Atacul ala stiintifico-fantastic al tau @mine va ocupa un total de 22.040 de locuri in ferma, apoi asta ori e sat cu bonus la ferma ori nu vorbim despre acelasi joc :))

Cat despre fulul tau de aparare... pai ce pacat ca nu poti avea decat un paladin :))

Dezamagitor...

o ferma are 24000 merlin nu?
crezi ca toti isi fac minele si targul la maxim ca tine? :)

un singur paladin da, dar un singur sat de aparare nu..

bre ceea ce vrei tu sa demonstrezi nu exista, decat interpretari si discutii contradictorii repetate...iar la asta suntem toti experti, nu numai tu :D
 

DeletedUser25287

vezi ca asta cu bagatul in seama e doar in mintea ta simulata de mine ca fiind una egala unei gaini...

Vai cat de inteligent poti sa fii de ai ajuns tocmai la aceasta concluzie, ba mai mult ai si reusit sa o spui aici, felicitari ;)

daca tu ai auzit de arcasi pe o lume si de arcasi calare nu, atunci trage tu concluzia si simuleaza ce vrei.. 450 de berbeci la fiecare sat de atac mi se pare risipa de ferma, ma mir cum de nu ai si 1000 spioni in full-ul ala...
insa daca tot ai chef sa te certi si cu altcineva in afara de tik tak toe, simuleaza te rog apararea ta cea care face fata pe zid 0 la orice atac, impotriva la 6000top 2500usori 900arc calare si vezi daca iti mai da cu rest..

Prietene mai are rost sa repet ca aici era vorba de un full de aparare standard impotriva unul full de atac la fel de standard? adica cel folosit de obicei de fiecare in parte, ok sa inteleg ca tu nu ataci cu berbeci, nici o problema, ma vezi pe mine acuzandu-te de asta? fiecare face cum crede de cuviinta stimate domn.

Daca totusi ar fi sa compar varianta ta cu cea propusa de mine rezultatele ar fi asemanatoare, adica:

6000-topoare
2500-usori
900-arcasi calare

Vor distruge toata aparare ramanand aproximativ 100 de arcasi calare, sau

9300-topoare
2800-usori

la fel distrug tot si raman ceva mai mult de 100 de cai

Deci rezultate aproximativ similare insa aici este de mentionat ca e vorba de atac fara berbeci impotriva unui sat presupus a avea zid 0, ataca tu insa fara berbeci un sat cu zidul intact si o sa vezi diferenta, ataca-l de asemenea si cu berbeci intr-o varianta de full ofensiv care doresti si compara cu varianta mea, sunt destul de sigur ca varianta mea va iesi in castig, explicatia? simplu, un calaret arcas ocupa 5 locuri in ferma pe cand un usor 4 locuri, un calaret arcas are forta off de 120 iar un usor 130, asadar poti face si mai multe unitati si sunt si mai puternici, e simpla matematica stimabile ;)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Daca erai asa de destept Sir (te mai dai si domn cu nick-ul, ca in rest nu te comporti ca atare) nu mai aduceai in discutie "un full de aparare rupe unul de atac" pentru ca suficient era de omorat nobilul in planurile tale de superaparator


si daca vrei simulare ia de aici simulare cu sat facut special pentru spargeri la recuperari, aici nu-ti trebuiesc berbeci pentru ca gasesti zidul 0, daca dai o recuperare ca la carte nu cum iti imaginezi tu o recuperare perfecta.


Unităţi: 0 0 0 0 0 0 4080 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 0 3500 0 0 0 0 0 0

Apărător Unităţi: 6800 6800 0 6800 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Pierderi: 6800 6800 0 6800 0 0 0 0 0 0 0 0 0

acest atac il faci pe sat bonus grajd, sa imi gasesti un atac mai eficient ca asta si mai vorbim, dar se pare ca tu esti mare aparator, dai lectii total aiurea in ceea ce priveste o recuperare.
 

DeletedUser

Atacul ala stiintifico-fantastic al tau @mine va ocupa un total de 22.040 de locuri in ferma, apoi asta ori e sat cu bonus la ferma ori nu vorbim despre acelasi joc :))

Cat despre fulul tau de aparare... pai ce pacat ca nu poti avea decat un paladin :))

Dezamagitor...

bre, atunci cand cauti sa bagi catapulte sprijin, cauti sa ai si flama, nu? vorbesti de sprijinirea unui sat luat pe granita, sa subliniez UN sat? in cazul asta, da... e suficienta o flama. si, din moment ce stii clar ca ataci acolo si ca nu poti sa bagi decat un full, e logic sa muti paladinul pe satul de unde bagi sprijinul? pt tine cred ca nu...faza e ca esti singurul de aici care sustii ca ala e modelul ideal de aparare... pai hai sa o luam logic: de ce sa lasi doar cazarma sa faca trupe? ca de-aia ai grajd si atelier (pt lumi cu flama) in sat. cat dureaza sa faci un sat d-ala si cat dureaza unul sa zicem doar in combinatie cu grei daca nu vrei sa te obosesti cu catapultele?
si, sorry, nu am stat sa pun cu virgulite trupele, le-am pus rotund. eu bag undeva la 2800-3000 din ferma in cladiri, nu raman 22.040, dar raman oricum 21.000... mai taie tu 30 de berbeci si 50 de cai, sau cat iti iese la calcul. scuza-ma ca nu am notat niciodata la fix cat intra, ca nu imi incarc memoria cu asta, ci doar cu niste cifre rotunde.
legat de dezamagire, intr-adevar, aveam ceva pretentii, regret ca m-am inselat in privinta ta
 

DeletedUser25287

E dureros cand cineva nu vrea sa iti impartaseasca opinia si mai vine si cu argumente impotriva ei nu-i asa? sunt convins ca da, dar vezi tu, asta nu-i problema mea, e problema voastra ca nu puteti accepta ca mai exista si alte variante care sunt eficiente altele decat cele folosite de voi, eu vorbesc de configuratia de aparare la modul general si tu imi bagi una cu flama ca apoi sa te scoti spunand ca de fapt era pe un sat, haide mai @mine sa fim seriosi, te-ai grabit sa ma desfiintezi ( sau oricum sa incerci ) fara insa sa acorzi prea mare atentie detaliilor cand de fapt pe jocul asta tocmai detaliile fac de multe ori diferenta.

@blackdude nu ai sa gasesti tu sat eficient care sa iti ocupe doar 1960 de locuri in ferma asa ca devreme ce nu ai acoperire nu vad pentru ce te bagi in vorba, oricum nu ca ai avea tu habar de cum imi fac eu satele ;)

@Tik Tak Toe deviezi destul de tare de la subiect ( mai ales cu referirea in mod personal la mine total deplasata, asa ca fii mai retinut ), aici era vorba de cu totul atceva in principiu dar bineinteles ca trebuia sa vii si tu cu ceva inventat pe moment doar ca sa ai motiv sa ma contrezi, ce interesant pari:eek:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus