Sondaj setari L24

Sunteti de acord ca urmatoarea lume sa aiba setarile acestea ?

  • DA

    Voturi: 115 65,7%
  • NU

    Voturi: 60 34,3%

  • Total votanți
    175
  • Sondaj închis .
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am "rasfoit" acest topic si am vazut o gramada de pareri pro si contra,de idei bune si mai putin bune.
De la urmatorul server ma astept la o viteza mai mare gen 2,5 .
Nu conteaza daca are sau nu biserica ,caci se poate juca si asa .
Paladinul neaparat cu arme.
Tribul cu limita de aliante si PNA-uri.
Dar ceea ce mi-as dori eu cel mai mult de la noul server este ca bonusul de noapte sa se transforme in vizite in acel sat si regula sa se aplice la conturile active nu la satele de barbari.
In acest fel poti dormi linistit ,fara sa stai cu gandul ca noapte te atac si te innobileaza vreun belzebut care e pasare de noapte si nu are altceva decat sa stea pe triburile.
Daca vrea sa stea si sa atace,sa atace numai sate barbare si atat.
Conturile active sa fie protejat de acest "bonus de noapte" si orice atac pe cont activ in timp de noapte sa fie o simpla vizita fara nici un efect asupra satului "vizitat" si fara vreun raport care sa arate ce sa intamplat.
 

DeletedUser

cred ca e timpul pentru o lume cu viteza 2

tu gandesti inainte sa postezi? ce te face sa crezi ca e timpul pentru o noua lume cu viteza 2? abia a fost 21,s-au deschis doar 2 lumi intre timp...se vor mai deschide inca cel putin 2-3 lumi noi pana sa se dea drumu la o noua lume cu viteza 2...
 

DeletedUser25287

Greu de crezut ca vom avea viteza 2, intr-adevar lumea 21 este inca recenta, cred insa ca ar putea avea 1,5 sau chiar 1,6 ca la lumea 16 de ce nu..?;)
 

DeletedUser

asta e mult mai probabil,mai ales ca (daca nu ma insel eu),atat l22 cat si l23 au viteza 1...deci,chiar ar fi cazu de o lume cu viteza intre 1 si 2.
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Eu cred ca niciodata nu am nimerit setarile unei lumi...asa ca imi dau cu presupusul din nou ca sa gresesc:)

Lumea va fi un cu viteza 0,8 sau 0,1...depinde de cei de la inno.
Paladinul va avea subalterni, militia va avea neaparat bastoane sa dea bine in suporteri.
Satele de barbari vor creste pana la 9k-10k de puncte ca sa nu mai fie nicio deosebire intre unguru` care ia intern si altul care se ocupa de barbare.

Acum serios vorbind, nu cred ca se va tine vreodata cont de O OPINIE a unui jucator sau mai multi, nu s-a tinut pana acum si nu se va incepe nici de acum inainte.
Setarile vor fi alea care vor fi iar noi vom intra sa vedem cine cu cine se bate, care pe care farmeaza...cine se mai injura cu cine s.a.m.d.
 

DeletedUser

In principiu eu unul sunt de acord cu acele setari propuse de Adex, dar as mai adauga ceva :
- viteza serverului: 2
- viteza trupelor:1.5
- timpul de construcţie a clădirilor NU se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 80
- account manager - inactiv
- "declaraţii de război" -activate
- biserică - inactiv
- trofee
- paladin activat (poate găsi obiecte)
- sate bonus speciale
- bonusul de noapte - inactiv
- perioada protecţie iniţială - 3 zile
- moral – inactiv
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
- se va putea alege direcţia satelor la început

Cu setarile acestea mi-as dori eu sa apara o lume, dar cam prin vara asa, ca mai sunt si oameni care dau un bac :D:D:)
 

DeletedUser16039

sa eliminam de acolo trofee, grafica noua, si paladinul care nu poate gasi obiecte.
o lume pe care sa iti fie drag sa joci. asa cum au fost primele 7-8 lumi.
 

DeletedUser

mie mi-ar mai placea o lume gen clasica,fara taleri,cu pachete d-alea...acolo e fain ca nu poti sa faci trenulete,tre sa te pricepi sa coordonezi atacurile. aici iti faci trenuletu,apesi "t" si ti-a bagat 4 nobili in 300 ms .
 

DeletedUser2821

mie mi-ar mai placea o lume gen clasica,fara taleri,cu pachete d-alea...acolo e fain ca nu poti sa faci trenulete,tre sa te pricepi sa coordonezi atacurile. aici iti faci trenuletu,apesi "t" si ti-a bagat 4 nobili in 300 ms .

Asa si mie , o lume gen Lclasica sau L15.
 

DeletedUser

Eu ma gandeam ca pe langa trupele clasice sa se introduca si trupele "infiermiere",sa se insoare si soldatii,sa faca soldatei,asa o mai pune omu' de o alianta prin botez ca se insoara arcasu' cu infiermiera dusmanului si iti dai seama ce de aliante si de certuri pentru zestre.Sa devina ca in viata reala ca vorba aia si asa dureaza un server 20 de ani.Acum lasand gluma la o parte eu cred ca lumea 24 ar trebui sa aiba principala setare... durata.sa se zica incepe pe 1 feb si dureaza pana pe 1 feb anul urmator.Cand cineva castiga e mai atractiv.Si apoi,... ce stiu, primii 100 de playeri sa intre pe o lume unde sa se poata accesa doar pe baza de invitatie din parte admini serverului romanesc.In felul asta Se vor premia cei buni,cred eu.Ca asa chiar cu viteza 3,4 dupa un timp te plictisesti pentru ca nu poti sa ramai in top forever,si mai devreme sau mai tarziu o lasi mai moale pentru ca nu ai un tel precis.Asa pe lumea cu invitatie toti playerii ar vrea sa aibe un cont pt ca acolo joaca cei ce au demonstrat ca sunt buni,nu?Ma rog asta e parerea mea,personala si contestabila,:)
 

DeletedUser

Da..aveti si voi dreptate..dar pana la urma ideea este ca..suntem in secolul vitezei, si ne dorim viteza..si pana la urma..da...intr-adevar..Lumea 24 apare chiar si fara ideile si preocuparile noastre la adresa ei...doar daca nu cumva ne baga cineva in seama..

de acord cu igodalex dar..:
paladin fara obiecte
fara sate bonus
nu se poate alege directia(nu prea avem nevoie de alianta prestabilite!)
trofee(fara astea noi gen"bogatia se masoara in aur"..)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

scuzati ca vin si eu cu o intrebare
si cam cand va apararea minunata lume 24?
 

DeletedUser9828

un exemplu de pe .uk despre cum se tine cont de "prostime"

Survey: Speed for UK8

Speed Settings for UK8

0.5 -> This setting would be optimal for players interested in playing a world with minimal activity requirements. Longer build times, slower troop movement, and slower resource production makes activity less important, and logical, thought-out actions much more important..

0.75 -> Not as slow as 0.5, but not quite as fast as standard, this setting is again, perfect for players wanting less activity and more weight placed on logic and proper build order, who may however also be impatient and find waiting a month to build a nuke infuriating.

1 -> The standard setting, upon which all else are based. If you're capable and willing of signing on more than two or three times a day, this may be a good setting activity wise. Logic and experience are important here, as well, however less so than the slower settings where experience can help overcome activity.

1.25 -> Slightly faster than standard, this setting is good for players who want a little bit more speed than normal and want a slightly faster-paced experience..

1.5 -> Even faster, this speed is for the players that would enjoy if the game went by faster and enjoy the idea of not waiting forever for their buildings or troops to build. If you like the idea of quickly rebuilding a lost nuke, this or one of the faster settings may be for you.

1.75 -> This setting, much like the last, is for players who really enjoy being able to build their villages up quickly, and have decent sized armies built quickly. If you want a fast paced game, but aren't comfortable being active enough for a 2.0 speed world, this setting is for you.

2.0 -> For the players who want the game to play as fast as possible without being on a speed server, and would like to see a world end before hitting the two year mark, this is the perfect setting. Buildings and troops build really fast in this setting: if you enjoy speed, and can be active often, these settings are for you.

Unit Speed is dependant on world speed
0.5
54 8.06%
0.75
10 1.49%
1
82 12.24%
1.25
11 1.64%
1.5
60 8.96%
1.75
13 1.94%
2
440 65.67%

Votes cast: 670

Survey Status Ends on
Demolish Active UK8 open Feb 07,2011 19:00
Night bonus for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Attack gap and Support Gap for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Bonus villages on UK8 open Feb 07,2011 19:00
Tribe win Senario for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Tribe size for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Tribe no outside support for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Academy for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Barbarian size for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Fake Limit for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Church for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Farm Limit for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Beginners Protection for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Archers for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Paladin for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Tech setting for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Morale for UK8 open Feb 07,2011 19:00
Speed for UK8 open Feb 07,2011 19:00
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus